08.04.2023

KS Michałowo – Wigry Suwałki 2:1. Nie taki miał być prezent na święta [opinie, wyniki, tabela]

Rozczarowującą, przykrą porażkę przeżyli w Wielką Sobotę piłkarze i sympatycy Wigier. Naszemu zespołowi, który walczy o awans, nosa utarła niżej notowana drużyna KS Michałowo.

Po tym spotkaniu, tak jak na początku rundy rewanżowej, strata do prowadzącego w tabeli ŁKS-u 1926 Łomża, wynosi 7 punktów. Biało-Niebiescy nie wykorzystali tego, że Łomża wiosną przegrała z drugą i zremisowała z trzecią drużyna w tabeli. Sami na stracili 5 punktów w wyjazdowych meczach w Krypnie, gdzie zremisowali i teraz w Michałowie.

KS Michałowo sprawił nam psikusa już na początku sezonu, kiedy na Zarzeczu uratowaliśmy z nim remis, wyrównując na 1:1 w końcówce spotkania. Dość przypomnieć, że bohaterem  tamtego meczu był nasz bramkarz Piotr Słowikowski.

Początek rewanżowego starcia w Michałowie wydawał się przebiegać po myśli suwalskiego zespołu, w ktorym naławce rezerwowych usiedli narzekajacy na urazy Filip Kozłowski i Łukasz Trąbka. Biało-Niebiescy byli dłużej przy piłce, próbowali konstruować akcje, które gospodarze przerywali faulami. Już w pierwszej połowie chyba pięciu zawodników z Michałowa zobaczyło żółte kartki.

Wigry atakowały, ale w ich poczynaniach brakowało ostatniego podania i strzałów. Na bramkę miejscowych po razie uderzyli Marcin Fiedorowicz i Krzysztof Cudowski, ale nie zaskoczyli Jakuba Tomkiela.

KS Michałowo szukało szans w kontratakach, ale gola, po pół godzinie, zdobyło po stałym fragmencie. Z rzutu wolnego z ponad 30 metrów poszła prostopadła wrzutka w pole karne Wigier i z bliska piłkę do siatki kopnął Dawid Śliwowski.

- Ostrzegaliśmy, żeby nie faulować w środku pola, ale Kacprowi Babkowskiemu przytrafił się błąd – opowiada Dariusz Koncewicz, drugi trener Wigier. – Po wrzutce, piłka otarła się o głowę Marcina Fiedorowicza. Zmyliła nasza obrońców, a całe to zamieszanie skwapliwie wykorzystali gospodarze.

Pierwszy kosztowny błąd popełnił 17-letni Kacper Babkowski, a drugi 8 minut po rozpoczęciu drugiej połowy o rok od niego młodszy Beniamin Przełomski. Nasz obrońca najpierw pięknie odebrał piłkę rywalowi, ale zaraz podał ją przed własne pole karne do zupełnie nieprzygotowanego  kolegi. Futbolówkę przejął Kacper Szadłowski, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z Piotrem Słowikowskim i podwyższył wynik na 2:0.

Niedługo po tym golu, w 57 minucie drugą żółtą kartką został ukarany jeden z miejscowych i Wigry grały w liczebnej przewadze. Wykorzystały ten fakt po godzinie gry, kiedy po akcji Dawida Kalinowskiego piłka trafiła na 6. metr do Krzysztofa Cudowskiego, a ten z biska zdobył kontaktową bramkę.

Suwalski zespól nabierał wiatru w żagle, ale szybko zapędy ostudziło wyrzucenie z boiska Piotra Lipińskiego. Wszedł on na boisko od początku II połowy za Bartosza Gużewskiego, szybko zobaczył żółtą kartkę za faul, a następna za symulowanie w polu karnym gospodarzy i od 64 minuty gra toczyła się dziesięciu na dziesięciu.

Niedługo potem za Kacpra Babkowskiego jako trzeci napastnik wszedł Pawel Fajkowski kwadrans przed końcem został sfaulowany w polu karnym Michałowa. Do rzutu karnego podszedł Radosław Gulbierz, uderzył plasko przy prawym słupku, ale Jakub Tomkiel wyczuł jego intencje i ładnie obronił zbyt lekki strzał.

- Ogromny żal – nie kryje Dariusz Koncewicz. – Gdybyśmy wykorzystali ten karny, zapewne wygralibyśmy ten mecz. A tak, cóż, dotknęła nas tragedia. Nie poddajemy się jednak, będziemy walczyli dalej.

Szkopuł w tym, że  począwszy od przyszłotygodniowego starcia z Wissą Szczuczyn, przed Wigrami mecze z zespołami z czołówki. ŁKS 1926 Łomża dwa najcięższe mecze ma już za sobą, a z Wigrami i z Wissą Szczuczyn zagra na własnym boisku.

KS Michałowo - Wigry Suwałki 2 : 1 (1:0)

Bramki: 1:0 - Dawid Śliwowski 34, 2:0 – Kacper Szadłowski 53, 2:1 – Krzysztof Cudowski 63.

Czerwone kartki: Jakub Korotkiewicz 57 (Michałowo, za druga żółtą), Piotr Lipiński 64 (Wigry, za drugą żółtą)

Żółte kartki: Kacper Szadłowski, Kewin Kiersnowski, Jakub Korotkiewicz, Łukasz Roszkowski, Dawid Śliwowski (Michałowo), Kacper Babkowski, Piotr Lipiński, Radosław Gulbierz, Jakub Płoszkiewicz, Beniamin Przełomski (Wigry).

W 75 minucie rzutu karnego dla Wigier nie wykorzystał Radosław Gulbierz (Jakub Tomkiel obronił)

KS Michałowo: Jakub Tomkiel - Kewin Kiersnowski (71. Filip Chmielewski), Damian Grabowski (83. Mateusz Bohdziel), Jakub Korotkiewicz, Łukasz Roszkowski, Paweł Zabrocki, Kacper Szadłowski (64. Arkadiusz Mazurek), Marek Tomczyk, Jakub Małyszko, Przemysław Koźlik, Dawid Śliwowski (79. Aleksander Kuźma)

Wigry Suwałki: Piotr Słowikowski - Beniamin Przełomski, Jakub Płoszkiewicz, Eduard Serbuł , Bartosz Gużewski (46. Piotr Lipiński), Radosław Gulbierz, Kacper Babkowski (68. Paweł Fajkowski), Marcin Fiedorowicz (88. Paweł Omilianowicz), Mariusz Bucio, Dawid Kalinowski, Krzysztof Cudowski