18.09.2022

KS Śniadowo - Wigry Suwałki 1:5. Efektowny powrót na zwycięską ścieżkę i do ścisłej czołówki

W meczu 8. kolejki IV Ligi piłkarze Wigier przełamali się po trzech remisach z rzędu, zagrali dwie równe połowy meczu, wykazali się skutecznością pod bramką rywala, wysoko pokonali zespół KS Śniadowo 5:1, prowadząc do przerwy 3:0.

Na listę strzelców wpisali się Sebastian Zackiewicz - dwukrotnie, Wojciech Łada, Dawid Kalinowski i Marcin Fiedorowicz. Po zwycięstwie w Śniadowie drużyna Kamila Lauryna wciąż zostaje niepokonana w lidze i z 18 punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Pierwsze trafienie w tym spotkaniu padło w 17 minucie. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła i małym zamieszaniu w polu karnym do strzału głową doszedł Sebastian Zackiewicz i umieścił piłkę w bramce drużyny Śniadowa po raz pierwszy.

Gospodarze nie rzucili się do ataku by odrobić straty i wciąż przy piłce utrzymywali się podopieczni Kamila Lauryna i chwilę później było 0:2 dla suwalskich Wigier. Dośrodkowanie na 11 metr wykorzystał wtedy Wojciech Łada i przepięknym uderzeniem z woleja podwyższył prowadzenie.

Trzeci cios Wigry wyprowadziły w 40 minucie gry. Świetne prostopadłe podanie w pole karne otrzymał Dawid Kalinowski i mocnym strzałem w długi róg bramki pokonał bramkarza KS-u Śniadowo. Po pierwszej odsłonie całkowicie zasłużenie 3:0 prowadził zespół Wigier Suwałki.

Nieco odważniej w drugą część meczu weszli gospodarze, którzy starali się przedostać pod pole karne suwalczan, by stworzyć sobie sytuacje strzeleckie. W 50 minucie kapitalnie zespół Wigier uratował bramkarz, Damian Wróblewski, który wybronił bardzo groźne uderzenie z bliskiej odległości od bramki. Dwie minuty później KS Śniadowo miał korner, po którym zdobył jedyną, honorową bramkę w tym meczu.

Po chwili dekoncentracji w szeregach Wigier znów grę w tym meczu prowadzili suwalczanie. W 72 minucie bramkę na 4:1 zdobył Sebastian Zackiewicz wykorzystując płaskie dośrodkowanie z prawej strony boiska.

Rezultat tego spotkania ustalił w 89 minucie Marcin Fiedorowicz. Pomocnik Wigier popisał się świetnym rajdem pod bramkę rywali i będąc na 16 metrze huknął pod poprzeczkę, nie do obrony.

Piłkarze Wigier odnieśli piąte ligowe zwycięstwo pod wodzą Kamila Lauryna i za tydzień w sobotę podejmą przed własną publicznością ŁKS 1926 Łomża. To spotkanie zaplanowano na godzinę 15:00.

KS Śniadowo - Wigry Suwałki 1:5 (0:3)

Bramki dla Wigier: Sebastian Zackiewicz - 2, Wojciech Łada, Dawid Kalinowski, Marcin Fiedorowicz

Wigry: Damian Wróblewski - Filip Kozłowski, Wojciech Milewski, Radosław Gulbierz, Łukasz Trąbka, Piotr Sowulewski (68. Gabriel Romatowski), Marcin Fiedorowicz, Wojciech Łada (90. Tomasz Rytelewski), Dawid Kalinowski, Łukasz Kubrak (78. Piotr Lipiński), Sebastian Zackiewicz (78. Wojciech Mickiewicz)