13.05.2023

KS Grabówka - Wigry Suwałki 1:1. Wyszarpany punkt na otarcie łez

W 28. kolejce IV Ligi grupy podlaskiej piłkarze suwalskich Wigier tylko zremisowali 1:1 z drużyną KS Grabówka. Jedynego gola dla Wigier strzelił w doliczonym czasie gry Jakub Płoszkiewicz. Co gorsze, w tej kolejce wygrali wszyscy pretendenci do awansu.

Mecz w Grabówce z pewnością nie będzie ozdobą 28. kolejki na czwartoligowych boiskach. Tempo gry nie porywało, a sytuacji strzeleckich z obu stron było jak na lekarstwo. Czego z pewnością nie można napisać po meczu ŁKSu Łomża, która efektownie pokonała Cresovię Siematycze aż 10:0.  Podobnie wysoko zwyciężyła Warmia Grajewo 8:0 z Dąbrową Białostocką. Lider z Bielska Podlaskiego ograł 1:0 Promień Mońki, a Ruch Wysokie Mazowieckie zwyciężył 3:2 w Białymstoku z miejscowym MOSP. Strata Wigier do lidera zwiększyła się do 11 oczek.

W meczu w Grabówce pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze. W 24 minucie Wigry straciły futbolówkę blisko środkowego koła z czego narodziła się dogodna okazja strzelecka dla Grabówki, w której na szczęście instynktownie nogą obronił Piotr Słowikowski. Wigry odpowiedziały, ale strzał Bartosza Gużewskiego trafił w rękę Krzysztofa Cudowskiego.

Wydawało się, że po pierwszej połowie będzie bezbramkowy remis, kiedy to w 43 minucie zawodnik gospodarzy Michał Kapla widząc stojącego na 5 metrze od bramki Piotra Słowikowskiego zdecydował się na uderzenie z ponad 30 metrów. Futbolówka idealnie wpadła w okienko bramki Wigier dając prowadzenie gospodarzom. Był to przepiękny gol z cyklu stadiony świata na czwartoligowym boisku.

Po zmianie stron takiej samej próby podjął się Marcin Fiedorowicz. Uderzenie z dystansu pomocnika Wigier niestety tylko odbiło się od poprzeczki bramki. W 65 minucie niecelnym strzałem z lewej nogi postraszył Radosław Gulbierz. Chwilę później instynktownie strzał Łukasza Trąbki obronił golkiper gospodarzy Tsishkin Uladzislau.

Dopiero w doliczonym czasie gry, aut na wysokości pola karnego miały Wigry. Po wrzuceniu piłki w pole karne i małym zamieszaniu celne uderzenie na gola zamienił Jakub Płoszkiewicz.

Biało-Niebiescy nie przerwali wyjazdowej fatalnej passy, znów nie udało się wygrać na wyjeździe i nie udało się tym samym zmniejszyć straty do czołówki tabeli. Losy awansu Wigier do III Ligi wydają się więc być rozstrzygnięte.

KS Grabówka - Wigry Suwałki (1:0) 1:1

Bramki: 43’ Michał Kapla – 90’ Jakub Płoszkiewicz

KS Grabówka: Tsishkin Uladzislau - Adrian Packiewicz, Kamil Stankiewicz, Maciej Kurcewicz, Szymon Kuczyński,  Michał Kapla, Michał Domański, Dawid Bajko, Marcin Małaszewski, Krystian Maciejuk, Dawid Ostaszewski

Wigry Suwałki: Piotr Słowikowski - Wojciech Milewski, Jakub Płoszkiewicz, Eduard Serbuł, Łukasz Trąbka, Bartosz Gużewski, Marcin Fiedorowicz, Kacper Rejterada, Radosław Gulbierz, Dawid Kalinowski, Krzysztof Cudowski