05.09.2022

Łukasz Jutkiewicz prezesem Wigier Suwałki. Trzeba wzmocnić klub i ustabilizować finanse

Rada Nadzorcza Wigry Suwałki S.A. powołała na wakujące stanowisko prezesa zarządu Łukasza Jutkiewicza. Z klubem jest on związany od lat, a od lutego 2022 r. był jednym z trzech, obok Marka Wołągiewicza i Kamila Makarewicza, społecznych wiceprezesów zarządu.

- Będę etatowym prezesem, a to oznacza, że zostanie zlikwidowane stanowisko dyrektora klubu, zajmowane przez Marka Wołągiewicza – mówi Łukasz Jutkiewicz. – Wierze, ze Marek zostanie w zarządzie i nadal będzie pomagał Wigrom.

Łukasz Jutkiewicz ma 37 lat, przygodę z Biało-Niebieskimi zaczynał od działalności w stowarzyszeniu kibiców. Zapalony kolarz i maratończyk (na zdjęciu na trasie Orlen Warsaw Maraton), trener. Szkolił dzieci i młodzież w Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki i zespołach młodzieżowych, aż wreszcie został działaczem.

- Chciałbym, żeby klub ustabilizował się organizacyjnie i wzmocnił finansowo na poziomie IV ligi – zapowiada prezes Wigier. – Zbudowana od nowa drużyna od początku sezonu znajduje się w czołówce i jeżeli się w niej utrzyma, włączymy się do walki o awans. Deklaracji, że na pewno awansujemy, nie mogę jednak złożyć.

Najpierw Łukasz Jutkiewicz wraz z kolegami z zarządu skupi się na tym, żeby klub osiągnął stabilną sytuację finansową – utrzymał dotychczasowych i pozyskał kolejnych sponsorów i otrzymał pomoc od samorządu. Rada Miejska w lipcu przegłosowała uchwałę o stypendiach szczególnych, ale prezydent Suwałk zastrzegł, że nie podpisze decyzji o przekazywaniu pieniędzy, dopóki nie powstanie plan naprawczy i Rada Nadzorcza nie powoła prezesa, który weźmie odpowiedzialność za działalność klubu.

- Długo zastanawiałem się, czy przyjąć to trudne, niewdzięczne wyzwanie – mówi Łukasz Jutkiewicz. – Mam nadzieję, że Miasto zdecyduje się nas wspomagać nie tylko do końca roku, ale przez cały sezon. Wówczas łatwiej będzie można stawiać przed drużyną cele sportowe.

 

  Zarząd Wigry Suwałki S.A.: prezes Łukasz Jutkiewicz (od prawej), wiceprezesi Kamil Makarewicz i Marek Wołagiewicz 

Wojciech Drażba


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.25.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.7132 4.8084
USD 0.00% 4.7908 4.8876
GBP 0.00% 5.3890 5.4978
CHF 0.00% 4.8793 4.9779
24.09.2022

MAGAZYNIER

23.09.2022

Tynki gipsowe

23.09.2022

Kierowca kat. C

Dodaj nowe ogoszenie