14.04.2021

Motor Lublin – Wigry Suwałki 0:1. Dziesiąta bramka Kamila Adamka i Wigry są już czwarte

Po 10-dniowej przerwie i naładowaniu sił na kolejne mecze eWinner 2 Ligi, piłkarze Wigier pokonali w Arenie Lublin miejscowy Motor 1:0 i dzięki temu wyprzedzili czwartą dotąd w tabeli ekipę Skry Częstochowa, która niespodziewanie uległa 1:2 Sokołowi Ostróda.

Trzecie miejsce wciąż należy do Chojniczanki Chojnice, która aż 6:0 rozbiła rezerwy Śląska Wrocław. Prowadzące w tabeli Górnik Polkowice i GKS Katowice walczą z koronawirusem w swoich szeregach i mecze z udziałem lidera oraz wiclidera zostały odwołane.

W Lublinie, po raz pierwszy w rundzie, na ławce rezerwowych znalazł się Wojciech Kamiński, a w wyjściowym składzie wybiegł Michał Ozga, który w meczu z KKS Kalisz asystował przy drugiej bramce Denisa Gojki. Do Lublina nie pojechał leczący uraz Elso Brito, Michał Żebrakowski i Adrian Karankiewicz, który na treningu doznał kontuzji, a właśnie dziś obchodzi swoje 34. urodziny.

Pierwszy sygnał ostrzegawczy w 8 minucie dał Piotr Ceglarz. Zawodnik gospodarzy znalazł się z piłką w naszym polu karnym i oddał mocny strzał, na szczęście w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Hieronima Zocha. Początek tego meczu był bardzo wyrównany, bowiem żadna z ekip nie chciała od razu odkrywać wszystkich swoich kart. Przerywane licznymi faulami akcje z obu stron toczyły się głównie w środkowej strefie boiska. Po 20 minutach optyczną przewagę w posiadaniu piłki uzyskali gospodarze i to oni szukali swoich szans po dośrodkowaniach w szesnastkę, jednak pewnie wybijali je nasi stoperzy.

W 29 minucie Piotr Ceglarz znów poszukał swojej szansy na zdobycie bramki, ale i tym razem strzał z 14. metra okazał się być nie celny.

Po tej akcji zabójczo odpowiedzieli Biało – Niebiescy. Rafał Grzelak posłał górą prostopadłą piłkę w pole karne, głową na 16. metr strącił ją obrońca gospodarzy Rafał Grodzicki, a tam technicznie uderzył Kacper Wełniak. Piłka trafiła prosto w słupek bramki i powędrowała do Kamila Adamka. Napastnik Wigier tej szansy nie mógł zmarnować i dobitka do pustej bramki była skuteczna.

Gospodarze po strzałach z dystansu Tomasza Swędrowskiego i Pawła Moskwika jedynie postraszyli podopiecznych Dawida Szulczka, a w 45 minucie bramkę na podwyższenie wyniku mógł zdobyć Adrian Piekarski. Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu Patryka Mularczyka, stoper Wigier przymierzył głową, a piłka o centymetry minęła słupek bramki Sebastiana Madejskiego.

W 51 i 58 minucie piłkarze Wigier powinni byli podwyższyć prowadzenie. Po rajdzie Denisa Gojki i płaskim dograniu na 13. metr w kierunku Patryka Czułowskiego, szybciej do futbolówki doszedł wychodzący z bramki Sebastian Madejski. W drugiej sytuacji po podaniu Patryka Mularczyka, Kamil Adamek technicznie przymierzył obok golkipera, ale futbolówka skończyła swój lot na słupku.

Tradycyjnie już, po godzinie gry trener Dawid Szulczek przeprowadził potrójną zmianę. Boisko opuścili Michał Ozga, Patryk Czułowski i Kacper Wełniak, a na placu gry zameldowali się Michał Orzechowski, Daniel Liszka i Cezary Sauczek.

Od tego momentu sytuacji Wigier było jak na lekarstwo, a rolę główną odgrywali zawodnicy Motoru. Kolekcjonowali liczne dośrodkowania i niecelne strzały. W kierunku bramki uderzali Piotr Kusiński, Piotr Ceglarz i Rafał Grodzicki.

W 76 minucie w nowych, biało-niebieskich strojach Wigry wyszły z kontrą, Denis Gojko na pełnym biegu znalazł się z piłką w polu karnym, ale naciskany przez obrońcę w doskonałej sytuacji fatalnie przestrzelił. Minutę później, pomocnik Wigier, który w spotkaniu z Kaliszem ustrzelił dublet, huknął swoją lepszą, lewą nogą i futbolówkę nad poprzeczką instynktownie sparował bramkarz lublinian.

W 85 minucie po strzale głową niewiele pomylił się Krzysztof Ropski, a techniczne uderzenie Piotra Ceglarza z rzutu wolnego obronił Hieronim Zoch. W doliczonym czasie piłkę meczową miał Rafał Grodzicki, ale i tym razem strzał doświadczonego byłego gracza takich klubów jak Ruch Chorzów, Śląsk Wrocław i Stal Mielec,okazał się być zbyt mocny i niecelny.

W meczu, któremu towarzyszyły opady deszczu ze śniegiem, prowadzony przez Marka Saganowskiego Motor miał 60 proc. posiadania piłki i oddał w sumie 20 strzałów (3 celne), przy 7 strzałach Wigier (2 celne). W piłce liczy się skuteczność i szczęście, a one były w środę po stronie podopiecznych Dawida Szulczka. Motor poniósł 8. porażkę w sezonie, a Wigry wygrały drugi mecz z rzędu (może to początek dłuższej serii?), odniosły 8. zwycięstwo na wyjeździe i 14. w sezonie.

Kolejny mecz, w ramach 28. kolejki eWinner 2 Ligi, Biało-Niebiescy rozegrają już w tę sobotę. Do Suwałk przyjedzie drużyna Bytovii Bytów, która pod wodzą Kamila Sochy nie wygrała od 4 kolejek i przegrała ostatnie trzy mecze z rzędu.

Mecz Wigry Suwałki – Bytovia Bytów 17 kwietnia (sobota) o godzinie 16:00. Już teraz zapraszamy na relację na żywo.

Adrian Milewski, TM

Opinie trenerów:

Motor Lublin - Wigry Suwałki 0 : 1 (0:1)

Gol: Kamil Adamek 31

Żółte kartki: Krzysztof Ropski, Piotr Kusiński, Tomasz Swędrowski, Rafał Grodzicki, Dawid Pakulski – Patryk Czułowski,

Sędziował: Damian Krumplewski (Olsztyn).

Motor: Sebastian Madejski - Marcin Michota, Ariel Wawszczyk, Rafał Grodzicki, Michał Król (83. Leszek Jagodziński), Piotr Kusiński (69. Kamil Kumoch), Tomasz Swędrowski, Dominik Kunca (58. Dawid Pakulski), Piotr Ceglarz, Paweł Moskwik (46. Filip Wójcik), Krzysztof Ropski

Wigry: Hieronim Zoch - Michał Ozga (60. Michał Orzechowski), Martin Dobrotka, Rafał Grzelak, Adrian Piekarski, Patryk Czułowski (60. Daniel Liszka), Patryk Mularczyk (67. Wojciech Kamiński), Bartłomiej Babiarz, Denis Gojko (82. Paweł Gierach), Kacper Wełniak (60. Cezary Sauczek), Kamil Adamek

Pozostałe wyniki 27. kolejki

Lech II Poznań - Znicz Pruszków 2 : 5 (0:3)

Gole: Martin Baran 77 (samobójczy), Jakub Karbownik 90 - Maciej Firlej 25, Marcin Bochenek 32, 41, Maciej Machalski 71 (z karnego), Mariusz Gabrych 83

W 37. minucie Maciej Wichtowski (Znicz) nie wykorzystał rzutu karnego

Żółte kartki: Antoni Kozubal - Martin Baran, Martin Janco

Hutnik Kraków - Błękitni Stargard 4 : 1 (2:1)

Gole: Tomasz Wojcinowicz 6, Abdallah Hafez 40, Javier Bernal 68, Kacper Jodłowski 90 - Dawid Polkowski 43 (k)

Żółte kartki: Kamil Sobala, Miłosz Drąg, Kacper Jodłowski

Bytovia Bytów - KKS 1925 Kalisz 2 : 3 (0:1)

Gole: Matheus Camargo 67, Krzysztof Bąk 90 - Néstor Gordillo 21, Adrian Łuszkiewicz 77, Marcin Radzewicz 90

Żółte kartki: Przemysław Lech, Adrian Olszewski - Nikodem Zawistowski, Bartłomiej Putno, Romāns Mickevičs, Robert Tunkiewicz

Sokół Ostróda - Skra Częstochowa  2 : 1 (1:0)

Gole: Karol Żwir 6, Tomasz Gajda 75 – Karol Żwir 47 (samobójczy)

Żółte kartki: Tomasz Gajda (Sokół)

Chojniczanka Chojnice - Śląsk II Wrocław 6 : 0 (2:0)

Gole: Szymon Skrzypczak 25, 47 i 67, Tomasz Mikołajczak 41 i 53, Mateusz Klichowicz 63

Żółte kartki: Adrian Rakowski, Paweł Czajkowski (Chojniczanka)

26:37

Pogoń została ukarana odjęciem trzech punktów za niedozwolone wspomaganie farmakologiczne zawodników w sezonie 2019/20.

14 goli Piotr Giel (Bytovia Bytów),

13 goli – Sebastian Bergier (Śląsk II Wrocław), Marcin Urynowicz (GKS Katowice),

12 goliEryk Sobków (Górnik Polkowice)

10 goli – Kamil Adamek (Wigry) Suwałki), Wojciech Reiman (Stal Rzeszów), Szymon Skrzypczak (Chojniczanka Chojnice), Janusz Surdykowski (Olimpia Elbląg),