24.03.2014

Motor zatarty w końcówkach [Fotorelacja]

Trzeci mecz Wigier z Motorem Lublin w II lidze w Suwałkach, trzy razy Motor obejmował prowadzenie 1:0 i trzy raz schodził z boiska pokonany 1:2, po raz trzeci decydujący gol padał w ostatnich sekundach.

A było tak:

2011/12 – 0:1 – 58` Mihalevskyj; 1:1 -  78` Mikulenas, 2:1 – 90 Słowicki

2012/13 – 0:1 – 18` Szpak, 1:1 – 24` Lauryn, 2:1 – 45` Kisiel

2013/14 – 0:1 – 65` Broź, 1:1 – 84` Tuttas, 2:1 – 90+3` Karłowicz

To nie może być przypadek. Statystyki z ostatniego meczu wyraźnie przemawiają na korzyść Wigier:

A oto pomeczowe wypowiedzi trenerów:

Donatas Vencevicius: Gratuluję chłopakom zwycięstwa. Moim zdaniem zasłużenie wygraliśmy ten mecz. Bramki padły w końcówce, ale stworzyliśmy sobie dużo sytuacji. Zawodnicy wykonali wszystko to, o czym rozmawialiśmy na odprawie. Na prawdę dali z siebie wszystko, z czego jestem bardzo zadowolony.

Robert Kasperczyk: Horror się skończył. Gratuluję gospodarzom zwycięstwa, po bramce w ostatniej minucie gry, co ma na pewno dodatkowy smaczek. Co do meczu,  mieliśmy prawdziwą serię nieszczęść w drugiej połowie. Dwa razy Mateusz Pawłowicz kilka minut przebywał za boiskiem, najprawdopodobniej ma złamany nos. Graliśmy przez chwilę w dziesiątkę, wszedł młodzieżowiec, Wrzesiński i za parę minut musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji. Dodatkowo Damian Jaroń „przekulał” do końca z urazem, bo nie mieliśmy już możliwości dokonania zmiany. Dlatego musieliśmy się cofnąć i liczyć na długie piłki z obrony. Nie poradziliśmy sobie. Nie mogliśmy wygrać pojedynków główkowych z Tuttasem, czy Luksysem. Wydawało nam się, że remis na trudnym terenie będzie spokojnie w naszym zasięgu, ale niestety nie udało się. To drugi mecz wyjazdowy, w którym sędzia kończy mecz po bramce zdobytej przez gospodarzy. Mam nadzieję, że chłopcy dadzą radę, bo są już dojrzałymi piłkarzami. Zostało nam jeszcze dużo spotkań i mam nadzieję, że mecz za tydzień, z Siarką postawi nas na nogi.

A Wigry w sobotę grają w Puławach z Wisłą, która wiosną zdobyła komplet punktów, strzeliła 8 goli tracąc 3.