21.08.2019

Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 1:2. Dwa gole Arkadiusza Najemskiego i miło spojrzeć w tabelę

Biało-Niebiescy chcieli pójść za ciosem i to zrobili. W sobotę u siebie wygrali 1:0 z Podbeskidziem, a dzisiaj w Grudziądzu, po dwóch golach kapitana drużyny Arkadiusza Najemskiego, pokonali beniaminka i są już na 7. miejscu w tabeli.

Miło popatrzeć na tabelę, bo ostatni raz tak wysoko suwalski zespół był 11 miesięcy temu. Po 11 kolejkach poprzedniego sezonu, z których ostatnie trzy zremisował, a we wcześniejszych odniósł trzy zwycięstwa z rzędu, Wigry plasowały się na 6. pozycji. Dobrą serię przerwały porażką 0:5 z Podbeskidziem, spadły na 9. lokatę, a potem było już tylko gorzej.

Trzecią wygraną z rzędu w tym sezonie podopieczni Adama Fedoruka będą mogli zanotować już w najbliższą niedzielę, kiedy podejmą Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, podłamaną dzisiejszą porażką ze Stalą Mielec. Nie zapędzajmy się jednak, ostudźmy głowy i cieszmy się tym, co wydarzyło się w środę w Grudziądzu.

Wigry, w składzie których po raz drugi pojawili się dwaj wypożyczeni z Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok 18-latkowie - lewy obrońca Konrad Matuszewski i pomocnik Paweł Gierach, kapitalnie zaczęły mecz z Olimpią, zdeprymowaną dwiema kolejnymi porażkami. Już w 2. minucie mający dotąd na koncie trzy asysty Grzegorz Aftyka wykonał rzut rożny. Precyzyjnie dośrodkował na piąty metr do Arkadiusza Najemskiego, ktory mocnym strzałem glowa nie dal szans Jakubowi Lemanowiczowi. Przypomnijmy, że środkowy obrońca Arkadiusz Najemski, zdobył dla swojego zespołu zwycięskiego gola z Podbeskidziem.

Lepiej być nie mogło, ale uszczęliwieni zawodnicy suwalskiej druzyny zapomnieli, że Olimpia ma w składzie Omrana Haydary'ego i już pięć minut później zostali za to skarceni, stracili gola także po rzucie rożnym. Po dośrodkowaniu piłki w nasze pole karne zrobiło się zamieszanie, w którym najlepiej znalazł się sprowadzony latem z Holandii do Grudziądza reprezentant Afganistanu, który strzelił piątego już gola w tym sezonie.

Gospodarze się ożywili. Dominika Kąkolewskiego próbowali jeszcze pokonac Jakub Łukowski i Thiago Alves, ale wynik 1:1 utrzymał się do przerwy.

Z szatni na boisko nie wrócił grający jako wysunięty napastnik 19-letni Szymon Łapiński, trzeci po po Konradzie Matuszewskim i Pawle Gierachu młodzieżowiec w naszej ekipie, którego zastąpił Robert Bartczak. W 70. minucie trener Adam Fedoruk za Pawła Gieracha wprowadził kolejnego doświadczonego ofensywnego gracza, Kamila Sabiłłę i kwadrans przed końcem Wigry, znowu po stałym fragmencie, strzeliły zwycięską bramkę. Znowu po rzucie roznym bitym przez Grzegorza Aftykę i dograniu głową przez zamykającego akcje Adriana Piekarskiego, jej autorem był Arkadiusz Najemski, który szczupakiem przelobował golkipera gospodarzy. Nasz stoper może się już więc pochwalić trzema trafieniami.

W końcówce Biało-Niebiescy umięjetnie przytrzymywali piłkę jak najdalej od własnej bramki i ich drugie z rzędu, a pierwsze w tym sezonie na wyjeździe zwycięstwo było już niezagrożone.

Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 - Arkadiusz Najemski 2, 1:1 - Omran Haydary 7, 1:2 -  Arkadiusz Najemski 74

Żółte kartki: Ivan Ocenas (Olimpia), Adrian Piekarski, Kamil Sabiłło (Wigry). Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

Olimpia: Jakub Lemanowicz - Damian Ciechanowski (82 Sebastian Kamiński), Ivan Ocenas, Lukas Duriska, Ariel Wawszczyk,Tiago Alves, Maciej Kona, Konrad Handzlik (88 Dominik Frelek), Joao Criciuma (71 Maciej Twarowski), Jakub Łukowski, Omran Haydary.

Wigry: Dominik Kąkolewski - Grzegorz Aftyka, Arkadiusz Najemski, Adrian Piekarski, Konrad Matuszewski, Cezary Sauczek (90 Michal Ozga,  Joel Huertas, Dawid Sołdecki, Łukasz Sosnowski, Paweł Gierach (69 Kamil Sabiłło), Szymon Łapiński (46 Robert Bartczak).

Pozostałe wyniki 5. kolejki

Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:1)                                                                                                                            Bramki:  Mateusz Kupczak 10 (k), 83 (k) - Konrad Sieracki 25

Radomiak Radom 2-2 GKS 1962 Jastrzębie 2:2 (1:0)
Bramki: Damian Nowak 37, Patryk Mikita 75 (k) - Kamil Adamek 55, Damian Tront 72

GKS Bełchatów - Odra Opole 1:0 (1:0)                                                                                                                                                              Bramka: Mateusz Marzec 40

GKS Tychy - Chrobry Głogów 5:1 (2:0)                                                                                                                                                               Bramki: Dominik Połap 24, Bartosz Szeliga 43, Marcin Biernat 57, Wojciech Szumilas 72, Dawid Kasprzyk 90 - Damian Kowalczyk 56

Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)
Bramki: Fabian Piasecki 37, Tomasz Nawotka 89

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-2 Stal Mielec 1:2 (0:2)
Bramki: Florin Purece 71 - Bartosz Nowak 39, Grzegorz Tomasiewicz 40

Chojniczanka Chojnice - Miedź Legnica 0:3 (0:2)
Bramki: Krzysztof Danielewicz 3, Henrik Ojamaa 25 (k), Roko Mislov 59

Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:0
Bramka: Szymon Sobczak 7