05.08.2017

Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 2:0. Bez wstydu, ale i bez punktów

Biało-niebiescy znowu byli nieskuteczni i znowu popełnili dwa błędy w obronie. Dlatego nie zdołali nawet zremisować w Grudziądzu.

Wliczając pucharowy mecz w Bełchatowie, Wigry po raz trzeci przegrały tracąc dwa gole. Pierwszego dla Olimpii już po kwadransie zdobył Ville Salmikivi. Fin otrzymał prostopadłe podanie i w sytuacji jeden na jeden płaskim strzałem pokonal Hieronima Zocha.

Suwalski bramkarz po raz drugi musiał sięgnąć do siatki już pięć minut później. Gospodarze wywalczyli rzut rożny. Dośrodkował Daniel Feruga, a błąd w ustawieniu defensywy Biało-Niebieskich wykorzystał słoweński stoper miejscowych Miha Goropevsek i z pięciu metrów uderzył nie do obrony.

Olimpia miała jeszcze kapitalną okazję do zdobycia trzeciego gola. W 65 minucie Goropevsek strzelił z przewrotki, a Hieronim Zioch zdołał sparować piłkę na poprzeczkę. Po chwili znów od poprzeczki futbolówka odbiła się po dobitce Kamila Kurowskiego.

Przynajmniej trzy gole mogły zdobyć także Wigry. Trener Artur Skowronek wystawił identyczny skład, jak w przegranym 1:2 inauguracyjnym spotkaniu z Tychami. W Grudziądzu  Biało-Niebiescy mogli prowadzić 1:0, ale znajdujący się w polu karnym Robert Obst uderzył tuż nad poprzeczką. Wypożyczony z Pogoni Szczecin pomocnik jeszcze przed przerwą mógł zaliczyc asystę. Ładnie podał do  Mariusza Rybickiego, którego strzał z ostrego kąta końcami palców zdołał obronić Wojciech Małecki.

Po zmianie stron na boisko nie wybiegł już jedyny w suwalskim zespole napastnik Patryk Klimala. Jako że trener Skowronek zostawił w Suwałkach atakującego drużyny rezerw Macieja Radaszkiewicza, Klimalę tradycyjnie już zastąpił wracający do formy po długiej kontuzji Karol Mackiewicz. Wypożyczony z Jagiellonii skrzydłowy już po kilku minutach świetnie zagrał do Krzysztofa Wołkowicza, który strzelił tuż obok słupka. Wołkowicz zszedł z placu 20 minut przed końcem, a zastępujacy go Patryk Sokołowski  skopiował jego "wyczyn", także uderzył minimalnie niecelnie.

Po dwóch kolejkach spotkań tabelę zamyka Ruch Chorzów, który na koncie ma dwie porażki i pięć odjętych przez PZPN punktów. Także po dwie porażki mają w dorobku Stomil Olsztyn, Zagłębie Sosnowiec, no  i Wigry. Suwalczanie będą musieli poszukać pierwszych punktów w trzeciej kolejce spotkań. Podejmą w niej spadkowicza z ekstraklasy Górnika Łęczna, który, po falstarcie, teraz pokonał 2:1 sosnowiczan.

Sobotnie spotkania drugiej kolejki zakończył mecz w Legnicy. Trenowana  przez Dominika Nowaka Miedź, w składzie z Frankiem Adu Kwame, Rafałem Augustyniakiem i Omarem Santaną, w szóstej minucie doliczanego czasu z rzutu karnego wyrównała na 1:1 z GKS Katowice. To już drugi remis remis Miedzi w rozgrywkach. Po niespodziewanej wygranej przed tygodniem, gorycz porażki poznała Pogoń Siedlce. Przegrała 1:2 z beniaminkiem z Opola, a honorową bramkę dla gospodarzy zdobył rezerwowy Maciej Wichtowski, niedawny stoper Wigier.

Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 - Ville Salmikivi 16, 2:0 - Miha Goropevšek 21. Żółte kartki: Janicki, Feruga, Wolski - Wołkowicz.

Żółte kartki: Janicki, Feruga, Wolski (Olimpia), Wołkowicz (Wigry). Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).
Olimpia: Wojciech Małecki - Damian Ciechanowski, Miha Goropevsek, Matic Žitko, Marcin Woźniak, Damian Michalik (82 Mateusz Klichowicz), Robert Janicki (56 Maciej Wolski), Kamil Kurowski, Daniel Feruga, Marcin Kaczmarek, Ville Salmikivi (67 Wołodymyr Kowal).
Wigry: Hieronim Zoch - Paweł Olszewski, Rafał Remisz, Adrian Jurkowski,  Artur Bogusz, Mariusz Rybicki (80 Robert Dadok), Robert Obst, Mateusz Radecki, Damian Gąska, Krzysztof Wołkowicz (70 Patryk Sokołowski), Patryk Klimala (46 Karol Mackiewicz).

Pozostałe wyniki 2. kolejki:

Ruch Chorzów - Chrobry Głogów 0 : 1 (0:0)

Gol: Konrad Kaczmarek 83

Żółte kartki: Miłosz Trojak, Gracjan Komarnicki – Michał Pawlik, Karol Danielak.
Czerwona kartka (za dwie żółte): Gracjan Komarnicki (Ruch, 90. minuta)

(mecz bez udziału publiczności)

Pogoń Siedlce - Odra Opole 1 : 2 (0:1)

Gole: Maciej Wichtowski 90 - Marcin Wodecki 31, Mateusz Bodzioch 52

W 15. minucie Marcin Wodecki (Odra) nie wykorzystał rzutu

żółte kartki: Jarosław Ratajczak, Adrian Paluchowski – Vaclav Cverna, Marcin Wodecki, Bartłomiej Maćczak, Tobiasz Weinzettel

Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec 2 : 1 (0:0)

Gole: Patryk Szysz 56 (k), 67 - Tomasz Nowak 85 (k)

Żółte kartki: Tomasz Makowski, Sebastian Szerszeń – Alexandre Cristóvão

Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 3 : 0 (1:0)

Gole: Emil Drozdowicz 34, 73, Jakub Bąk 78

Żółte kartki: Ryczkowski - Ziemann, Biedrzycki, Karankiewicz, Baranowski.
Czerwona kartka (za dwie żółte): Wiktor Biedrzycki (Stomil, 86. minuta).

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Bytovia Bytów 0 : 2 (0:0)

Gole: Michał Stasiak 64, Sławomir Duda 90

Żółte kartki: Łukasz Sierpina, Paweł Moskwik, Marcin Sierczyński – Bartłomiej Poczobut, Michał Jakóbowski, Bartosz Wolski, Mateusz Oszmaniec.
Czerwona kartka: Andrzej Witan (Bytovia, 47. minuta)

GKS Tychy - Stal Mielec 1 : 0 (0:0)

Gol: Dawid Błanik 88

Żółta kartka: Maciej Mańka (Tychy).

Miedź Legnica - GKS Katowice 1 : 1 (0:0)

Gole: Jakub Vojtuš 90 (k) - Paweł Mandrysz 48

Żółte kartki: Jonathan de Amo, Omar Santana – Tomasz Midzierski, Mateusz Mączyński, Paweł Mandrysz, Bartłomiej Kalinkowski

Niedziela, 6.08.

Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa 2 : 3 (2:2)

Gole: Maciej Domański 23, 36 (k) - Andrzej Niewulis 12, José Embaló 28, 33

Żółte kartki: Marcin Staniszewski, Marcin Stefanik, Marcin Orłowski, Piotr Stawarczyk – Jakub Łabojko