27.04.2014

Olimpia Zambrów pokonała Wigry Suwałki

Trwa 26 kolejka spotkań piłkarskiej II ligi grupy wschodniej. Suwalskie Wigry, po pięciu z rzędu remisach, bezskutecznie szukały punktów w Zambrowie w meczu z Olimpią, którą jesienią pokonały u siebie 3:1. Niestety Olimpia wygrała 1:0, a gol padł już w 6 minucie. Wigry spadły na 5. miejsce w tabeli, ich strata do lidera i wicelidera wzrosły do 9 i 11 pkt., a przewaga nad strefą spadkową wynosi już tylko 3 pkt.

Olimpia Zambrów - Wigry Suwałki

1 : 0

(1 : 0)

Olimpia: Czapliński - Darda, Gogol, Grzybowski, Hryszko (85. Olszewski), Kosiński, Kuczałek (86. Mleczek), Piłatowski, Poduch ż (68. Zapolnik), Sobótka, Steć (66. Jastrzębski ż).

Wigry: Salik - Bogusz ż (87. Romachów),  Lauryn ż, Karankiewicz, Bartkowski, Tarnowski, Atanacković (69. Karłowicz ż), Michałowski (59. Mackiewicz), Bujalski, Radzio, Luksys (57. Tuttas).

Sędziuje:  Piotr Łęgosz (Włocławek)

15.50 Mamy skład Wigier i niespodziankę - nie ma Tuttasa, za to w ataku zagrają Radzio i Luksys. Mecz rozgrywany jest na boisku...szkolnym ale ze sztuczną nawierzchnią.

01 min. mecz rozpoczęli gospodarze

05 min. po kilku akacjach gospodarzy kontrę przeprowadziły Wigry, ale Tarnowski został zatrzymany w polu karnym

06 min. GGGGGOOOOOLLLL i zaczęło się, Stać pod poprzeczkę i 1:0 prowadzi Olimpia

10 min. ataki Wigier załamują się na obronie Olimpii

13 min. suwalcznie atakują, ale zamiast strzałów na bramkę mamy wrzutki w pole karne, a te, albo blokują obrońcy, albo piłkę łapie bramkarz gospodarzy

17 min. wreszcie pierwsza naprawdę groźna akcja Wigier zakończona minimalnie niecelnym strzałem głową Luksysa

25 min. gospodarze nie mają zamiaru bronić minimalnego prowadzenia, ale, podobnie jak suwalczanie, nie stwarzają stuprocentowych okazji

30 min. i od 24 Olimpia prowadzi 1:0, sędzia nie daje sie nabrać na upadek Radzio w polu karnym gospodarzy

34 min. piłka po strzale głową Bogusza mija bramkę Olimpii

39 min. Wigry szukają szansy na zmianę wyniku i były bliskie po zagranu Karankiewicza z rogu, ale piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy gospodarzy

45 min. ataki Wigier nie przyniosły powiodzenia, seria remisów została przerwana (na razie). Piłkarze udają się do szatni, czyli

PRZERWA

46 min. drugą połowę oba zespoły bez zmian, Wigry zacznają od pressingu na całym boisku

51 min. pięć minut ataków Wigier bez powodzenia, czas ucieka, a co czeka?

55 min. już dziesięć...

57 min. pierwsza zmiana w Wigrach za Luksysa wchodzi Tuttas

59 min. druga zmiana Mackiewicz za Michałowskiego, a Poduch ukarany żółtą kartką za strzelenie gola ... ręką, gola sędzia nie uznał

65 min. gra przeniosła się na środek boiska, a to Wigrom dobrze nie wróży

69 min. serial zmian kończy zejście Atanackovica i wejście Karłowicza, a z boiska zaczyna wiać nudą

75 min. już tylko kwadrans do końca meczu, teraz remis bierzemy w ciemno

76 min. za faul taktyczny żółtą kartką ukarany Lauryn

81 min. Wigry bliskie remisu, ale wciąż przegrywają 0:1

85 min. w żółtych kartkach, po ukaraniu Bogusza, Wigry prowadzą 2:1, ale za to punktów nie ma

90 min. żółta kartka dla Karłowicza i 4 minuty doliczone przez sędziego

90+4 min. KONIEC MECZU seria pięciu remisów przerwana i to jak boleśnie

v    v    v

26. kolejka – zestaw par, wyniki

Sobota, 26.04.

Radomiak Radom - Motor Lublin 4:2

Gole: Marcin Orłowski 5`i 34`, Bartosz Jaroch 17`, Łukasz Białożyt 71 – Maciej Tataj 19`, Konrad Wrzesiński 68`

Siarka Tarnobrzeg - Legionovia Legionowo 4:1

Gole: Marcin Figiel 31`, Marcin Truszkowski 37 (karny), Mirosław Baran 74`, Jakub Wróbel 83` - Marek Lendzion 72`

Niedziela, 27.04.

Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg   0:3

Gole: Anton Kolosov 31`, Tomasz Sedlewski 39`, Rafał Leśniewski 66` (karny)

Stal Rzeszów - Stal Mielec 2:0

Gole: Szymon Kuźmierowski 43` i 74`

Czerwona kartka: Krystian Getinger (68` Milec, za 2 żółte)

Gol: Marcin Siedlarz 42` - Tomasz Płonka 81`

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wisła Puławy 1:5 (od 17)

Gol: Kamil Szczepański 6` - Mateusz Pielach 26`, Konrad Nowak 51` i 58`, Szymon Martuś 54`, Wojciech Jakubiec 75`

Czerwona kartka (za 2 żółte): Dawid Duda (58. Świt)