20.08.2023

Orlęta Czyżew – Wigry Suwałki 0:4. Faworyt jest już liderem [opinie, wyniki, tabela]

W trzecim meczu sezonu Wigry odniosły trzecie zwycięstwo, znowu bez straty bramki. Na wyjeździe strzeliły 4 gole beniaminkowi z Czyżewa i objęły prowadzenie w tabeli.

Spotkanie toczyło się przy głośnym dopingu kibiców obu zespołów. Przed meczem gospodarze otrzymali z rąk Sławomira Kopczewskiego, prezesa Podlaskiego ZPN puchar i medale za awans do IV ligi. Dodatkowo zmotywowani, ambitnie rozpoczęli  starcie z wielkim faworytem do awansu, za jakiego nie bez powodu uchodzi suwalski zespół.

Na środku obrony Biało-Niebieskich po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił Jakub Płoszkiewicz, ale już po dwóch minutach odnowił mu się uraz i trener Paweł Cimochowski musiał zmienić ustawienie. Do obrony cofnięty został Oskar Osipiuk, a na pozycji defensywnego pomocnika wystąpił 17-letni Kacper Rejterada.

- Kacper zagrał bardzo dobry mecz, zresztą jak i cała drużyna – ocenia Łukasz Jutkiewicz, prezes Wigier. – Orlęta ambitnie walczyły przez pierwsze minuty, ale potem mecz toczył się pod naszą całkowitą kontrolą.

Waleczni gospodarze faulami przerywali szybkie ataki Wigier. Już na początku otrzymali Marcin Stańczyk i Jakub Mikołajczyk zobaczyli żółte kartki za nieprzepisowe zatrzymanie Kamila Zalewskiego.

Nad poprzeczką bramki miejscowych strzelali Paweł Fajkowski i Łukasz Trąbka, aż wreszcie w 21 minucie drogę do siatki znalazł Marcin Fiedorowicz. Ofensywny pomocnik minął jednego z rywali i zza 16 uderzył nie do obrony.

- Do przerwy prowadziliśmy tylko jednym golem, więcej sobie postrzelaliśmy w drugiej połowie – mówi Łukasz Jutkiewicz. – Mogliśmy zdobyć jeszcze więcej bramek.

Na 2:0 już w 55 minucie podwyższył Kamil Zalewski, który w swoim stylu z prawej strony mijając dwóch przeciwników zbiegł lekko do środka i strzałem lewą nogą w kierunku dalszego słupka nie dal szans Przemysławowi Popławskiemu.

Bramkarz Orląt był też bezradny w 68 minucie, kiedy Radosław Gulbierz technicznie strzelił na 3:0 z rzutu wolnego z 17 metrów przy samym lewym słupku.

Radosław Gulbierz do gola dorzucił asystę. W 83 minucie dośrodkował na głowę Krzysztofa Cudowskiego i było 4:0. Tym golem Wigry zrehabilitowały się za zmarnowanie rzutu wolnego pośredniego z 7 metrów, za nieskuteczne wykończenie przez Kamila Zalewskiego akcji Radosława Gulbierza i Mariusza Bucio, za niewykorzystanie kontry 4 na 3.

Ta ostatnia zmarnowana okazja o mało się nie zemściła. Gospodarze wyszli z szybka akcją i strzal Fabiana Goska z trudem wybił na róg Jakub Kanclerz. Potem bramkarza Wigier, którego przelobował w sytuacji sam na sam Zhenia Synytsia, wybiciem piłki z linii bramkowej wyręczył Filip Kozłowski. Orlęta były też bliskie zdobycia honorowej bramki w ostatniej minucie.

Oba zespoły grały do końca. Kolejna wysoka wygrana wysforowała Wigry na 1. miejsce w tabeli.

- Pozycje lidera możemy stracić za tydzień, kiedy będziemy pauzować. Z racji Memoriału Grzegorza Wołągiewicza, mecz z Turem Bielsk Podlaski przełożyliśmy na 18 października – mówi Łukasz Jutkiewicz.  – Następny mecz gramy dopiero 30 sierpnia w Tykocinie i liczymy, ze do tego czasu wykurują się zarówno Jakub Płoszkiewicz, jak i Filip Kozłowski, który z powodu urazu opuścił boisko 10 minut przed końcem.

Podobnie jak Wigry, z kompletu punktów cieszą się Wissa Szczuczyn, która dzisiaj na wyjeździe pokonała Tur Bielsk Podlaski, a także KS Wasilków i Ruch Wysokie Mazowieckie.

Orlęta Czyżew – Wigry Suwałki 0 : 4 (0:1)

Bramki: 0:1 – Marcin Fiedorowicz 21, 0:2 – Kamil Zalewski 53, 0:3 – Radosław Gulbierz 68, 0:4 – Krzysztof Cudowski 83.

Orlęta: Przemysław Popławski - Marcin Stańczyk, Mateusz Grabarz, Karol Styś, Jakub Mikołajczyk,  Szymon Jaźwiński,  Zhenia Synytsia, Michal Steć, Aleksander Zakrzewski,  Filip Stypułkowski, Mateusz Kowalewski.

Rezerwowi: Seweryn Kropiewnicki, Grzegorz Jóźwiak, Przemysław Piotrowski, Fabian Gosk,  Łukasz Perkowski, Danil Ivanov, Paweł Kiempisty, Dawid Ożarowski, Adrian Boguszewski

Wigry: Jakub Kanclerz – Filip Kozłowski (80. Wojciech Milewski), Jakub Płoszkiewicz (2. Kacper Rejterada), Eduard Serbuł, Łukasz Trąbka, Bartosz Gużewski, Oskar Osipiuk, Marcin Fiedorowicz (75. Mariusz Bucio), Radosław Gulbierz, Paweł Fajkowski (73. Krzysztof Cudowski), Kamil Zalewski.

Rezerwowi: Maciej Aleksandrowicz - Kacper Babkowski, Beniamin Przełomski, Piotr Sowulewski, Paweł Omilianowicz.