27.05.2023

Orzeł Kolno – Wigry Suwałki 0:4. Jest drugie wyjazdowe zwycięstwo i nadzieja na lepszy nowy sezon

Mimo osłabienia brakiem pięciu podstawowych zawodników, suwalski zespół z łatwością poradził sobie w Kolnie, gdzie wysoko pokonał ostatniego w tabeli Orła.

Kontuzje już do końca sezonu wyeliminowały Marcina Fiedorowicza, Jakuba Płoszkiewicza  i Beniamina Przełomskiego, urazy leczą Radosław Gulbierz i Filip Kozłowski.

Pod ich nieobecność, w Kolnie w obronie bez zarzutu zagrali Wojciech Milewski i Piotr Sowulewski, a w przodzie Łukasz Kubrak i Paweł Fajkowski, który zdobył dwa gole.

W meczu z nisko broniącym się Orłem suwalski zespół od początku dominował, ale przez pierwsze 45 minut nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy.  Tej sztuki Biało-Niebiescy powinni byli dokonać już po 10 minutach, jednak nieskuteczni byli Dawid Kalinowski, Krzysztof Cudowski i Bartosz Gużewski.

- Do przerwy gra była rwana, nerwowa – przyznaje Zbigniew Kowalewski, kierownik i były piłkarz Wigier. – Tak bywa w meczach z zespołami, które cofają się i czyhają na kontry. Przeciwko takim drużynom jak Orzeł, trzeba jak najszybciej strzelić bramkę, a wtedy albo tracę one werwę do dalszej walki, albo muszą się otworzyć i popełniają błędy w obronie.

W miarę szybko, po 7 minut po przerwie Wigry zdobyły w Kolnie pierwszego gola. Bartosz Gużewski po profesorsku zagrał crossem na prawa stronę do Dawida Kalinowskiego, który ładnie dośrodkował wzdłuż piątego metra.  Tam gdzie powinien znalazł się Paweł Fajkowski, który z bliska huknął do siatki na 1:0.

Paweł Fajkowski zaraz podwyższył wynik, wykorzystując błąd defensywy miejscowych. Niemal na linii 16. metra obrócił się i pewnie strzelił lewą nogą do siatki.

Po szybkiej akcji i wymianie podań w polu karnym miejscowych, gola na 3:0 zdobył Łukasz Kubrak, który zimę poświęcil na trudne początki  w służbie wojskowej, a teraz, po odrobieniu treningowych zaległości, z meczu na mecz gra coraz lepiej.

Czwarta bramkę suwalski zespół strzelił z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Dawidzie Kalinowskim.  Do wykonywania „11” wyznaczony był Eduard Serbuł, ale oddal piłkę Pawłowi Omilianowiczowi. Rezerwowy napastnik Wigier zmylił golkipera, pewnym strzałem w prawy róg posłał piłkę do siatki.

W jesiennym meczu u siebie (na zdjęciu) Wigry wygrały z Orłem 3:0, teraz osiągnęły jeszcze wyższe zwycięstwo. Szkoda, że dopiero drugie w tej rundzie na obcym boisku. Przez słabszą postawę na wyjazdach Biało-Niebiescy zaprzepaścili szanse na awans, ale jest nadzieja, ze stanie się on ich udziałem w najbliższym sezonie.

Teraz największe szanse na w wejście do III ligi ma ŁKS Łomża, który o 2 punkty wyprzedza Tur Belsk Podlaski.

Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki, a najbliższa z nich już w tę środę, 31 maja.  Wigry o godz. 18:30 podejmą  Czarnych Czarna Białostocka i już teraz zapraszamy na nasza relację na żywo z tego spotkania.

Orzeł Kolno - Wigry Suwałki 0 : 4 (0:0)

Gole: Paweł Fajkowski 52, 65, Łukasz Kubrak 75, Paweł Omilianowicz 87- karny

Orzeł: Andrii Radchenk – Daniel Grala, Patryk Sokołowski, Andrii Chaika, Sebstian Poświata, Krystian Wszeborowski, Łukasz Truskolaski, Krzysztof Kopańczyk, Patryk Banach, Jakub Chojnowski, Robert Brzeziński.

Rezerwowi: Piotr Prusinowski, Karol Grala, Bartosz Piankowski, Denys Myslyvchenko, Jakub Ruchała, Nazarii Strumylak.

Wigry: Piotr Słowikowski - Wojciech Milewski, Piotr Sowulewski,  Eduard Serbuł, Łukasz Trąbka (80. Kacper Babkowski), Bartosz Gużewski, Mariusz Bucio (71. Kacper Rejterada), Łukasz Kubrak, Dawid Kalinowski, Paweł Fajkowski (80. Piotr Lipiński), Krzysztof Cudowski (60. Paweł Omilianowicz)