27.05.2014

Ostre strzelanie w podlaskiej okręgówce

W 27. kolejce podlaskiej klasy okręgowej seniorów ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie i Wigier II Suwałki. Zdecydowany lider, Ruch, pokonał u siebie aż 7:3 Pomorzankę Sejny, a podopieczni Andrzeja Spury, Wigry II, wygrali 6:4 w Krypnie z Krypnianką. Niespodzianka w Raczkach, gdzie Polonia wygrała 2:1 z Rudnią Zabłudów. Do końca rozgrywek jeszcze trzy kolejki.

Niezwykle emocjonujący, szalony, jak określił trener Wigier II Andrzej Spura, mecz rozegrali piłkarze Krypnianki Krypno i Wigier II Suwałki.

W pierwszej połowie, w ciągu 5 minut padły trzy gole. W 31 min. prowadzenie dla gości zdobył Paweł Omilianowicz, który po dwóch minutach na 2:0 podwyższył Jakub Kaminski. Na odpowiedź gospodarzy ich kibice czekali zaledwie trzy minuty. Do przerwy zatem 2:1 dla Wigier II.

Druga połowa to ofensywna gra obu drużyn, które, goniąc pod bramkę rywala, zapominały o asekuracji swojej. Zemściło się to na gościach, kórzy w 71 min. przegrywali już 2:4. I kiedy wydawało się, że kolejne gole dla Krypnianki są kwestią minut, ponownie inicjatywę przejęli suwalcznie. W roli kata Krypnianki wystąpił Paweł Omilianowicz. Po jego trzech kolejnych golach, Wigry II w kwadrans nie tylko odrobiły dwubramkową stratę, ale wyszły na prowadzenie. Wynik meczu w ostatnich sekundach swoim drugim golem ustalił Kamiński.

- O naszej wygranej zadecydowała większa determinacja w końcówce spotkania - opowiada A. Spura. Przez większą część meczu przeważaliśmy, ale zdarzały sę nam chwile przestoju, rozkojarzenia, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Na szczęście zdołaliśmy się podnieść i wygrać mecz.

Krypnianka Krypno - Wigry II Suwałki  4:6 (1:2)

Gole: gospodarze - 36`, 52`, 60` (karny), 71 ` - Paweł Omilianowicz 31`, 75`, 79`, 86`, Jakub Kamiński 33` i 90`

Wigry II: Sobolewski - R. Kupszta, Pilichowski, M. Kupszta, Niedziejko, Mandygraf (46. Szydłowski), Kamiński, Wesołowski, Bujalski, Omilianowicz, Pomian