20.09.2015

Pogoń – Wigry 1:0. Czas przerwać czarną serię

W niedzielę suwalskie Wigry po raz czwarty z rzędu schodziły z boiska bez kompletu punktów. Po porażce 1:2 u siebie ze Stomilem, wyjazdowym 1:1 w Kluczborku i przegranej 0:1 u siebie Chojniczanką, tym razem przegrały 0:1 z Pogonią Siedlce, która swoje mecze rozgrywa w Pruszkowie. A za tydzień w Suwałkach mecz (transmisja w Polsat Sport) z liderem Dolcanem Ząbki.

- Po raz kolejny przez jeden prosty błąd i brak skuteczności zostajemy bez punktu – narzeka Zbigniew Kaczmarek. – To nie ma prawa się powtórzyć w meczu z Dolcanem.

A jak było w Pruszkowie?

Bezcenny triumf -  to tytuł relacji z meczu zaamieszczonej na stronie internetowej sport.siedlce.

Już w 4. minucie spotkania pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie Pogoniści. Piłkę w oplu karny opanował Adam Duda, oddał strzał, który powstrzymał Hieronim Zoch. W pierwszym kwadransie gry po stronie Pogoni swojej szansy szukali jeszcze Daniel Chyła oraz Mariusz Rybicki, ale obie próby okazały się nieskuteczne. Po strzale tego drugie lecącą do siatki futbolówkę w ostatniej chwili wybił Tomasz Jarzębowski. Podopieczni Marcina Sasala mieli zdecydowaną inicjatywę i w końcu w 23 minucie udało się otworzyć wynik spotkania. Po ładnej zespołowej akcji Konrad Wrzesiński dośrodkował w pole karne, a Adam Duda pewnym strzałem pokonał bramkarza Wigier. Goście mogli błyskawicznie doprowadzić do wyrównania, ale sytuacji sam na sam z Rafałem Misztalem nie wykorzystał Kamil Adamek. Przed przerwą jeszcze jedną okazję mieli gospodarze, ale Daniel Dybiec z bardzo bliskiej odległości przeniósł piłkę ponad poprzeczką. Po pierwszych 45 minutach Pogoń prowadziła 1:0.

Od początku drugiej części gry Zbigniew Kaczmarek dokonał dwóch zmian i goście ruszyli do odrabiania strat. Jednak ataki Wigier nie przynosiły pożądanych efektów. Blisko doprowadzenia do remisu w 55 mincie był Adamek, ale ponownie świetnie interweniował Misztal. Z kolei Pogoń głównie starała się kontratakować. Po jednej z takich akcji Rybicki oddał strzał na bramkę gości, jednak Zoch bez problemu złapał piłkę. Do końca spotkania zespół z Suwałk próbowały jeszcze zdobyć wyrównującego gola, ale ataki przyjezdnych były nieskuteczne i Pogoń Siedlce ostatecznie wygrała 1:0.

Wigry znowu bez trzech punktów – informuje bialystok.sport.pl portal białostockiego wydania Gazety Wyborczej.

- Moim zdaniem kryzys mamy za sobą, a Pogoń to dobry rywal, aby to pokazać. Jedziemy po komplet punktów - tak przed starciem z drużyną z Siedlec mówił doświadczony piłkarz Wigier Kamil Lauryn. Jak się okazało w niedzielę, Wigry nie tylko nie zdobyły kompletu punktów, ale nawet jednego oczka.

Suwałczanie gola stracili w 23. minucie. Wówczas to Pogoń wyprowadziła skuteczną kontrę. Ostatecznie podanie Konrada Wrzesińskiego wykończył Adam Duda. Odpowiedź Wigier mogła być niemal natychmiastowa. Zaraz bowiem po stracie gola do wyrównania mógł doprowadzić Kamil Adamek. Napastnik ekipy z Suwałk nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z Rafałem Misztalem, bramkarzem rywali.

Już w przerwie trener Wigier Zbigniew Kaczmarek zdecydował się na dwie zmiany, a jego zawodnicy ruszyli do odrabiania strat. Suwałczanie stworzyli kilka okazji do zdobycia goli (m.in. kolejną szansę miał Adamek), ale żadnej z nich nie wykorzystali. Gdy już natomiast piłka wpadła do bramki Pogoni, to została odgwizdana pozycja spalona.

Ostatecznie Wigry przegrały więc 0:1 i z dorobkiem 11 punktów plasują się na dziesiątej pozycji w tabeli, a trzeba dodać, że jeszcze niedawno ekipa z Suwałk była na szczycie.

Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 1:0 (1:0)

Gol: Adam Duda 23.

Żółte kartki: Bodziony, Dybiec (Pogoń) Kalinkowski, Wichtowski.

Sędziował:  Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 300.

Pogoń:  Rafał Misztal – Konrad Wrzesiński, Rafał Zembrowski, Mateusz Żytko, Daniel Chyła, Dawid Dzięgielewski (61 Piotr Ceglarz), Kamil Dmowski (84 Ernest Dzięcioł), Daniel Dybiec, Mariusz Rybicki, Krzysztof Bodziony, Adam Duda (87 Krystian Wójcik) .

Wigry:  Hieronim Zoch - Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski, Maciej Wichtowski, Artur Bogusz, Mateusz Żebrowski (80 Biel), Bartłomiej Kalinkowski, Piotr Ruszkul, (46 Makaradze), Łukasz Moneta (46 Gąska), Łukasz Hanzel, Kamil Adamek.