03.12.2020

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki już w sobotę. Znów w tej samej lidze [wideo]

Pogoń w środę wygrała w Kaliszu, a suwalczanie odpoczęli, bo ich mecz z Górnikiem Polkowice został odwołany.

Przymusowego odpoczynku - przerwy za kartki nie unikną Adrian Piekarski i Adrian Karankiewicz. W ich miejsce przeciwko Polkowicom trener Dawid Szulczek miał zamiar posłać wracających do zdrowia po kontuzjach Kamila Adamka i Bartłomieja Babiarza. Zmiennikami mieli być Grzegorz Aftyka i Michał Ozga oraz młodzież.

Zobaczymy, czy ten personalny pomysł będzie aktualny także w sobotę.

Do rywalizacji z Pogonią suwalska drużyna wraca po ponad dwuletniej przerwie. Oba zespoły występowały w podzielonej jeszcze na dwie grupy II lidze, z której w 2014 roku razem awansowały na zaplecze ekstraklasy. Drużyna z Siedlec spadła w sezonie 2017/2018, w którym Dawid Szulczek był asystentem trenera Wigier Artura Skowronka. W marcu 2018 suwalski zespół wygrał z nią 2:0 (na zdjęciu), a w Fortuna 1 Lidze utrzymał się jeszcze dwa lata.

Obecnie Pogoń zajmuje 11. miejsce. Byłaby na 7., gdyby nie karne odebranie 3 punktów za przewiny z poprzedniego sezonu. Ostatnio, co możemy obejrzeć w zamieszczonych niżej "Magazynach skrótów 2 Ligi", przygotowanych przez portal Łączy Nas Piłka, u siebie przegrała 1:2 ze Śląskiem II Wrocław i wygrała 1:0 z KKS Kalisz. Wigry zaś zremisowały 1:1 wyjazdowy mecz z Lechem II Poznań.

Suwalczanom uciekły liderujące drużyny z Katowic i Polkowic. Utrzymanie kontaktu z nimi zapewni tylko wygrana w Siedlcach. Czy Wigry zdobędą 3 punkty, okaże się w sobotnie popołudnie. Początek naszej relacji na żywo o godz. 13.00. Zapraszamy.

14:30

Pogoń została ukarana odjęciem trzech punktów za niedozwolone wspomaganie farmakologiczne zawodników w sezonie 2019/20.