15.02.2014

Porażka Wigier w Łomży

Biało-niebiescy, uzupełnieni kilkoma piłkarzami rezerw suwalskiego klubu, przegrali z ŁKS-em Łomża 1:2. Jedyną bramkę dla Wigier, przy stanie 2:0 dla ŁKS, zdobył David Makaradze.

Wynik spotkania otworzył w 15 minucie Robert Speichler, który strzałem z rzutu wolnego pokonał Patryka Sobolewskiego. Suwalczanie mieli okazję do wyrównania, jednak zmarnowali dwie dobre sytuacje.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania, "ełkaesiacy" podwyższyli wynik na 2:0, za sprawą Alexa Rodiera. Biało-niebieskim udało się zdobyć jeszcze kontaktową bramkę, którą w 80 minucie strzelił  David Makaradze.

- Było to wyrównane spotkanie, rozgrywane w szybkim tempie - mówi Andrzej Spura, który pełnił rolę trenera Wigier w tym sparingu. - Ewidentnie brakowało nam świerzości. Mogliśmy wygrać, ale nie wykorzystaliśmy kilku dobrych sytuacji. Dzisiejszy sparing mogę uznać jako pożyteczny sprawdzian, w szczególności dla zawodników, występujących w rezerwach - kończy Spura.

ŁKS Łomża 2:1 (1:0) Wigry Suwałki

Bramki: 15' Speichler, 49' Rodier - 80' Makaradze

ŁKS: Trochim - Ipina, Brzozowski, Stankiewicz (46' Kacprzyk), Baranowski, Malinowski, Villa (46' Olesiński), Maćkowski (46' Rodier), Speichler (65' Maćkowski), Kraska, Lemański

Wigry: Sobolewski - Pomian, Jeruć, Kupszta (65' Szydłowski), Żebrowski, Wesołowski, Mandygraf (46' Stasiński), Michałowski, Omilianowicz, Makaradze, Radzio