08.11.2014

Pożegnanie jesieni w dobrym stylu. Zwycięstwo nad Chojniczanką [zdjęcia, wyniki, tabela]

Wigry w swoim ostatnim spotkaniu w rundzie jesiennej na własnym boisku pokonali 2:1 Chojniczankę Chojnice. Bramki dla Wigier zdobyli Bartosz Biel i Sebastian Radzio.

Suwalczanie na prowadzenie wyszli już w 9 minucie kiedy to Bartosz Biel, po zamieszaniu w polu karnym, mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. Piłkarze Chojniczanki wyrównali 11 minut później. Z rzutu wolnego dośrodkował Przemysław Pietruszka, a Marek Gancarczyk głową skierował piłkę do siatki. Po stracie bramki biało-niebiescy nieco spuścili z tonu i to goście przejęli inicjatywę.

Druga połowa to już zupełnie odmienione Wigry, Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka praktycznie nie schodzili z połowy rywala. Swoje sytuacje mieli Bartosz Biel i Karol Mackiewicz, ale biało-niebiescy zwycięską bramkę zdobyli dopiero w 80 minucie. Dośrodkowanie Biela wykorzystał Radzio, który strzałem głową zapewnił Wigrom trzy punkty. Trzy minuty przed końcem spotkania strzelec drugiej bramki dla biało-niebieskich ukarany został jeszcze czerwoną kartką za kopnięcie przeciwnika.

Suwalczanie po sobotnich meczach I ligi awansowali na 9. miejsce w ligowej tabeli.

Wigry Suwałki 2:1 (1:1) Chojniczanka Chojnice

Bramki: 9' Biel, 80' Radzio - 20' Gancarczyk.

Wigry: Salik - Bartkowski, Jarzębowski, Karankiewicz (23' Wichtowski), Widejko, Mackiewicz (87' Lauryn), Rafalskis, Kopczyński, Biel, Radzio, Sernas (46' Tarnowski)

Chojniczanka: Misztal - Pietruszka, Mikołajczak, Czerwiński, Siemaszko (86' Radler), Feciuch (65' Iwanicki), Markowski, Gancarczyk (78' Lisowski), Zawistowski, Kieruzel, Chyła.

Żółte kartki: Rafalskis, Salik, Biel - Feciuch, Chyła.

Dolcan Ząbki - Sandecja Nowy Sącz  2:2
Gole: Kamil Mazek 27, Damian Świerblewski 37 - Rudolf Urban 16, Cheikh Niane 90+4
Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia  0:3
Gole: Alan Fiahlo 14, Marcus da Silva 38, Paweł Wojowski 44
Czerwone kartki: Marcin Kaczmarek 90 (bezpośrednio) - Alan Fiahlo (za 2 żółte) 59
Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice  2:1
Gole: Bratosz Biel 9, Sebastian Radzio 80 – Marek Gancarczyk 20
Czerwona kartka: Sebastian Radzio (85)
Chrobry Głogów - Widzew Łódź  3:2
Gole: Karol Danielak 15, Łukasz Szczepaniak 26, Damian Piotrowski 74 - Damian Warchoł 58, Łukasz Bogusławski 72 (samobój)
GKS Katowice - GKS Tychy  2:0
Gole: Grzegorz Goncerz 47, Rafał Kujawa 59