16.09.2023

Promień Mońki - Wigry Suwałki 2:6. Dobry wstęp do meczu jesieni [opinie, tabela]

Drużyna Pawła Cimochowskiego musiała w Mońkach zdobyć komplet punktów zwłaszcza po to, żeby stawką przyszłotygodniowego meczu z KS Wasilków była pozycja lidera.

Jeżeli Wigry za tydzień wygrają z Wasilkowem  i 18 października w zaległym spotkaniu pokonają Tura Bielsk Podlaski, to nie bacząc na inne wyniki, obejmą prowadzenie w tabeli.

Tym planom szyki chciał popsuć bardzo dobrze radzący sobie w tym sezonie na swoim boisku, tracący tylko 3 oczka do Wigier zespół z Moniek i do przerwy wyglądało na to, że Biało-Niebiescy poniosą pierwszą porażkę w sezonie.

Gracze Promienia byli szybsi, bardziej zdeterminowani, podwajali i potrajali krycie, blokowali dośrodkowania i strzały suwalskich piłkarzy. Mało tego, kontrowali przy każdej okazji, bramkarz Wigier Jakub Kanclerz musiał się wysilić, by obronić dwa groźne strzały.

Daremnie czekaliśmy na akcję Wigier, zakończoną celnym strzałem, a to miejscowi już po kwadransie wyszli na prowadzenie po rzucie karnym, podyktowanym za faul na wbiegającym na pozycję sam na sam Łukaszu Wiszniewskim. Z 11 metrów bardzo pewnie strzelił Rafał Babul i było 1:0 dla miejscowych.

Przez następne pół godziny częściej przy piłce były Wigry, ale niewiele z ich akcji po obwodzie pola karnego Promienia wynikało. Bliski wyrównania tylko w 42 minucie był Maciej Makuszewski, po strzale którego piłka minimalnie minęła słupek. Za to gospodarze tuż przed gwizdkiem na przerwę zadali kolejny cios. Silnym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Jakub Chojnowski i było 2:0.

Niepokoja tracone bramki  nie usprawiedliwia ich brak kontuzjowanych stoperow Filipa Kozłowskiego i Eduarda Serbuła.

- Podobnie jak tydzień temu w Krypnie, gdzie do przerwy przegrywaliśmy 0:1, tak i w Mońkach przez pierwsze 45 minut graliśmy tak, jakbyśmy nie wysiedli z autobusu – narzeka Łukasz Jutkiewicz, prezes Wigier. – Na szczęście, tak jak przed tygodniem, pomogły przeprowadzone w przerwie zmiany i druga połowa należała już do nas.

W środku pola Kacpra Rejteradę zastąpił Wojciech Milewski, a w ofensywie za Krzysztofa Cudowskiego wszedł Mariusz Bucio i do przodu został przesunięty Maciej Makuszewski.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 50 minucie kontaktową bramkę, po świetnym prostopadłym podaniu Bartosza Gużewskiego zdobył najskuteczniejszy w Wigrach Kamil Zalewski.

Biało-Niebiescy nabrali pewności siebie, złapali wiatr w żagle. Bliscy celu byli Bartosz Gużewski i Marcin Fiedorowicz, aż wreszcie w 69 minucie Bartosz Gużewski zaliczył drugą asystę. Dograł na drugi koniec pola karnego do Macieja Makuszewskiego, który oszukał obrońcę, zwodem przełożył piłkę na prawą nogę i strzałem pod poprzeczkę w krótki róg nie dal szans Hubertowi Gostomskiemu – 2:2.

Kwadrans przed końcem wynik już się odwrócił, to Biało-Niebiescy po płaskim strzale Kamila Zalewskiego wygrywali 3:2, a po kolejnych trzech minutach prowadziliśmy 4:2. Świetnym odbiorem popisał się Wojciech Milewski, Marcin Fiedorowicz ładnie odegrał do Macieja Makuszewskiego, a ten z prawej strony podał wzdłuż pola karnego i Mariusz Bucio z kilku metrów pewnie wpakował piłkę do siatki.

- Piłkarze Promienia wszystkie siły włożyli w pierwszą połowę i w drugiej nie nadążali już za naszymi zawodnikami – tłumaczy Łukasz Jutkiewicz. – Nadal nacieraliśmy i kolejne gole były tylko kwestią czasu.

Pięć minut przed końcem było już 5:2 dla Wigier. Maciej Makuszewski strzelił z pola karnego, Hubert Gostomski obronił przed siebie i Łukasz Trąbka, podobnie jak w środowym spotkaniu z KS Śniadowo, huknął pod poprzeczkę.

Na 6:2 wynik ustalił Kamil Zalewski, który strzałem z narożnika pola karnego w kierunku dalszego słupka przelobował bramkarza Promienia. Był to trzeci hat-trick Kamila i w ogóle już 13. bramka w tym sezonie.

Wigry mają na koncie 7 wygranych i 1 remis, czekają na potknięcie prowadzącego z kompletem punktów Wasilkowa w poniedziałkowym meczu z Wissą Szczuczyn i przyjazd lidera na mecz na Zarzeczu.

Promień Mońki – Wigry Suwałki 2 : 6 (2:0)

Bramki: 1:0 – Rafał Babul 14-karny, 2:0 – Jakub Chojnowski 45, 1:2 – Kamil Zalewski 50, 2:2 – Maciej Makuszewski 69, 2:3 – Kamil Zalewski 75, 2:4 – Mariusz Bucio 78, 2:5 – Łukasz Trąbka 85, 2:6 – Kamil Zalewski 90.

Promień: Hubert Gostomski - Marcin Purta, Krzysztof Klim, Damian Łokić, Damian Purta Łukasz Godlewski, Rafał Babul, Piotr Bondziul, Mateusz Baranowski, Jakub Chojnowski, Łukasz Wiszniewski.

Wigry: Jakub Kanclerz – Beniamin Przełomski, Jakub Płoszkiewicz, Oskar Osipiuk, Łukasz Trąbka, Marcin Fiedorowicz, Kaper Rejterada (46. Wojciech Milewski), Bartosz Gużewski (87. Paweł Omilianowicz), Maciej Makuszewski, Krzysztof Cudowski (46. Mariusz Bucio), Kamil Zalewski.