15.09.2023

Promień Mońki – Wigry Suwałki. To nie będzie spacerek, zwłaszcza bez stoperów [u nas relacja na żywo

Komplet punktów zamierzają wywalczyć Biało-Niebiescy w sobotnim spotkaniu w Mońkach. Łatwo nie będzie, bo Promień bardzo ładnie rozpoczął sezon, po ośmiu kolejkach plasuje się na 6. pozycji.

Tydzień temu Wigry zbyt lekceważąco, na zasadzie samo się wygra,  podeszły do spotkania w Krypnie. Takie podejście sprawiło, że do przerwy przegrywały 0:1. Zwycięską bramkę na 2:1 zdobyły dopiero w doliczonym czasie.

W jaki sposób trzeba grać od początku, piłkarze Pawła Cimochowskiego pokazali w środę, kiedy już po 28 minutach prowadzili z KS Śniadowo 3:0, a zakończyli mecz wynikiem 5:2.

- Takiego zaangażowania i polotu w grze oczekujemy także na wyjazdach – mówi Łukasz Jutkiewicz, prezes Wigier. – Każdy mecz traktujemy, jako nowe wyzwanie. Każde jest tak samo ważne, bo warte 3 punktów.

Siłą Wigier jest ofensywa, ale ostatni mecz ze Śniadowem, w którym straciły gole po stałych fragmentach gry sprawił , że coraz mocniej trzeba pracować nad defensywą. Zwłaszcza teraz, kiedy kontuzje wyeliminowały z niej Filipa Kozłowskiego i Eduarda Serbuła. Kapitana zespołu udanie zastąpił w środę 16-letni Beniamin Przełomski, a za Ukraińca, który z urazem mięśnia dwugłowego zszedł z boiska w 41 minucie, wszedł Wojciech Milewski. Niewykluczone, że do gry na lewej stronie, po wyleczeniu urazu wróci już Radosław Gulbierz.

O tym, jak Wigry radzą sobie w Mońkach, będą mogli Państwo się dowiedzieć, śledząc naszą relacje na żywo. Zapraszamy w sobotę, 16 września od godz. 16:30.