12.06.2020

Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki 2:1. Koszmar powrócił, nadzieja umiera ostatnia

Koszmar powrócił. Tak można skwitować piątkowe spotkanie Wigier Suwałki z Puszczą w Niepołomicach.

Przed tygodniem było blisko niespodzianki z wyżej notowanym rywalem. W meczu z Miedzią Legnica, Wigry straciły prowadzenie w doliczonym czasie gry i suwalczanie musieli zadowolić się tylko jednym punktem. Do Niepołomic suwalczanie jechali aby zmazać plamę i uniknąć podobnego rozstrzygnięcia. Niestety, nieszczęścia chodzą parami.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy zdecydowanie więcej czasu utrzymywali się przy piłce. Michał Mikołajczak był najbardziej aktywny spośród zawodników obu zespołów, jego dośrodkowania raz po raz przeszywały pole karne Wigier. Zawodnikom Puszczy brakowało wykończenia po akcjach skrzydłami.

Wigry swojej szansy upatrywały w dalekich wybiciach piłki na połowę rywali, ale osamotniony Kacper Wełniak nie radził sobie w tych pojedynkach z obrońcami Puszczy Niepołomice.

W 35 minucie suwalczanie przez chwilę pograli dłużej piłką i natychmiast przyniosło to rezultat. Dwójkowa akcja Denisa Gojki i Kacpra Wełniaka, którzy wymieniając między sobą krótkie podania „rozklepali" obronę Puszczy Niepołomice i weszli w pole karne rywali. Później już tylko byliśmy świadkami fantastycznego wykończenia strzałem tuż przy słupku Denisa Gojki i dzięki tej akcji suwalczanie schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron, znów zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki posiadali gospodarze, ale najgroźniej było po stałych fragmentach gry. Gospodarze raz po raz zaskakiwali defensywę Wigier.

W 49 minucie niebezpiecznie było po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Do futbolówki dopadł piłkarz Puszczy Niepołomice uderzył głową, jednak dobrze interweniował Jan Balawejder. W 62 minucie strzałem głową próbował strzelić Jewhen Radionow jednak znów na wysokości stanął bramkarz Wigier.

W 68 minucie już nie mieliśmy tyle szczęścia. W zamieszaniu w polu karnym Wigier po rzucie rożnym najprzytomniejszy okazał się Marcin Stefanik i to on wstrzelił piłkę do bramki z najbliższej odległości.

Po tej bramce, gospodarze wciąż napierali, starali się zainkasować pełną pulę. Przetrzymaliśmy nawałnicę gospodarzy i w ostatnich minutach, gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, koszmar powrócił.

Jeszcze na początku doliczonego czasu gry, trener Wigier Paweł Cretti pamiętając wydarzenia sprzed tygodnia, pokrzykiwał na swoich podopiecznych z prośbą o koncentrację do ostatniego gwizdka sędziego. Po pustym stadionie w Niepołomicach rozniósł się głośny okrzyk:

-Panowie, gramy! To najważniejszy moment gry!

Chwilę później wszyscy piłkarze Wigier, nie wierząc w to, co widzą, pełni goryczy i rozczarowania runęli na murawę. To były ostatnie sekundy meczu. Rzut wolny Puszczy na naszej połowie – dośrodkowanie, które idealnie wykończył Erik Cikos. W geście triumfu piłkarz zdjął koszulkę, za co został ukarany drugą żółtą kartką. Jednak sędzia już nie pozwolił suwalczanom wznowić gry. Znów przegraliśmy po golu w ostatniej akcji spotkania.

Przed dzisiejszym meczem sytuacja Wigier Suwałki była zła – suwalczanie zamykali ligową tabelę, ale do bezpiecznego miejsca tracili tylko pięć oczek. Po tej kolejce może być beznadziejna, ale nadzieja umiera ostatnia.

Prawdopodobnie kibice Wigier Suwałki przeżywają właśnie jedne z najdramatyczniejszych boiskowych wydarzeń w całej historii suwalskiego klubu, ale cuda się zdarzają – pokazał to ubiegły sezon.

Adrian Piekarski

Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 - Denis Gojko 34, 1:1 - Marcin Stefanik 68, 2:1 - Erik Čikoš 90+3

Żółta kartka: Erik Čikoš. Czerwona kartka: Erik Čikoš (93 minuta, za drugą żółtą). Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Puszcza: Karol Niemczycki – Erik Čikoš, Konrad Stępień, Marcin Stefanik, Michał Mikołajczyk, Bartosz Żurek (89 Marcin Orłowski), Jakub Serafin, Wiktor Żytek, Michal Klec (72 Piotr Stawarczyk), Bartłomiej Eizenchart (46 Jakub Bąk), Jewhen Radionow.

Wigry: Jan Balawejder – Grzegorz Aftyka (58 Patryk Czułowski), Michał Ozga, Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Paweł Gierach, Mohamed Loua, Joel Huertas (81 Cezary Sauczek), Robert Bartczak, Denis Gojko, Kacper Wełniak (69 Michał Żebrakowski).

Pozostałe mecze:

Piątek, 12.06.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Olimpia Grudziądz 3 : 3 (1:1)

Gole: Artem Putiwcew 26, Florin Purece 63, Piotr Wlazło 79 - Ricky van Haaren 13, João Criciúma 77 (k), Kacper Janiak 90

Żółta kartka: Tomasz Loska (Bruk-Bet Termalica)

GKS 1962 Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz 1 : 2 (1:1)
Gole:
Daniel Szczepan 27 - Dawid Szufryn 36, Maciej Małkowski 71 (k)

Żółte kartki: Kamil Szymura, Patryk Skórecki - Dawid Szufryn

Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2 : 2 (0:1)

Gole: Marquitos 41( z rzutu karnego), Josip Solić 81 - Karol Danielak 35, Dmytro Bashlai 90+1

Żółte kartki: Paweł Zieliński, Nemanja Mijusković – Kornel Osyra, Michał Rzuchowski, Martin Polacek x 2, Rafał Figiel

Czerwona kartka (za drugą żółtą): Martin Polacek 69 (Podbeskidzie)

Czołówka snajperów:

12 goli - Omran Haydary (Olimpia Grudziądz), Fabian Piasecki (Zagłębie Sosnowiec)
11 goli - Karol Danielak (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Mateusz Kuzimski (Chojniczanka Chojnice), Mateusz Marzec (GKS Bełchatów),
10 goli - Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Patryk Mikita (Radomiak Radom),

9 goli – Farid Ali (GKS 1962 Jastrzębie), Mateusz Kupczak (Warta Poznań), Bartosz Nowak (Stal Mielec), Marko Roginić (Podbeskidzie Bielsko-Biała)