24.09.2023

Remis, jak porażka, z liderem kosztował Wigry Suwałki spadek na 4. miejsce [wideo, opinie, gole]

Obyśmy do końca sezonu nie żałowali remisu z KS Wasilków. Przypomnijmy, że Wigry od 49 minuty grały z przewagą jednego zawodnika, w 54 minucie prowadziły z liderem już 4:1, by 20 minut później przegrywać 4:5. Szczęściem w tym bałaganie w obronie, że wyrównały.

Mamy mocną ofensywę, ale gra obronna w tym sezonie zdecydowanie kuleje. Nie pomogło sprowadzenie do bramki Jakuba Kanclerza, fatalnych pomyłek nie tłumaczą kontuzje kolejnych stoperów. Wigry drugi już sezon grają trzema obrońcami i albo ten system muszą udoskonalić, bo teraz daje on za dużo miejsca dla przeciwników, albo zmienić. Po 10 kolejkach suwalska drużyna straciła najwięcej goli spośród 5 zespołów, które będą walczyły o awans, a przecież ma do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie.

W niedzielę swój wyjazdowy mecz w Czyżewie wygrała Warmia Grajewo i zepchnęła Biało-Niebieskich na 4. miejsce.

Wigry Suwałki – KS Wasilków 5 : 5 (3:1)

Bramki: 1:0 – Bartosz Gużewski 11, 2:0 – Bartosz Gużewski 17, 3:0 – Jakub Płoszkiewicz 34, 3:1 – Mateusz Cichoński 44, 4:1 – Marcin Fiedorowicz 54, 4:2 – Damian Toczydłowski 56, 4:3 – Mateusz Cichoński 59, 4:4 – Jan Pawłowski 70, 4:5 – Michał Hryszko 74, 5:5 – Maciej Makuszewski 78.

Czerwona kartka: Michał Dawidowicz 49 (Wasilków, za faul)

Wigry: Jakub Kanclerz – Filip Kozłowski (62. Kacper Rejterada), Jakub Płoszkiewicz, Eduard Serbuł, Łukasz Trąbka (85. Krzysztof Cudowski), Bartosz Gużewski, Oskar Osipiuk, Marcin Fiedorowicz (60. Mariusz Bucio), Radosław Gulbierz, Maciej Makuszewski, Kamil Zalewski