25.04.2015

Remis z Tychami to czwarty mecz Wigier bez porażki

Cenny punkt, za remis 1:1, z wyjazdowego meczu z GKS Tychy przywożą piłkarze suwalskich Wigier. Prowadzenie dla gospodarzy z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Artura Bogusza, w 54 min. zdobył Jakub Bąk. Wyrównał w 83 min. Kamil Zapolnik, który siedem minut wcześniej zmienił Bogusza.

A tak mecz relacjonowała oficjalna strona GKS Tychy:

Pierwsze minuty spotkania przebiegały w dobrym tempie. Najlepszą okazję w tym okresie miał już w 3. minucie Jakub Bąk, który niekryty w polu karnym Wigier przyjął piłkę dośrodkowaną z lewej strony boiska przez Mateusza Mączyńskiego, oddał mocny, ale minimalnie niecelny strzał. Później gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.

Przewaga tyszan zarysowała się ponownie w końcówce pierwszej części meczu. Podopieczni Tomasza Hajty wyraźnie przycisnęli zespół z Suwałk, swoją szansę ponownie miał Bąk, choć tym razem piłka dość przypadkowo trafiła go po uderzeniu Mączyńskiego i mogła zmylić bramkarza gości. Ta przeleciała jednak obok lewego słupka.

„Trójkolorowi” wyszli na drugą połowę z przekonaniem szybkiego zdobycia bramki. Ta sztuka udała się im już po niespełna dziesięciu minutach gry, kiedy to futbolówkę ręką we własnym polu karnym zagrał Artur Bogusz. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Bąk i tym samym otworzył wynik spotkania. Piłkarze GKS mogli pójść za ciosem, ale w 66. minucie dobrze między słupkami bramki Wigier spisał się Hieronim Zoch, który obronił dobry i precyzyjny strzał głową w wykonaniu zawodnika wypożyczonego z Pogoni Szczecin.

W 83. minucie meczu niestety powtórzyła się sytuacja z dwóch poprzednich pojedynków, kiedy to tyski zespół również tracił bramki w ostatnich minutach. Celnym uderzeniem z najbliższej odległości popisał się rezerwowy Kamil Zapolnik.

- Dostałem piłkę w środku pola i podałem ją na skrzydło do Mateusza Żebrowskiego – Gazecie w Białymstoku opowiadał Zapolnik. - Ten wygrał pojedynek jeden na jeden i dośrodkował w pole karne do mnie. Przyjąłem i uderzyłem. Także była to akcja dwóch rezerwowych. Na remis zasłużyliśmy, to my byliśmy zespołem prowadzącym grę. Przypadkowa ręka w polu karnym i stracony gol trochę podciął nam skrzydła, ale konsekwentnie dążyliśmy do wyrównania.

Piłkę meczową dla tyszan miał w 90. minucie Mateusz Wrana, jednak piłka na 5. metrze nieszczęśliwie skoczyła przed środkowym defensorem GKS, a ten posłał ją wysoko nad poprzeczką.

GKS Tychy - Wigry Suwałki  1:1 (0:0)
Gole: Jakub Bąk 54 (k) - Kamil Zapolnik 83
Żółte kartki: Marcin Wodecki, , Łukasz Grzeszczyk
GKS Tychy: Sebastian Przyrowski - Mateusz Grzybek, Artur Gieraga, Mateusz Wrana, Marcin Radzewicz, Marcin Wodecki, Łukasz Grzeszczyk (78. Damian Nieśmiałowski), Rafał Kosiec, Maciej Kowalczyk, Mateusz Mączyński, Jakub Bąk (78. Sebastian Janik)
Wigry:  Hieronim Zoch - Artur Bogusz (77. Kamil Zapolnik), Michał Kopczyński, Adrian Karankiewicz, Bartosz Widejko, Bartosz Biel (61. Robert Hirsz), Daniel Michałowski, Maksims Rafaļskis, Marcin Tarnowski, Łukasz Moneta (81. Mateusz Żebrowski), Kamil Adamek

Pozostałe wyniki i  zestaw par 27. kolejki:
Widzew Łódź  - Chojniczanka Chojnice  1:0 (0:0)
Gol: David Kwiek 89
W 90. minucie Paweł Zawistowski (Chojniczanka Chojnice) nie wykorzystał rzutu karnego.
Miedź Legnica - Flota Świnoujście  5:0 (0:0)
Gole: Wojciech Łobodziński 52 (k), Mateusz Szczepaniak 76, 78, Yannick Kakoko 83, 90
W 90. minucie Radosław Bartoszewicz (Miedź Legnica) nie wykorzystał rzutu karnego.
Sandecja Nowy Sącz - Bytovia Bytów  0:1 (0:1)
Gol: Daniel Mąka 7
W 52. minucie Maciej Bębenek (Sandecja Nowy Sącz) nie wykorzystał rzutu karnego
Dolcan Ząbki - Pogoń Siedlce  3:1 (0:0)
Gole: Grzegorz Piesio 61 (k), Paweł Tarnowski 70 (k), Damian Kądzior 90 - Cezary Demianiuk 80
Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów  2:1 (1:1)
Gole: Bartosz Jaroch 41, Robert Szczot 73 - Wołodymyr Hudyma 24
GKS Katowice - Zagłębie Lubin  0:5 (0:1)
Gole: Arkadiusz Woźniak 17, Adrian Błąd 52, Miłosz Przybecki 81, Krzysztof Piątek 84,  Lubomir Guldan 88