26.02.2022

Sokół Ostróda – Wigry Suwałki 1:3. Nie ma to jak dobry początek [opinie, wyniki, tabela]

Wigry Suwałki rozpoczęły rundę wiosenną od pewnego zwycięstwa 3:1 nad ostatnim w tabeli Sokołem Ostróda. To pierwsza wygrana Biało-Niebieskich na wyjeździe w tym sezonie.

Podopieczni Grzegorza Mokrego potwierdzili wysoką formę, prezentowaną podczas okresu przygotowawczego, podczas którego na 7 gier sparingowych odnotowali 5 wygranych, remis i porażkę.

W wyjściowym składzie wystąpiło trzech nowych graczy: Rudinilson, Bojan Gvozdenović i Mateusz Lewandowski, a po przerwie zadebiutował jeszcze Dawid Krzyżański. Dwóch z nich zdobyło bramki.

Żal tylko, że w ostatniej minucie powaznej kontuzji doznał Elso Brito. Holenderskiemu wahadłowemu, reprezentantowi Wysp Zielonego Przylądka, koledze zadedykowali zwycięstwo.

Wigry źle rozpoczęły spotkanie w Ostródzie. Dały się zaskoczyć w pierwszych sekundach meczu. Obrońcy się zagapili i wykorzystał to Kamil Kurowski, który świetnie wypuścił w uliczkę swojego partnera. Ernest Słupski, pomimo ostrego kąta, celnie strzelił i pokonał Hieronima Zocha.

-  Siedem tygodni przygotowań, nastawiamy ssie na tem wyjazdowy mecz, w którym chcemy się przełamać, chcemy zakończyć tę złą passe bna obcych boiskach i w 45 sekundzie przegrywamy 0:1 - komentuje Grzegorz Mokry, trener Wigier. - Zimy prysznic, duże zaskoczenie i tym bardziej gratuluje zawodnikom, ze szybko zdołali wyjść na prowadzenie 2:1.

Biało-Niebiescy nie stracili jednak rezonu, raz po raz nacierali na pole karne Sokoła. Już po siedmiu minutach mieliśmy tego wymierny efekt. Mariusz Rybicki świetnie zagrał w pole karne do Mateusza Lewandowskiego, a ten pokonał bramkarza sprytnym strzałem między nogami. Było to pierwszy drugoligowy gol sprowadzonego zimą z Wisły Płock napastnika, który w sparingach zdążył strzelić 4 bramki.

Na prowadzenie Wigry wyszły jeszcze w pierwszym kwadransie. W 13 minucie Mariusz Rybicki uderzył zza pola karnego. Dominik Kąkolewski, były bramkarz suwalskiego klubu odbił piłkę przed siebie i dopadł do niej Mateusz Lewandowski, który nie strzelał, ale przytomnie zagrał wzdłuż pola karnego do nieobstawionego partnera. Piłkę do pustej bramki wpakował Mikołaj Łabojko.

Po przerwie, w 59 minucie zawodnik gospodarzy Karol Turek zagrał bardzo dobre podanie przez pół boiska w pole karne do Jakuba Mysiorskiego. Ten jdnak zwlekał i został zablokowany przez naszego stopera Tomasza Lewandowskiego. Dziesięć minut później Sokół wyszedł z groźnym kontratakiem. Tym razem Jakub Mysiorski przewrócił się w polu karnym, do piłki dopadł jeszcze Mateusz Sobotka, ale strzelił w środek bramki.

W 79. minucie fantastyczna akcję zagrał tercet wprowadzonych na boisko  rezerwowych Denis Gojko – Kacper Michalski - Dawid Krzyżański. Akcję zapoczątkował Denis Gojko, który związał trzech rywali w środku pola i zagrał do wchodzącego w pole karne Kacpra Michalskiego. Ten popisal się kapitalny podaniem i z najbliższej odległości pokonał bramkarza Dawid Krzyżański – kolejny zawodnik wypożyczony tej zimy z Wisły Płock.

Wizyta Wigier u outsidera zakończyła się wygraną 3:1. Swój wkład w zdobycie kompletu punktów wnieśli kibice suwalskiej drużyny, którzy głośno dopingowali ją w Ostródzie. Miejmy nadzieję, że pierwsze wyjazdowe zwycięstwo odczaruje ciążącą do tej pory na Biało-Niebieskich klątwę, że na obcych stadionach przestanie prześladować ich pech.

- Nie było to dla nas łatwe zwycięstwo - ocenia Grzegorz Mokry. - Drużyna Sokoła mocno sie nam przeciwstawiła, grala futbol zorganizowany, agresywny. Cieszę sie, zee bylismy konsekwentni w szybkim przechodzeniu z obrony do ataku. To jest nasza siła, z kontrataku tworzymy dużo sytuacji. Zwycięstwa w sparingach i dzisiejsza wygrana dodają wiary w siebie. Naszym zamiarem jest wejście do czołowej szostki, włączenie się do walki o awans. Przede wszystkim chcemy jak najlepiej grać w każdym meczu, a na koniec zobaczymy, które da to meijsce w tabeli.

Za tydzień, w niedzielę, 6 marca Wigry podejmą na własnym boisku lidera, Stal Rzeszów. Zapraszamy na to spotkanie na Zarzecze!

Adrian Piekarski

Opinie trenerów:

Grzegorz Mokry, Wigry Suwałki

Wojciech Figurski, Sokół Ostróda

Sokół Ostróda - Wigry Suwałki 1 : 3 (1:2)

Gole: Ernest Słupski 1 – Mateusz Lewandowski 8, Mikołaj Łabojko 13, Dawid Krzyżański 79

Żółte kartki: Mysiorski – Tomasz Lewandowski

Sokół: Dominik Kąkolewski - Szymon Dowgiałło (74 Jakub Żyznowski), Ernest Dzięcioł, Jan Klimek, Karol Turek (61 Filip Dymerski), Sebastian Rugowski, Sebastian Rogala (73 Łukasz Święty), Kamil Kurowski, Patryk Skórecki, Ernest Słupski (28 Jakub Mysiorski), Dawid Wojtyra (61 Mateusz Sobotka).

Wigry: Hieronim Zoch - Bojan Gvozdenović (66 Kacper Michalski), Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Rudinilson, Elso Brito - Mateusz Sowiński (76 Dawid Krzyżański), Mikołaj Łabojko, Patryk Mularczyk (66 Bartłomiej Babiarz), Mariusz Rybicki (67 Denis Gojko) - Mateusz Lewandowski (83 Michał Żebrakowski).

Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa)

Pozostałe wyniki 21. kolejki eWinner 2. Ligi

Znicz Pruszków - Garbarnia Kraków 2 : 0 (0:0)

Gole: Patryk Czarnowski 77 (k), Mateusz Możdżeń 90

Żółte kartki: Maciej Machalski, Martin Baran, Igor Lewczuk – Donatas Nakrošius x 2, Mateusz Bartków.

Czerwona kartka: Donatas Nakrošius (90. minuta, Garbarnia, za drugą żółtą).

Hutnik Kraków - Motor Lublin 1 : 2 (1:1)

Gole: Mateusz Wyjadłowski 44 – Tomasz Swędrowski 33, Adrian Jurkowski 55 (samobój)

Żóóte kartki: Sebastian Zalepa, Adrian Jurkowski, Miłosz Drąg – Kamil Rozmus

Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 1 : 1 (0:1)

Gole: Maciej Górski 57 (z karnego) – Michał Czarny 12

Żółte kartki: Maciej Górski, Mateusz Piotrowski – Michał Czarny