09.02.2014

Sparingowy remis w Zambrowie [fotorelacja]

Po serii zwycięstw Wigry zanotowały remis (1:1). Stało się to na wyjazdowym sparingu w Zambrowie. Suwalczanie z meczu z Olimpią nie są zadowoleni, ale zapowiadają, że w kolejnych meczach pokażą na co ich stać.

PoczÄ…tek spotkania korzystniej rozpoczÄ…Å‚ siÄ™ dla Wigier. W 12 minucie na wÅ‚asnej poÅ‚owie piÅ‚kÄ™ przejÄ…Å‚ Bogusz, zagraÅ‚ jÄ… na lewe skrzydÅ‚o do Mackiewicza, który doÅ›rodkowaÅ‚, a Marcin Tarnowski, gÅ‚owÄ…, umieÅ›ciÅ‚ futbolówkÄ™ w siatce bramki strzeżonej przez Piotra CzapliÅ„skiego. W kolejnych minutach suwalczanie caÅ‚y czas przeważali, dÅ‚użej utrzymywali siÄ™ przy piÅ‚ce, ale rzadko dochodzili do podbramkowych sytuacji.

W 31 minucie biaÅ‚o-niebiescy mogli podwyższyć wynik. Kolejna akcja Bogusza z Mackiewiczem, którzy w pierwszej poÅ‚owie dobrze ze sobÄ… wspóÅ‚pracowali, wrzutka Karola i kolejny strzaÅ‚ Tarnowskiego, tym razem obok sÅ‚upka. Cztery minuty później zamieszanie pod polem karnym, po którym piÅ‚kÄ™ przejÄ…Å‚ Zapolnik, dograÅ‚ do DoÅ‚ubizny, a piÅ‚karz, który latem testowany byÅ‚ przez Wigry, ograÅ‚ Karankiewicza i mocnym strzaÅ‚em pokonaÅ‚ Karola Salika.

Przed drugÄ… odsÅ‚onÄ… Donatas Vencevicius dokonaÅ‚ aż oÅ›miu zmian. Pierwsze 15 minut nie należaÅ‚o jednak do Wigier. Gospodarze na moment przejÄ™li inicjatywÄ™, stwarzajÄ…c sobie kilka dobrych sytuacji. PierwszÄ… z nich miaÅ‚ w 49 minucie MichaÅ‚ Steć, jednak jego uderzenie na rzut rożny wybiÅ‚ Salik. ChwilÄ™ później znów okazjÄ™ miaÅ‚ Steć, ale i tym razem lepszy okazaÅ‚ siÄ™ bramkarz biaÅ‚o-niebieskich.

Suwalczanie zaatakowali w ciągu ostatnich 25 minut. Dwie dobre okazje do zdobycia bramki miał Radzio, jedną Michałowski i raz groźnie z wolnego uderzał Tuttas, lecz biało-niebieskim znacznie brakowało skuteczności.

- ZagraliÅ›my dość sÅ‚aby mecz - mówi Karol DrÄ…gowski - ByÅ‚o dużo niedokÅ‚adnoÅ›ci i chaosu. WystÄ…piliÅ›my praktycznie dwiema jedenastkami i każda z odsÅ‚on powinna wyglÄ…dać znacznie lepiej z naszej strony - ocenia piÅ‚karz Wigier. - Ciężko trenujemy, jednak nie chcemy usprawiedliwiać siÄ™ zmÄ™czeniem. Mamy jeszcze sporo czasu i dużo do poprawienia - koÅ„czy DrÄ…gowski.

Olimpia Zambrów 1:1 (1:1) Wigry SuwaÅ‚ki

Bramki: 12' Tarnowski - 35' Dołubizna

Wigry: Salik (70' Olszewski) - Bogusz (46' DrÄ…gowski), Wenger (46' Lauryn), Karankiewicz (46' Pomain), Romachów (70' Omilianowicz), Mackiewicz (46' WesoÅ‚owski), Atanacković (46' MichaÅ‚owski), Jeriomenko (70' Tarnowski), Bujalski (46' Makaradze), Tarnowski (46' Radzio), KarÅ‚owicz (46' Tuttas)

Olimpia: CzapliÅ„ski (46′ Konopka) – Olszewski (72′ Wyrzykowski), PiÅ‚atowski, Gogol, KosiÅ„ski (72′ Babul) – JastrzÄ™bski (46′ Mleczek), Grzybowski (46′ KuczaÅ‚ek), DoÅ‚ubizna (46′ Jakuszewski), Steć (54′ Jaworowski) – Zapolnik (46′ Sobótka), Moroz (46′ Rzeźnik)