26.03.2016

Stomil –Wigry. Od 2:0 do 2:2, a mogło być lepiej [wyniki, tabela]

Piłkarze Wigier, chociaż po ośmiu minutach przegrywali w Olsztynie ze Stomilem 0:2, zremisowali ostatecznie 2:2. Mogło być lepiej, gdyby Kamil Adamek wykorzystał jeszcze dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem rywali, a sędzia podyktował ewidentnego karnego.

- Czujemy niedosyt, bo, zwłaszcza w drugiej połowie byliśmy zespołem piłkarsko lepszym, stwarzaliśmy więcej bramkowych sytuacji, których niestety nie zamieniliśmy na gole. Inna sprawa to sędzia, który przy stanie 2:2 nie zauważył zagrania ręką Ratajczaka w polu karnym Stomilu. Patrząc na to, jak weszliśmy w ten mecz i końcowy wynik nie można narzekać, ale szkoda straconej szansy na pierwsze trzy punkty na wiosnę. W innych nastrojach wracalibyśmy do domów i spędzali święta – podsumowuje spotkanie Donatas Vencevicius, trener Wigier.

Zdecydowanie bardziej krytyczni wobec arbitra są kibice Stomilu. W pomeczowych komentarzach nie tylko potwierdzają, że Ratajczak wykonując wślizg w polu karnym zagrał piłkę ręką, za co Wigrom należał się rzut karny. Zdaniem  olsztyńskich kibiców pierwszy gol dla Stomilu padł ... ze spalonego.

I to ten gol, stracony już w drugiej minucie podciął skrzydła gościom. Wykorzystali to gospodarze  i po sześciu minutach podwyższyli na 2:0.  Ten lodowaty prysznic nie zamroził, ale pobudził suwalczan do aktywniejszej gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 13. minucie kapitalnym strzałem z 25 metrów bramkarza Stomilu pokonał Bartłomiej Kalinkowski.  Od tego momentu podopieczni Donatasa Venceviciusa coraz częściej gościli pod bramką gospodarzy. Gole jednak nie padały.

W drugiej połowie to goście nadawali ton grze, byli aktywniejsi, szybsi, dokładniejsi. Dwukrotnie w 52 i 70 minucie sam na sam z Piotrem Skibą znalazł się najskuteczniejszy zawodnik Wigier Kamil Adamek. Niestety oba pojedynki wygrał bramkarz Stomilu. Ale do trzech razy sztuka i w 76 minucie Adamek trafił do siatki Stomilu doprowadzając do remisu i zdobywając swojego szóstego gola w tym sezonie. W 79 min. zwycięskiego gola dla Stomilu mógł zdobyć Kujawa, ale przegrał pojedynek  z Karolem Salikiem.

Zdaniem Grzegorza Lecha: Wigry co chwilę zmieniały swoje ustawienie na boisku, często zmieniając strony. To spowodowało, że straciliśmy dwie bramki.

Szkoda, że tylko dwie, bo po tym remisie, przy niekorzystnych dla nas wynikach sąsiadów z tabeli, spadliśmy na 7. miejsce, a wyprzedzamy tylko Dolcan Ząbki, który wycofał się z rozgrywek. Może za tydzień będzie lepiej.

Dodajmy, że  suwalscy kibice nie zostali wpuszczeni na stadion w Olsztynie. Nie pomogło nawet wsparcie ze strony fanów Stomilu, którzy domagali się otwarcia bramy dla kibiców gości. Dlaczego tak się stało, pozostaje tajemnicą organizatorów.

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki  2:2 (2:1)

Grzegorz Lech 2, Rafał Kujawa 8 – Bartłomiej Kalinkowski 13, Kamil Adamek 76

Żółte kartki: Rafał Remisz, Piotr Głowacki, Piotr Klepczarek, Grzegorz Lech – Maciej Wichtowski, Martin Brtan, Jakub Bartkowski

Stomil: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Piotr Klepczarek, Jarosław Ratajczak, Rafał Remisz, Tomasz Wełna, Paweł Głowacki (83. Łukasz Jegliński), Piotr Głowacki (60. Łukasz Suchocki), Grzegorz Lech (88. Tsubasa Nishi), Rafał Kujawa, Karol Żwir

Wigry: Karol Salik,– Artur Bogusz, Omar Santana, Damian Kądzior, Bartłomiej Kalinkowski (73. Marko Brtan), Maciej Wichtowski, Jakub Bartkowski, Kamil Zapolnik (46. Mateusz Żebrowski), Kamil Adamek, Martin Baran, Damian Gąska (84.Dawid Makaradze)