03.02.2024

Suduva Mariampol – Wigry Suwałki 1:1. Dali sobie radę

Po zwycięstwie nad Romintą Gołdap 12:1 i porażce z Jagiellonią II w Białymstoku 2:3, w swoim trzecim w tym roku meczu kontrolnym, rozegranym w piłkarskiej hali w Mariampolu, Biało-Niebiescy zremisowali z miejscową Suduvą, grającą w litewskiej A-Lydze.

Podobać się mogła wyrównana, stojąca na dobrym poziomie pierwsza połowa spotkania. Czołowa drużyna Litwy miała więcej z gry, ale Wigry przeprowadzały groźne akcje, stwarzały sytuacje.

W suwalskiej drużynie zabrakło narzekającego na uraz Łukasza Trąbki, odpoczywającego bramkarza Macieja Aleksandrowicza i Pawła Omilianowicza. Po raz pierwszy wystąpił Kamil Zalewski i to on, po ładnej akcji, zdobył wyrównującego gola dla Wigier.

W drugiej połowie trener Wigier Paweł Cimochowski dał szansę kilku juniorom z roczników 2007-2008, którzy nie pozwolili na strzelenie zwycięskiej bramki faworyzowanej litewskiej drużynie.

Suduva Mariampol – Wigry Suwałki 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - 43 minuta, 1:1 - Kamil Zalewski 69

Wigry: Michał Dębski (46 Jakub Kanclerz) – Filip Kozłowski, Jakub Płoszkiewicz (65 Pavlo Berezyanskiy), Pavlo Berezyanskiy (46 Radosław Gulbierz), zawodnik testowany, Bartosz Gużewski (65 Oskar Osipiuk), Oskar Osipiuk, Kacper Rejterada (65 Bruno Milewski), Jovino (46 Kamil Zalewski) – testowany (65 Adam Minkiewicz), Maciej Makuszewski (65 Jacob Suprun), Krzysztof Cudowski (65 Jovino)