24.01.2019

Suduva Mariampol – Wigry Suwałki. Mistrz Litwy sprawdza naszego pierwszoligowca [wynik na bieżąco]

W piłkarskiej hali w Mariampolu od godz. 16 Biało-Niebiescy mierzą się z najgroźniejszym spośród dziewięciu zaplanowanych sparingpartnerów. Dla suwalskiego pierwszoligowca jest to drugi, a dla mistrza Litwy czwarty mecz kontrolny w tym roku.

W minioną sobotę w tym samym obiekcie Wigry zremisowały 0:0 z FK Poniewież, trener Ariel Jakubowski posłał na plac 25 zawodników, w tym 5 testowanych. Po tamtym spotkaniu podziękował dwóm ze sprawdzanych graczy.

Dzisiaj do oddalonego o 60 km Mariampola suwalski zespół przyjechał w 21-osobowym składzie. Na sprawdzianach są  czterej gracze, wśród nich Łukasz Sosnowski z Górnika Łęczna. Zabrakło narzekających na urazy Adriana Jurkowskiego, Pawła Kaczmarczyka i Jonatana Strausa.

Prowadzona przez kazachskiego trenera Wladymira Czeburina drużyna mistrza Litwy sezonu 2018 (składająca się z 8 zespołów A Lyga gra systemem wiosna - jesień) w ostatnich dwóch sparingach mierzyła się z rywalami ze stolicy Łotwy. Z RFS Ryga przegrala 1:3, a z Mettą Ryga wygrała 3:1. W Suduvie występuje znany z gry w Widzewie, Jagiellonii i GKS Katowice 31-letni pomocnik Povilas Leimonas, a w ataku gra Brazylijczyk Luis Fernando.

Przez pierwsze 30 minut gra była wyrównana, w ostatnim kwadransie I części przewagę zyskali gospodarze, którzy dwukrotnie zagrozili bramce Wigier. Suwalczanie odpowiedzieli dwoma strzałami - Roberta Bartczaka i Piotra Kwaśniewskiego. Do przerwy 0:0.

W drugiej połowie inicjatywa należał do mistrzów Litwy, brakowało im jednak ostatniego podania. Oba zespoły stowrzyly po jednej bardzo dobrej okazji do zdobycia goli, ale skończylo sie na niecelnych strzałach z kilku metrów. Drugi mecz z rzędu Wigry kończą bezbramkowym wynikiem.

Suduva Mariampol – Wigry Suwałki 0:0

Suduva: Ignas Plūkas -  Vaidas Slavickas, Algis Jankauskas, Aleksandras Živanovičius, Povilas Leimonas, Andro Švrljuga, Giedrius Matulevičius, Paulius Golubickas, Gratas Sirgėdas, Eligijus Jankauskas, Luis Fernando.

Wigry: zawodnik testowany – Paweł Olszewski, Adam Chrzanowski, Adrian Karankiewicz, Piotr Kwaśniewski, Robert Bartczak, Damian Pawłowski, Łukasz Sosnowski, Karol Mackiewicz, Filip Karbowy, Bartosz Bida.

Wigry - II połowa: Damian Węglarz – Wojciech Kuriata, Adam Chrzanowski Adrian Piekarski, Bartosz Olszewski, Dawid Polkowski, Jakub Świątek, zawodnik testowany, Joel Huertas, Sebastian Bergier, zawodnik testowany..