25.10.2014

Wigry - Termalica 1:1. Pozostał niedosyt [wideo, wyniki, tabela]

Biało-niebiescy zremisowali 1:1 z liderem I ligi Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Suwalczanie do 82 minuty prowadzili 1:0 po bramce Darvydasa Sernasa.

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych. Największą uwagę przykuło wydarzenie z 44 minuty, kiedy to poważnego urazu doznał napastnik Wigier Kamil Adamek. Piłkarz został sfaulowany przez Kopacza i od razu przewieziony do szpitalu. Arbiter jednak nie dopatrzył się przewinienia. Chwilę wcześniej Adamek miał jedną z lepszych okazji w pierwszych 45 minutach, ale jego strzał z woleja powędrował obok bramki gości.

Zdecydowanie ciekawsza była druga odsłona. Suwalczanie od samego początku ruszyli do ataku. Na prowadzenie udało się wyjść w 71 minucie, kiedy to Darvydas Sernas pewnie wykorzystał jedenastkę, po wcześniejszym faulu na Sebastianie Radzio. Była to pierwsza bramka Sernasa dla Wigier.

Niestety biało-niebieskim nie udało się utrzymać tego wyniku do końca. W 82 minucie po rzucie roźnym niepilnowany Drozdowicz głową umieścił piłkę w siatcę. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka dodatkowo kończyli ten mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce Macieja Wichtowskiego.

Wigry Suwałki 1:1 (0:0) Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Bramki: 71' Sernas - 82' Drozdowicz.

Wigry: Salik - Bartkowski, Wichtowski, Jarzębowski, Bogusz, Żebrowski (55' Biel), Rafalskis, Kopczyński, Mackiewicz (86' Tarnowski), Radzio, Adamek (44' Sernas).

Termalica: Nowak - Fryc, Czerwiński, Kopacz, Jarecki (76' Drozdowicz), Kamiński (78' Janeczko), Kupczak, Pleva, Sołdecki (72' Foszmańczyk), Biskup, Paluchowski.

Żółte kartki: Wichtowski - Drozdowicz.

Czerwona kartka: 90' Wichtowski.

Tekst: Mateusz Mazur, fot. Marta Orłowska

Pozostałe wyniki i zestaw par 14. kolejki
Piątek, 24.10.
Chrobry Głogów - GKS Tychy  2:1
Gole: Michał Ilków-Gołąb 4, Damian Piotrowski 35 (dobił swoje uderzenie z rzutu karnego) - Paweł Smółka 61
Sobota, 25.10.
Bytovia Bytów - Miedź Legnica  2:1
Gole: Łukasz Wróbel 54 (k), Janusz Surdykowski 66 - Wojciech Łobodziński 81 (k)
Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz     4:1
Gole: Arkadiusz Aleksander 21, Bartosz Jaroch 33, Denis Popovič 50, Michal Piter-Bučko 66 - Adrian Frańczak 36 (k)
GKS Katowice - Dolcan Ząbki  2:3
Gole: Grzegorz Goncerz 58, 86 - Kamil Mazek 9, Tomasz Chałas 11, Rafał Grzelak 17
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia  4:0
Gole: Aleksander Kwiek 20, 28, Adrian Błąd 59, Michal Papadopulos 87
Wisła Płock - Flota Świnoujście  2:0
Gole: Jacek Góralski 30, Marko Radić 61