18.04.2015

Wigry – Sandecja 2:1. Szczęście sprzyja lepszym [wideo]

Biało-niebiescy wygrali czwarty z rzędu mecz u siebie. Zwiększyli przewagę nad Sandecją do sześciu punktów, oddalili się od zespołów zagrożonych spadkiem.

Zawodnicy z Nowego Sącza, wśród których wystąpili wychowanek juniorskich drużyn FC Barcelona Armand Ella i po raz pierwszy w nowym klubie Kamil Hempel, byli wściekli po tej porażce. W Suwałkach zaprezentowali się nieźle zwłaszcza w pierwszej połowie, ale kończyło się na niezbyt groźnych sytuacjach. Zepchnięte na własną połowę Wigry grały z ulubionej kontry, kończonej zazwyczaj prostopadłymi podaniami do Kamila Adamka.  Gospodarze już po kwadransie wyszli na prowadzenie, wykorzystali błąd obrońcy Sandecji Sebastiana Szczepańskiego. Piłkę przechwycił Adamek, zagrał na środek pola karnego do Artura Bogusza, który bez problemów kopnął ja do siatki.

Sandecja wyrównała po półgodzinie gry. Gola na 1:1 płaskim strzałem zdobył Matej Nather.

Po zmianie stron częściej przy piłce także byli przyjezdni, którzy w 67 minucie  zmarnowali kapitalną okazję. Akcją lewą strona i dośrodkowaniem popisał się Hempel, ale strzał Bartłomieja Dudzica obronił Hieronim Zoch, udanie zastępujący kontuzjowanego Karola Salika.

Podobnie jak przed dwoma tygodniami w meczu z GKS Katowice, przesądzający o zwycięstwie Wigier gol padł po akcji Bartosza Biela. Pięć minut przed końcem rezerwowy młodzieżowiec odważnie wdarł się lewą stroną w pole karne gości, minął kilku obrońców i jak na tacy wyłożył piłkę Kamilowi Adamkowi. Strzelec drugiej bramki wybrany został najlepszym zawodnikiem spotkania.

Na ten tytuł i czek na 1000 zł równie dobrze zasłużył Biel. Tuż przed końcem mocno strzelił na bramkę gości, ale po interwencji Łukasza Radlińskiego, piłka odbiła się od poprzeczki. Filigranowy skrzydłowy Wigier miał „coś do udowodnienia” trenerowi Sandecji Dariuszowi Wójtowiczowi, który przed rokiem nie widział go w Puszczy Niepołomice, którą wówczas prowadził .

- Dla nas był to bardzo istotny mecz. Zasłużyliśmy na remis, ale przegraliśmy przez nieskuteczność i brak konsekwencji w obronie – narzeka Dariusz Wójtowicz.

Sandecja przegrała piąte spotkanie tej wiosny, a biało-niebiescy po raz czwarty sięgnęli na własnym stadionie po komplet punktów.

- Był to typowo remisowy mecz, pełen walki i zaangażowania – ocenia Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier. – Udało się nam wygrać, uśmiechnęło się do nas szczęście, zrobiliśmy kolejny ważny krok na drodze do utrzymania.

Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 -  Artur Bogusz 14, 1:1 – Matej Nather 29, 2:1 - Kamil Adamek 86.

Wigry: Hieronim Zoch - Jakub Bartkowski, Maciej Wichtowski, Tomasz Jarzębowski,  Adrian Karankiewicz, Artur Bogusz, Michał Kopczyński, Maksims Rafaļskis (88 Daniel Michałowski), Marcin Tarnowski (57 Robert Hirsz), Łukasz Moneta (74 Bartosz Biel), Kamil Adamek.

Sandecja:  Łukasz Radliński - Sebastian Szczepański (90. Fabian Fałowski), Przemysław Szarek, Mateusz Bartków, Kamil Hempel , Maciej Bębenek, Cheikh Niane (90. Marcin Makuch), Matej Náther, Armand Ella, Bartosz Sobotka (90. Rudolf Urban), Bartłomiej Dudzic.

Żółte kartki: Jarzębowski, Wichtowski, Karankiewicz, Adamek, Kopczyński (Wigry), Szarek, Radliński (Sandecja).

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec). Widzów: 1200.

Wyniki i zestaw par 26. kolejki:
Sobota, 18.04.
Bytovia Bytów - Dolcan Ząbki  3:2 (1:1)
Gole: Michał Jakóbowski 23, Artur Formela 81, Janusz Surdykowski 84 (k) – Daniel Gołębiewski 31, Szymon Matuszek 57
Wisła Płock - GKS Tychy  1:0 (0:0)
Gol: Krzysztof Janus 86 (k)
Flota Świnoujście - Widzew Łódź  2:0 (0:0)
Gole: Dawid Kort 49, Arkadiusz Reca 72
Zagłębie Lubin - Olimpia Grudziądz  1:0 (1:0)
Gol: Łukasz Janoszka 34