11.07.2014

Wigry podejmą wicelidera litewskiej A-Lygi

Po występującej w polskiej ekstraklasie Jagiellonii Białystok, kolejnym rywalem przygotowujących się do rozgrywek I ligi piłkarzy suwalskich Wigier, będzie wicelider litewskiej A-Lygi FK Trakai. Mecz rozegrany zostanie na stadionie miejskim w Suwałkach, w sobotę o godz. 15.00, dla kibiców wstęp wolny.

Będzie to czwarty i zarazem ostatni sparing Wigier sprawdzianie przed czekającym za tydzień suwalczan meczem wyjazdowym rundy przedwstępnej Pucharu Polski z UKP Zielona Góra. W dotychczasowych meczach podopieczni Zbigniewa Kaczmarka pokonali po 1:0 Pogoń Siedlce (beniaminek I ligi) i Jagiellonię oraz przegrali 0:1 z Rubinem II Kazań (rosyjska III liga).

- Teraz zagramy z wiceliderem litewskiej ekstraklasy, zespołem mocnym, który przed tygodniem wznowił treningi (liga litewska gra systemem wiosna-jesień, po 19 kolejkach ma przerwę do 20.07.) i może górować nad nami świeżością – mówi szkoleniowiec Wigier. -  My tym meczem kończymy obóz przygotowawczy, w czasie którego wykonaliśmy kawał ciężkiej roboty. Piłkarze mają zatem prawo odczuwać zmęczeni, tym bardziej, że w piątek też zaliczaliśmy dwa treningi. Od końcowego wyniku, chociaż nie ukrywam, że naszym celem jest zwycięstwo, ważniejsze będzie sprawdzenie optymalnych rozwiązań. Z Jagiellonią graliśmy poprawnie, ale trzeba jeszcze popracować nad kierowaniem gry, dynamiką i wykończeniem akcji. Jest co poprawiać, a czasu niezbyt wiele.

Niestety i w  tym meczu Z. Kaczmarek nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich piłkarzy. Nie zagrają Adrian Karankiewicz (szwy na głowie rozbitej w czasie meczu z Jagiellonią), Tomasz Jarzębowski i Mateusz Kwiatkowski. Ten ostatni wyjechał z Suwałk, ale wraca po niedzieli i jeśli będzie zdrowy klub zamierza podpisać z nim kontrakt.  

- To nie będzie łatwy dla nas, ale za to ciekawy dla kibiców mecz – twierdzi szkoleniowiec Wigier. – Wiceliderem ekstraklasy nie zostaje zespół przypadkowy, a dobrze wyszkolony i ułożony. Nad rozpracowaniem rywala pracuje trener Donatas Vencevicus. Zobaczymy czy i jak jego sugestie na boisku wykorzystają nasi piłkarze. Wierzę, że jak w dotychczasowych  meczach dadzą z siebie wszystko, a pomogą im w tym nasi kibice – podsumowuje Z. Kaczmarek.

Sobota, 12.07. godz. 15.00, stadion miejski w Suwałkach, Wigry Suwałki – FK Trakai (Litwa), wstęp wolny. ZAPRASZAMY

Fot. Marta Orłowska

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.22.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie