05.02.2022

Wigry Suwałki - FK Poniewież 3:0. Zwycięstwa dodają pewności

W rozegranym w pilkarskiej hali w Mariampolu meczu kontrolnym suwalski drugoligowiec wygrał z FK Poniewież, czwartym zespołem litewskiej A Lygi, uczestnikiem pucharowych zmagań Ligi Konferencji Europy.

Po Suduvie Mariampol (1:0) i Żalgirisie Wilno (4:2), wicemistrzu i mistrzu Litwy, trenowany przez Valdasa Urbonasa FK Panevėžys był kolejnym wymagającym sparingpartnerem Wigier. Bialo-Niebiescy poradzili sobie i tym razem. Odnieśli kolejne zwycięstwo nad silnym przeciwnikiem, nie stracili gola.

W suwalskim zespole zabrakło przeziębionych Mikołaja Łabojko i Patryka Mularczyka oraz leczącego jeszcze kontuzję Rafała Grzelaka. Po przerwie wystąpili Kacper Michalski, który przygotowywał się do rundy z macierzystym Górnikiem Zabrze oraz wychowankowie Wigier: Łukasz Kubrak, który zdobywał gole w sparingach z Legionovią Legionowo i Suduvą, Filip Kozłowski i Jakub Kunicki.

Jak mówi trener Biało-Niebieskich Grzegorz Mokry, trwa rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie i jej pierwsze wyniki zobaczyliśmy w meczu z drużyną z Poniewieża. Od początku zagrali sprowadzeni zimą obrońcy Rudinilson z Gwinei Bissau (Żalgiris Wilno) i Chorwat Bojan Gvozdenović (Resovia Rzeszów), ofensywny pomocnik Werick Caetano (Miedź Legnica) i środkowy napastnik Mateusz Lewandowski (Wisła Płock).

Wigry objęły prowadzenie w 17 minucie, kiedy dośrodkowanie Bojana Gvozdenovicia w pole karne wykorzystał Mateusz Lewandowski.

Na 2:0 tuż po przerwie podwyższył strzałem z 14. metra Kacper Michalski, który otrzymał dobre podanie od Japończyka Kosei Iwao, który urwał się lewym skrzydłem, przedryblował rywala i dokładnie zagrał do wbiegającego w pole karne wahadłowego.

Kwadrans przed końcem gola na 3:0 strzelił Mariusz Rybicki, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył z woleja nie do obrony.

- Mecz mógł się podobać zwlaszcza w pierwszej połowie i przez kwadrans drugiej, kiedy gra byla szybka i składna, a oba zespoły stworzyły po kilka dogodnych sytyuacji - opowiada Zbigniew Kowalewski, kierownik suwalskiej drużyny. My byliśmy skuteczniejsi i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo

Bialo-Niebieskim do rozegrania pozostały jeszcze dwa sparingi z zespołami rezerw Jagiellonii Białystok i Legii Warszawa.

Wigry Suwałki - FK Panevėžys 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Mateusz Lewandowski 17, 2:0 - Kacper Michalski 47, 3:0 - Mariusz Rybicki 77

Wigry - I połowa: Hieronim Zoch - Bojan Gvozdenović, Rudinilson, Łukasz Bogusławski, Bartosz Prętnik, Bartłomiej Babiarz, Mateusz Sowiński, Werick Caetano, Denis Gojko, Mariusz Rybicki, Mateusz Lewandowski.

II połowa: Hieronim Zoch - Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Elso Brito, Kacper Michalski, Bartłomiej Babiarz (60 Filip Kozłowski), Łukasz Kubrak, Werick Caetano (60 Jakub Kunicki), Kosei Iwao, Eryk Matus, Mariusz Rybicki.