29.04.2020

Wigry Suwałki - pierwsze spotkanie 1 maja. Trzymamy kciuki za negatywne testy

Już w piątek rano po raz pierwszy po przewie spowodowanej pandemią koronawirusa spotkają się w Suwałkach piłkarze Wigier.

Jak już informowaliśmy z zespołu odszedł Adam Najem, który wrócił do USA. Do szerokiej kadry dołączyli trzej juniorzy: bramkarz Piotr Słowikowski, ofensywny pomocnik Jakub Kunicki (obaj z drużyny Tomasza Chmielewskiego) i napastnik Sebastian Zackiewicz (z ekipy Mariusza Cieślukowskiego). 

Kibice Wigier z niecierpliwością czekają na informacje o planie przygotowań pierwszej drużyny do wznowienia rozgrywek, a tymi dzieli się z nami trener Paweł Cretti.  

- W piątek spotkanie w klubie, a od poniedziałku zaczynamy zajęcia, na połowie boiska, na których, mogą być dwaj zawodnicy i trener – mówi Paweł Cretti, trener Wigier. – Od 4 do 11 maja będziemy mogli wejść na obiekty i trenować w grupach. W  tak zwanym międzyczasie, bo 7 maja, piłkarze przejdą testy na obecność koronowirusa. Po nich, od 12 lub 13 maja zaczniemy zajęcia całym zespołem. Data 12 lub 13 maja związana jest tym, że zawodnicy zagraniczni, właśnie w tych dniach mają zakończyć kwarantannę. Przed nami zatem cztery tygodnie solidnej pracy, która, mocno w to wierzę, przyniesie efekt w postaci utrzymania się w pierwszej lidze.

Wznowienie rozgrywek zaplanowano na 6-7 czerwca, a zakończenie ... 

- Trudno dziś powiedzieć, ale może to być nawet 25 lipca, wkrótce powinniśmy wiedzieć coś więcej na ten temat.

Bardzo ważna jest data 30 czerwca, bowiem w tym dniu kończą się kontrakty Pana i 11 zawodników.

- Wierzę, że nikt nie skorzysta z tego, że kończy mu się kontrakt i nie opuści zespołu. To będzie sprawdzian nie tylko przywiązania do klubu, którego barwy aktualnie się reprezentuje, ale też solidarności z zespołem, kibicami, sponsorami. 

Czego zatem należy życzyć Panu i zespołowi?

- Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia oraz negatywnych testów na koronawirusa. A reszta jest już w naszych może nie tyle rękach co głowach i nogach. 

TM, fot. Wojciech Drażba   

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.29.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.17% 4.3990 4.4878
USD 0.25% 4.0038 4.0846
GBP 0.90% 4.9073 5.0065
CHF 0.68% 4.1272 4.2106
28.05.2020

Działka

Dodaj nowe ogoszenie