03.04.2024

Wigry Suwałki - Sparta 1951 Szepietowo 6:1. Kolejnym pucharowym rywalem będzie Wissa Szczuczyn

Podobnie jak w listopadowym ligowym meczu, kiedy triumfowali 8:2, także w 1/8 ćwierćfinału Podlaskiego Pucharu Polski piłkarze suwalskiej drużyny nie mieli problemów z pokonaniem gości z Szepietowa.

Trener Wigier Paweł Cimochowski na początku dał odpocząć Kamilowi Zalewskiemu i Kacprowi Głowickiemu, a przez cały mecz Filipowi Kozłowskiemu. Nie grali Przemysław Modzelewski, który doznał kontuzji w meczu z Turem Bielsk Podlaski i Krzysztof Cudowski.

Biało-Niebiescy objęli prowadzenie już w 17 minucie, po rzucie karnym pewnie wykonanym przez Macieja Makuszewskiego. Cztery minuty później na 2:0 podwyższył Radosław Gulbierz. Te gole za bardzo podochociły miejscowych, którzy rzucili się do zdobywania kolejnych bramek i zupełnie zapomnieli o obronie.  Zostali skontrowani w 33 minucie i do przerwy było 2:1.

Po zmianie stron Wigry dominowały, kontrolowały spotkanie. Płynnej grze nie przeszkadzały kadrowe roszady. Efektem były kolejne 4 gole. Ostatniego, na 6:1 w 90 minucie z rzutu karnego strzelił 17-letni Jakub Guzewicz.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Wigier będzie Wissa Szczuczyn, która po dogrywce wygrała z Turem Bielsk Podlaski 2:1. Sensacyjnie wyeliminowany został lider IV ligi KS Wasilków, który w rzutach karnych przegrał z występującym w klasie okręgowej Orłem Kolno.

Po pucharowej środzie, w najbliższy weekend wrócimy na IV-ligowe boiska. W sobotę, 6 kwietnia o godz. 18:00, znowu na swoim stadionie podopieczni Pawła Cimochowskiego zmierzą się z Hetmanem Tykocin.

Wojciech Drażba

Wigry Suwałki - Sparta 1951 Szepietowo 6 : 1 (2:1)

Bramki: 1:0 - Maciej Makuszewski 17-karny, 2:0 - Radosław Gulbierz 21, 2:1 - 33, 3:1 - Pawel Omilianowicz 53, 4:1 - Maciej Makuszewski 55, 5:1 - Kamil Zalewski 86, 6:1 - Jakub Guzewicz 90-karny.

Wigry: Michał Dębski - Pavlo Berezyanskyi, Jakub Płoszkiewicz, Adrian Karankiewicz, Łukasz Trąbka (60 Łukasz Trąbka), Oskar Osipiuk, Bartosz Gużewski (86 Jakub Guzewicz), Kacper Rejterada (46 Kamil Zalewski), Radosław Gulbierz (60 Kacper Głowicki), Maciej Makuszewski, Paweł Omilianowicz (65 Michał Mościcki).

Rezerwa: Maciej Aleksandrowicz - Bruno Sowulewski, Filip Kozłowski, Adam Minkiewicz.

Sparta: Ivan Tsimashkou - Adam Wyszomierski, Karol Klich, Kamil Łapiński, Szymon Balwicki, Kacper Malitka, Jakub Jarmołowicz, Michał Czarnecki, Marcin Kapica, Jan Kacprowski, Kacper Bagiński.

Rezerwa: Krzysztof Myśliński - Karol Chrzanowski, Dawid Hładuniuk, Paweł Michalski, Dominik Milewski, Kacper Szulnicki