20.09.2019

Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 0:0. Kto był bliższy zwycięstwa? [wideo i zdjęcia]

Wigry skończyły serię trzech kolejnych porażek, a Stomil nie odniósł trzeciego zwycięstwa z rzędu. Remis w derbach północno-wschodniej Polski można uznać za sprawiedliwy, ale piłkarze obu drużyn odczuwają niedosyt.

W meczu inaugurującym 10. kolejkę Fortuna 1 Ligi Wigry Suwałki bezbramkowo zremisowały w derbowym starciu ze Stomilem Olsztyn. Obie ekipy zaprezentowały wolę walki i wysoką nieskuteczność w wykorzystywaniu dobrych okazji.

Po kwadransie gry, swoją pierwszą okazję na zdobycie bramki wykreował olsztyński Stomil. Po dośrodkowaniu Janusza Bucholca z prawego skrzydła niecelnie głową uderzał Grzegorz Lech.

- Nasza taktyka polegała na tym, żeby jak najbardziej utrudnić poczynania Grzegorzowi Lechowi - przyznaje  Dominik Kakolewski, bramkarz Wigier. - Udało sie, nie straciliśmy gola.

Wigry swoją szansę miały w 30 minucie, kiedy Piotr Skiba źle interweniował po dośrodkowaniu Grzegorza Aftyki i bezpańską piłkę huknął Sauczek, jednak uderzenie suwalskiego pomocnika trafiło w boczną siatkę. Licznie zgromadzeni kibice w Suwałkach odetchnęli z ulgą tuż przed przerwą. W 39 minucie groźny strzał z 16 metra oddał Artur Siemaszko, a piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki.

W drugiej części spotkania wynik mógł otworzyć Kamil Sabiłło, który z 5. metra nie zdołał oddać strzału na bramkę po kapitalnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła Grzegorza Aftyki. Stomil potrafił szybko się odgryźć i w 77 minucie po jednej z wrzutek w pole karne piłkę do siatki wpakował głową Szymon Sobczak, ale arbiter bez chwili zawahania odgwizdał pozycję spaloną.

10 minut przed końcem swoją szansę z rzutu wolnego mieli zawodnicy Wigier. Do piłki ustawionej na 16 metrze od bramki Skiby ustawił się Aftyka i mocnym uderzeniem skierował ją prosto w słupek (na górnym zdjęciu i ww fotogalerii).

- Szkoda, że ta sytuacja Grzesia nie wpadła, ale szanujemy ten punkt – podsumował Robert Bartczak.

Ostatnie minuty pojedynku to głównie rwana gra i mnóstwo strat w środku pola. W doliczonym czasie gry, swoje okazje na zdobycie zwycięskiej bramki miał Stomil, ale dwukrotnie po rzutach wolnych przed polem karnym trafili w dobrze ustawiony mur.

- Mecz na remis. Dużo emocji, dużo błędów. Moim zdaniem sprawiedliwy remis- – kwitował po meczu asystent Donatas Vencevicius.

Wigry przerwały serię trzech porażek z rzędu i dopisując jeden punkt po meczu ze Stomilem meldują się obecnie na 11 pozycji w tabeli. Teraz czas na szybką regenerację i przygotowania do pucharowego starcia z Legią II Warszawa.

Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 0:0

Żółte kartki: Karankiewicz, Ozga, Sołdecki, Matuszewski - Hajda, Tarasenko

Wigry: Dominik Kąkolewski - Konrad Matuszewski,  Adrian Piekarski (72 Michał Żebrakowski), Dawid Sołdecki, Adrian Karankiewicz,  Joel Huertas, Robert Bartczak, Łukasz Sosnowski (63 Michał Ozga), Grzegorz Aftyka, Kamil Sabiłło, Cezary Sauczek (90 Paweł Gierach).

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Wiktor Biedrzycki, Ołeh Tarasenko, Lukas Kuban, Mateusz Gancarczyk, Waldemar Gancarczyk, Wojciech Hajda, Grzegorz Lech (75 Mateusz Cetnarski),  Artur Siemaszko (65 Oktawian Skrzecz), Szymon Sobczak (90 Jakub Tecław).