10.08.2019

Wigry Suwałki - Warta Poznań w niedzielę. Najwyższy czas na wygraną [u nas relacja na żywo]

W piątkowych meczach trzeciej kolejki Fortuna 1 Ligi Olimpia Grudziądz przegrała 3:5 z Chojniczanką, a Stomil Olsztyn wygrał 2:1 z GKS Jastrzębie.

Wynik, i to hokejowy, spotkania w Grudziądzu jest sporą niespodzianką. Olimpia, beniaminek, zaczęła sezon od dwóch zwycięstw i wydawało się, że w starciu z Chojniczanką, która miała na koncie remis w Suwałkach i porażkę u siebie z Podbeskidziem, pójdzie za ciosem. Nic z tego, ekipa z Chojnic po 13 minutach prowadziła już 2:0, nie załamała się utratą kolejnych trzech goli i w ostatnich 12 minutach sama zdobyła trzy bramki.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł też Stomil Olsztyn. Po wyjazdowych porażkach z beniaminkami w Bełchatowie i Radomiu, drużyna Piotra Zajączkowskiego, z Januszem Bucholcem, Rafałem Remiszem i Wiktorem Biedrzyckim w składzie, uporała się z Jastrzębiem, w którym wystapił innny byly gracz Wigier, Kamil Adamek.

W sobotę zagrają zespoły, ktore mają na koncie komplet dwóch zwycięstw. Bruk-Bet termalica Nieciecza podejmie Zagłębie Sosnowiec, spadkowicza z ekstraklasy, a Radomiak Radom wystapi w Bełchatowie.

Suwalska drużyna, po remisach 1:1 z Chojmiczanką i ze Stalą w Mielcu w niedzielę o 18.00 podejmie Wartę Poznań, która przegrala w Mielcu, a u siebie, czyli w Grodzisku, wygrała z Bełchatowem.

Biało-Niebiescy w środowym sparingu z IV-ligową Wissą Szczuczyn urządzili sobie trening strzelecki i wygrali 8:0. Cztery gole zdobył wypożyczony z Jagiellonii Białystok 18-letni obrońca Paweł Gierach, który nie zadebiutował jeszcze w I lidze.  Nie jest wykluczone, że dane mu będzie chociaż przez kilka minut zagrać w niedzielny wieczór.

W Mielcu trener Adam Fedoruk walczył o remis, wystawił aż trzech środkowych obrońców - Arkadiusza Najemskiego, Abdoulaye Diallo i Adriana Piekarskiego. Przeciwko Warcie wystąpi zapewne dwóch stoperów, a w środku pomocy, obok Łukasza Sosnowskiego już od początku zagra pozyskany w ubiegłym tygodniu z Arki Gdynia 32-letni Dawid Sołdecki, który w Mielcu wybiegł na plac na ostatnie 30 minut, a swoje wysokie umiejętności pokazał w sparingu z Wissą.

Wątpliwe zaś, by w wyjściowym składzie pojawił drugi gracz sprowadzony przed paroma dniami z Arki Gdynia, a wiosną grający na wypożyczeniu właśnie w Warcie - napastnik Michał Żebrakowski. Musi on jeszcze zgrać się z zespołem, nadrobić treningowe zaległości.

Kibiców, którzy nie będą mogli zasiąść w niedzielę na trybunach stadionu przy ul. Zarzecze zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.