01.02.2020

Wigry Suwałki - Żalgiris Wilno 0:0. Drugi sparing w Mariampolu i drugi bez gola

Drugi tej zimy sparing w piłkarskiej hali w Mariampolu rozegrali suwalscy pierwszoligowcy, którzy po meczu walki bezbramkowo zremisowali z Żalgirisem Wilno, wicemistrzem Litwy.

Przed tygodniem drużyna Pawła Crettiego przegrała 0:1 z FK Paneveżys, piątą drużyną sezonu 2019 A Lygi (na Litwie gra się systemem wiosna - jesień).

W suwalskiej ekipie znalazlo się 22 zawodników, wśród nich trzej testowani - bramkarz, środkowy obrońca i pomocnik. Nie zagrali narzekający na urazy pomocnicy Joel Huertas i Robert Bartczak oraz napastnik Kacper Wełniak.

W 6 minucie zółtą kartką upomniany został Mikołaj Wasilewski, dwie minuty później podobna kara, za zagranie piłki ręką, spotkała gracza Żalgirisu.

W 10 minucie, po groźnym dośrodkowaniu Konrada Matuszewskiego, obrońca litewskiego zespołu wybił pilkę na róg.

Pierwszy kwadrans upłynął głównie na grze w środku boiska. Zawodnicy Wigier raz, niecelnie, uderzyli na bramkę Żalgirisu, Litwini nie oddali ani jednego strzału.

W 18 minucie, po dośrodkowaniu Grzegorza Aftyki i wybiciu defensorów litewskiej drużyny, Wigry mialy kolejny rzut rożny.

W 20 minucie mieliśmy pierwszą zmianę w Żalgirisie i pierwszy strzał zawodnika tej drużyny.

W 22 minucie dobrą akcję przeprowadził Mikołaj Wasilewski, dograł do Dawida Sołdeckiego, którego strzał został zablokowany. Wigry biły trzeci rzut rożny, po którym Arkadiusz Najemski uderzył niecelnie. Cztery minuty później pierwszy rzut rożny wykonała ekipa z Wilna.

W 32 minucie Jana Balawejder obronił strzał z rzutu wolnego z 17 metrów, a po chwili został zmieniony przez Dominika Kąkolewskiego.

Czwarty już rzut rożny, wykonywany w 37 minucie, nie przyniósl bramkowego efektu suwalskiemu zespołowi.

W meczu walki do przerwy 0:0. Wigry - 2 strzaly niecelne, Żalgiris - 2 strzaly celne.

W przerwie Paweł Cretti dokonał 7 zmian. Na boisko nie wrócili: Paweł Gierach, Arkadiusz Najemski, Konrad Matuszewski, Dawid Sołdecki, Szymon Łapiński, Grzegorz Aftyka i Mikołaj Wasilewski. Weszli: zawodnik testowany, Oskar Nowak, Michał Król, Denis Gojko, zawodnik testowany, Cezary Sauczek i  Michał Żebrakowski.

W 48 minucie Denis Gojko przeprowadzil rajd lewą stroną, dograł do Johana Oremo, którzy strzelił nad poprzeczką.

W 50 minucie Michał Żebrakowski trafił do siatki rywala, ale sędzia nie uznał bramki, przekonywal, że nasz napastnik przyjął piłkę ręką.

Znowu Denis Gojko zacentrował piłkę do Johana Oremo, ale strzal Szweda został zablokowany.

W 56 minucie amerykańskiego rozgrywającego Wigier Adama Najema zastąpił Patryk Czułowski.

W 65 minucie Michał Żebrakowski z ostrego kąta strzelil nad bramką. W rewanzu gracz Żalgirisu z 11 metrów uderzył obok słupka.

W 66 minucie po strzale Michała Żebrakowskiego piłka została wybita na róg. Po dośrodkowaniu, Cezary Sauczek uderzył niecelnie.

W 69 minucie Michała Ozgę, który po faulu przeciwnika musiał opuścić boisko, zmienił suwalski junior Jakub Świątek.

W 81 minucie żółtą kartką został ukarany Patryk Czułowski, a chwilę później czerwoną kartkę zobaczył testowany stoper Wigier. Ostatnie 10 minut suwalczanie graja w liczebnym ołlabieniu i nieco eksperymenatlny zestawieniu w obronie.

W 84 minucie testowany przez Wigry bramkarz broni groźny strzał rywali.  Biało-Niebiescy odpowiedzieli akcją Cezarego Sauczka, kóry dograł do Michała Żebrakowskiego. Suwalski napastnik strzelił za słabo i golkiper Żalgirisu pewnie złapał piłkę.

Mecz kończy sie bez bramek. Żadna z drużyn nie miała stuprocentowej okazji do zdobycia gola. Oba zespoły zagrały za to bardzo poprawnie w obronie.

Wigry Suwałki - Żalgiris Wilno 0:0

Wigry: Jan Balawejder (33 Dominik Kąkolewski, 62 zawodnik testowany) - Paweł Gierach (46 Michał Król), Arkadiusz Najemski (46 zawodnik testowany), Michał Ozga (69 Jakub Świątek), Konrad Matuszewski (46 Oskar Nowak), Grzegorz Aftyka (46 Denis Gojko), Dawid Sołdecki (46 zawodnik testowany), Szymon Łapiński (46 Cezary Sauczek), Adam Najem (56 Patryk Czułowski), Mikołaj Wasilewski (46 Michał Żebrakowski), Johan Oremo.

Żalgiris: Gertmonas - Karamarko, Ljublisavjević, Użela, Slijngard, Kuklys, Śimkus, Vorobjovas, Jarusevicius, Mikoljunas, Videmont.