01.05.2022

Wigry Suwałki – Granica Kętrzyn 5:0. Wygrana na 75-lecie, wcześniej trening akademii i tort [foto]

Sobota w Suwałkach przebiegła pod znakiem Wigierskiej Majówki. Jubileuszowe wydarzenia z okazji 75-lecia Wigier Suwałki działy się na stadionie miejskim oraz nad zalewem Arkadia.

Na murawę stadionu jako pierwsi wybiegli chłopcy z obchodzącej 10-lecie Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki. Wielki Trening z udziałem 300 najmłodszych adeptów futbolu zakończyła wspólna degustacja olbrzymiego tortu, wykonanego przez piekarnię Cymes. Słodkości wystarczyło dla wszystkich chętnych, i to z naddatkiem.

Kulminacja wydarzeń na Zarzeczu był towarzyski mecz z zaprzyjaźnioną od wielu lat, dzięki kibicom, Granicą Kętrzyn. Fani obu klubów stworzyli na Zarzeczu wspaniałą atmosferę.

Czwartoligowy zespół z Kętrzyna prowadzi Adam Fedoruk, były szkoleniowiec Wigier. Suwalska drużyna skorzystała z okazji, że w ten weekend miała wolne w eWinner 2. Lidze, bowiem walkowerem pokonała wycofany z rozgrywek GKS Bełchatów.

Grzegorz Mokry, trener Biało-Niebieskich, którzy wyszli na boisko w okolicznościowych koszulkach, pozwolił odpocząć bramkarzowi Hieronimowi Zochowi, rozgrywającemu Bartłomiejowi Babiarzowi i napastnikowi Mateuszowi Lewandowskiemu. Mimo ich braku, drugoligowcy nie dali szans przyjezdnym, ćwicząc różny skład i ustawienie taktyczne wygrali aż 5:0.Wynik powinien być wyższy, ale rzutu karnego nie wykorzystał Mariusz Rybicki, który miał wystąpić tylko w II połowie, ale wszedł już przed przerwą w miejsce kontuzjowanego Patryka Mularczyka.

Wigry Suwałki – Granica Kętrzyn 5:0 (3:0)

Bramki: Kosei Iwao, Michał Żebrakowski - 2, Denis Gojko, Kacper Michalski.

Wigry – I połowa: Matthew Korziewicz – Michał Ozga, Rudinilson, Łukasz Bogusławski, Elso Brito, Werick Caetano, Patryk Mularczyk (Mariusz Rybicki), Mateusz Sowiński, Kosei Iwao, Denis Gojko, Michał Żebrakowski.

Wigry – II połowa: Michał Kot – Bojan Gvozdenović, Tomasz Lewandowski,  Michał Ozga, Kacper Michalski, Mikołaj Łabojko,  Werick Caetano, Bartosz Prętnik Mariusz Rybicki, Kosei Iwao, Denis Gojko.

Granica:  Mateusz Papliński – Tomasz Bobrowski, Bartłomiej Czerniakowski, Mychailo Kolesnyk, Konrad Baran, Patryk Policha, Kamil Zawalich, Marcin Swacha – Sock, Paweł Turczyn, Patryk Sokołowicz, Maciej Kotarba.

Ponadto grali: Hubert Droździel – Marcin Książek, Paweł Majewski, Kacper Żelepień, Seweryn Strzelec, Daniel Wójcik, Szymon Brzozowski, Jakub Szewczyk.