25.06.2023

Wigry Suwałki – Igloopol Dębica 1:3 i to goście awansowali do Centralnej Ligi Juniorów

Drużynie juniorów młodszych suwalskich Wigier nie udało się wziąć rewanżu za środową porażkę 1:2 w Dębicy. W niedzielę na własnym stadionie, w drugim spotkaniu barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17, przegrali z Igloopolem 1:3.

Podopieczni trenerów Tomasza Chmielewskiego i Dariusza Szmajdy mecz o historyczny awans przed własną publicznościa zaczęli z animuszem, ale szybko popełnili katastrofalny w skutkach indywidualny błąd. Już w 4 minucie piłkę przy linii bocznej stracił lewy obrońca.  Po prostopadłym zagraniu trafila ona do wbiegającego w nasze pole karne Fabiana Jasiaka, który mocnym strzałem pokonał Michała Dębskiego.

Nadzieje w serca biało-niebieskich wlał gol na 1:1, strzelony w 23 minucie z rzutu karnego, po tym, jak piłkę zatrzymał ręką uczeń Szkół Mistrzostwa Sportowego Akademii Igloopol Dębica.  Pewnym egzekutorem „11” okazał się Kacper Babkowski, który uderzył płasko tuż przy prawym słupku.

Niestety, znowu szybko, zaraz po przerwie Wigry przegrywały 1:2. W 47 minucie rajdem w naszym polu karnym popisał się Patryk Cyganowski, odegrał do Dawida Adamskiego, który został sfaulowany przez suwalskich obrońców. Bramkę dla Igloopolu z rzutu karnego zdobył Patryk Cyganowski – ten sam, który w środę wykorzystał aż dwie „11” przeciwko Wigrom.

Nokautujący cios goście wyprowadzili w 57 minucie. Po rzucie z autu dla Wigier na wysokosci pola karnego Igloopolu, wyszli z kontrą, której w sytuacji sam na sam nie zmarnował Szymon Sok.

W tym momencie juniorzy Wigier potrzebowali do awansu aż 4 goli, walczyli ambitnie, ale nie udało się im nawet zmniejszyć rozmiarów porażki.

Również dla Igloopolu gra w CLJ będzie historycznym wydarzeniem, stąd wielka radość przyjezdnych, którzy na środku boiska przy ul. Zarzecze zatańczyli z radości i podrzucali w górę swojego trenera.

Wigry Suwałki – Igloopol Dębica U17 1 : 3 (1:1)

Bramki: 0:1 – Fabian Jasiak 4, 1:1 – Kacper Babkowski 23-karny, 1:2 – Patryk Cyganowski 49-karny, 1:3 – Szymon Sok 57.

Wigry: Michał Dębski – Michał Barszczewski, Jakub Konopko, Krzysztof Gajewski, Gabriel Gdak, Kacper Rejterada, Krystian Bobrowski, Michał Makowski, Jakub Buraczewski, Jacob Suprun, Kacper Babkowski

Pierwszy mecz: Igloopol – Wigry 2 : 1 (0:1)

Awans do CLJ U17: Igloopol Dębica