24.02.2024

Wigry Suwałki – Mazur Ełk 8:0. Trochę postrzelali na koniec sparingów [zdjęcia]

Swój szósty i ostatni już mecz kontrolny Biało-Niebiescy zakończyli efektowną wygrana nad występującym także w czwartej lidze, ale warmińsko-mazurskiej zespołem w Ełku.

Za czasów województwa suwalskiego spotkania Wigry – Mazur uchodziły za najbardziej prestiżowe derby, a i teraz nawet do towarzyskich zmagań piłkarze obu zespołów przykładają dużą wagę.

Nic dziwnego, że na początku sobotniego meczu było dużo nerwowości, „uwagami” wymieniali się Maciej Makuszewski i Patryk Gondek, dyrygent Mazura, były pomocnik Wigier. W pierwszej połowie zawodnicy suwalskiej drużyny mieli pretensje do siebie za złe zagrania i zachowania na boisku, no i przede wszystkim za nieskuteczność.

W Wigrach zabrakło narzekającego na uraz Filipa Kozłowskiego oraz wracającego po kontuzji do treningów Łukasza Trąbki, któregoi na prawym wahadle zastąpił testowany Udo Agomuonso, 20-letni Nigeryjczyk z irlandzkim paszportem, który swoich sił próbował już w Miedzi Legnica.

Gracze Mazura stawiali naszym opór przez kwadrans, a potem zostali zamknięci na swojej połowie, zepchnięci przez podopiecznych Pawła Cimochowskiego do   głębokiej defensywy.

Wysoki pressing przyniósł gospodarzom efekt w 25 minucie. Ełckiemu stoperowi piłkę wybił Paweł Omilianowicz, do bramki próbował ją skierować Maciej Makuszewski, ale dopiero po dobitce udało się to Kamilowi Zalewskiemu.

Potem Kamil Zalewski trafił w słupek i spojenie, a Oskar Osipiuk w poprzeczkę. Wigry podwyższyły na 2:0 po rzucie karnym, podyktowanym za faul na Pawle Omilianowiczu. Bramkarza Mazura strzałem po ziemi zmylił Maciej Makuszewski.

W przerwie Paweł Cimochowski dokonał dwóch zmian i, jak się okazało,  popisał się znakomitym wyczuciem. Za Udo Agomuonso wszedł  Radosław Gulbierz, który podwyższył na 3:0 z rzutu karnego, a za Pawła Omilianowicza – Krzysztof Cudowski, zdobywca goli na 4:0 i 5:0.

Ełczanie już całkowicie stracili siły oraz ochotę do gry i co trzy minuty piłkę do ich siatki pakowali 19-letni wychowanek Rony 03 Ełk, później junior i młodzieżowiec  Jagiellonii Białystok Michał Mościcki, Oskar Osipiuk i Kacper Głowicki.

W przyszłym tygodniu Wigry przeprowadzą grę wewnętrzną, a 9 marca już w meczu ligowym podejmą MOSP Białystok.

Wigry Suwałki – Mazur Ełk 8 : 0 (2:0)

Bramki: 1:0 – Kamil Zalewski 25, 2:0 – Maciej Makuszewski 37-karny, 3:0 – Radosław Gulbierz 57-karny, 4:0 – Krzysztof Cudowski 64, 5:0 – Krzysztof Cudowski 70, 6:0 - Michał Mościcki 72, 7:0 – Oskar Osipiuk 75, 8:0 – Kacper Głowicki 78.

Wigry: Jakub Kanclerz (70 Maciej Aleksandrowicz) – Przemysław Modzelewski (70 Wojciech Milewski), Jakub Płoszkiewicz, Adrian Karankiewicz, Udo Agomuonso (46 Radosław Gulbierz, 77 Łukasz Kubrak), Oskar Osipiuk (77 Kacper Rejterada), Bartosz Gużewski, Kacper Głowicki, Maciej Makuszewski (77 Udo Agomuonso), Paweł Omilianowicz (46 Krzysztof Cudowski), Kamil Zalewski (60 Michał Mościcki).