17.02.2024

Wigry Suwałki – Narew Ostrołęka 5:0. Efektowna wygrana w debiucie nowego obiektu [zdjęcia]

Mini stadion Szkoły Podstawowej nr 5 z pełnowymiarowym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią był areną pierwszego domowego w tym roku sparingu Wigier. Suwalski czwartoligowiec zdecydowanie pokonał piątoligową Narew Ostrołęka.

Podobnie jak przed tygodniem w Łomży, gdzie stracili gola już w 3 minucie, Biało-Niebiescy zaczęli spotkanie zupełnie nieskoncentrowani. Zespół z Ostrołęki szybko mógł zdobyć trzy gole. Na szczęście dla gospodarzy, napastnicy Narwi z bliska pudłowali, a strzał zza linii pola karnego Damiana Gałązki bardzo ładnie obronił Jakub Kanclerz.

Po kwadransie podopieczni Pawła Cimochowskiego, wśród których zabrakło kontuzjowanych Pavlo Berezyanskiyego, Łukasza Trąbki i Krzysztofa Cudowskiego, przejęli inicjatywę i wkrótce już całkowicie kontrolowali przebieg spotkania, zamknęli przyjezdnych na ich połowie.

Efektem przewagi Wigier były trzy bramki do przerwy. Po faulu na Kacprze Rejteradzie tuż przed linią pola karnego, w 30 minucie strzałem prawą nogą z rzutu wolnego prowadzenie uzyskał Maciej Makuszewski. Chwilę później po pięknym przerzucie Bartosza Gużewskiego na prawą stronę i indywidualnej akcji i uderzeniu z ostrego kąta Radosława Gulbierza było 2:0.

W ostatniej akcji przed przerwą Maciej Makuszewski dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkarza Narwi strzałem głową przy lewym słupku pokonał 36-letni Adrian Karankiewicz. Lewonożny obrońca tym golem uświetnił swój powrót do Wigier po trzech latach przerwy na występy w Olimpii Grudziądz i w ubiegłym roku w Krypniance Krypno.

Na lewym wahadle występował jeszcze oficjalnie nie potwierdzony do suwalskiego klubu 23-letni Kacper Głowicki, wychowanek Jagiellonii Białystok, ostatnio grający w Olimpii Zambrów.

Oficjalnie, Wigry pozyskały już Przemysława Modzelewskiego z Wissy Szczuczyn, który na 10 minut przed końcem, po wrzutce z boku, uderzeniem głową ustalił wynik meczu na 5:0. Wcześniejszy, czwarty gol padł w 56 minucie po koronkowej akcji i ładnym strzale pod poprzeczkę, a jego autorem by zawodnik testowany. Nadal na testach przebywa też ukraiński skrzydłowy Dmytro Jefimienko, który w spotkaniu z Narwią wystąpił od 46 minuty.

Szósty i ostatni już sparing Wigry rozegrają w najbliższy piątek z Mazurem Ełk. Tydzień później, już w ligowym spotkaniu Biało-Niebiescy podejmą MOSP Białystok.

Wigry Suwałki – Narew Ostrołęka 5 : 0 (3:0)

Bramki: 1:0 – Maciej Makuszewski 30-rzut wolny, 2:0 – Radosław Gulbierz 34, 3:0 – Adrian Karankiewicz 45, 4:0 – zawodnik testowany 56, 5:0 – Przemysław Modzelewski 80.

Wigry: Jakub Kanclerz (60 Michał Dębski) – Filip Kozłowski (60 Bruno Sowulewski), Jakub Płoszkiewicz, Adrian Karankiewicz (46 Przemysław Modzelewski), Radosław Gulbierz (46 Dmytro Jefimienko - testowany), Oskar Osipiuk (60 Wojciech Milewski), Kacper Rejterada (46 zawodnik testowany), Bartosz Gużewski (60 Paweł Omilianowicz), Kacper Głowicki – testowany, Maciej Makuszewski, Kamil Zalewski.