16.07.2022

Wigry Suwałki – Olimpia Zambrów 0:4. Biorą srogie lekcje futbolu [opinie, zdjęcia]

Po ubiegłotygodniowej porażce 0:1 z Mazurem Ełk, w swoim drugim sparingu suwalski czwartoligowiec wyraźnie uległ Olimpii Zambrów, która awansowała do III ligi.

- Po awansie, drużyna znacznie się zmieniła, dokonaliśmy wzmocnień i mamy już praktycznie zamkniętą kadrę – opowiada 28-letni Bartosz Grzelak, nowy trener  zespołu z Zambrowa. – Solidnie przepracowaliśmy mikrocykl i w dzisiejszym meczu praktycznie non-stop kontrolowaliśmy grę. Wigry zagroziły nam tylko raz. W drugiej połowie, w której graliśmy pięcioma młodzieżowcami, gospodarze trafili w słupek naszej bramki.

Suwalski zespół znajduje się w początkowej fazie budowy. Przeciwko Olimpii wystąpiło 25 graczy – w połowie juniorów, w połowie nieco starszych. Wśród nich trzech bramkarzy. 19-letni Piotr Słowikowski musiał sięgnąć po piłkę do siatki już w 30 sekundzie spotkania, po nim bronił Damian Wróblewski, a 14-letni Michał Dębski dał się pokonać dwukrotne – po godzinie gry i w końcówce spotkania.

-  Szkoda tego gola straconego na samym początku – mówi Kamil Lauryn, nowy trener Wigier. – Jeżeli jednak Piotrek Słowikowski zostanie  nami, nie będziemy mieli problemu z obsadą bramki. Gorzej jest w obronie, koniecznie musimy znaleźć solidnego stopera.

Grający w czerwonych strojach zawodnicy Wigier, co widać na zdjęciach, musieli skupić się na defensywie i ograniczali się do kontrataków.

Oprócz wychowanków, w suwalskiej drużynie wystąpili piłkarze grający ostatnio w Augustowie, Olecku, Ełku, Grajewie. O podpisywaniu z nimi umów władze suwalskiego klubu mają informować w przyszłym tygodniu.

- Będziemy szukać kolejnych kandydatów, a jeżeli nie znajdziemy odpowiednich, będziemy grali tymi zawodnikami, którymi dysponujemy – mówi Kamil Lauryn. – Na razie uczymy się od lepszych, nabieramy doświadczenia, próbujemy wyciągać wnioski z popełnianych błędów. Kibiców, którzy przyzwyczaili się do futbolu na wyższym poziomie, prosimy o wyrozumiałość. Zawodnicy muszą najpierw się poznać, drużyna musi się zgrać. Przed nami naprawdę dużo pracy.

Dużo pracy i ciężki sprawdzian. Przez najbliższe 10 dni Wigry będą przygotowywać się do wyznaczonego na środę, 27 lipca meczu Pucharu Polski z drugoligowym KKS-em Kalisz. Rozgrywki IV ligi podlaskiej ruszą 6-7 sierpnia.

Tekst i fot. Wojciech Drażba

Wigry Suwałki – Olimpia Zambrów 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 – Kamil Zalewski 1, 0:2 – Kamil Zalewski 14, 0:3 - Nazar Malinowskij 62, 0:4 - napastnik testowany 82.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.04.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie