19.11.2022

Wigry Suwałki – Sparta 1951 Szepietowo 0:1 - koniec meczu. Smutne pożegnanie roku [wynik na bieżąco]

Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji odśnieżyli i przygotowali płytę stadionu przy ul. Zarzecze do rozegrania spotkania. Sobotni mecz Wigier Suwałki ze Spartą Szepietowo rozpoczął się z zgodnie z planem, czyli o godz. 17:00.

Niemal równolegle swoje wyjazdowe spotkanie z mistrzem Polski i zwycięzcą Ligi Mistrzów, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle rozgrywać będzie Ślepska Malow Suwałki. Przebieg zmagań siatkarzy będzie można śledzić w naszej relacji na żywo.

W aktualizowanym na bieżąco artykule podamy natomiast składy zespołów i będziemy informować o wyniku meczu 17. Kolejki Podlaskiej IV ligi Wigry Suwałki – Sparta 1951 Szepietowo.

Po 15 minutach mamy wynik bezbramkowy, zespoly stworzyły po jednej groźnej sytuacji, gra toczy się w środku boiska

Atak zimy uniemożliwił rozegranie trzech spotkań. Z powodu złego stanu boiska odwołano mecze Cresovia Siemiatycze - KS Wasilków, Krypnianka Krypno - Czarni - Czarna Bialostocka oraz Warmia Grajewo - Ruch Wysokie Mazowieckie.

Odbył się z to bardzo ważny dla nas mecz. KS Śniadowo przegrał 0:2 z ŁKS 1926 Łomża. Lider ma juz 40 punktów, w tej chwili o 7 więcej od Biało-Niebieskich.

Przez pierwsze pół godziny gra na śliskiej murawie toczyła się w głównie w środku pola. Potem zaatakowały Wigry i dwukrotnie domagały się podyktowania rzutów karnych. W 39 minucie prowadzenie obejmują goście po bardzo kontrowersyjnym stałym fragmencie gry. Strzał z wolnego z 16 metrów obronił Piotr Słowikowski, ale był już bezradny przy dobitce Jakuba Karpińskiego.

Niestety Biało - Niebiescy nie odrobili straty w drugiej odsłonie i ostatecznie to goście z Szepietowa zgarniają komplet punktów wygrywając 0:1 po golu Jakuba Karpińskego z 39 minuty gry.

Szkoda, bo Wigry mialy swoje szanse.  W słupek trafił Marcin Fiedorowicz, znakomite okazje zaprzepaścili Paweł Omilianowicz i w 86 minucie Radosław Gulbierz.

Trzeba jednak przyznac, że szanse na podwyższenie wyniku, po kilku groźnych kontrach mieli przyjezdni, ktorzy zwycięstwem uczcicli urodziny grającego trenera Grzegorza Makala.

Wigry Suwałki - Sparta 1951 Szepietowo 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 - Jakub Karpiński 39

Wigry: Piotr Słowikowski - Beniamin Przełomski, Filip Kozłowski , Tomasz Rytelewski, Mateusz Ruszczyk, Łukasz Trąbka, Piotr Lipiński, Diakhite Salouma, Radosław Gulbierz, Marcin Fiedorowicz, Wojciech Mickiewicz

Rezerwowi: Damian Wroblewski - Dawid Kalinowski, Gabriel Romatowski, Wojciech Milewski, Piotr Sowulewski, Sebastian Dębski, Paweł Omilianowicz.

Sparta: Damian Makowski - Mateusz Sawicki, Dominik Betko, Łukasz Wiśniewski, Aliaksei Vatkevich, Gleb Plotnikov, Grzegorz Makal, Dominik Ciereszko, Paweł Rudkowski, Damian Wysocki, Jakub Karpiński.

Rezerwowi: Przemysław Masłowski - Szymon Balwicki, Oskar Dziermański, Karol Chrzanowski, Filip Dojlida, Michał Czarnecki, Patryk Margol