14.04.2023

Wigry Suwałki – Wissa Szczuczyn. Reakcja po wstrząsie [u nas relacja na żywo]

W poprzedniej kolejce Biało-Niebiescy sensacyjnie przegrali w Michałowie, a Wissa niespodziewanie tylko zremisowała z Promieniem Mońki. W sobotę na Zarzeczu oba zespoły będą chciały zrehabilitować się za ostatnie niepowodzenia.

Za porażkę z KS Michałowo utratą posady zapłacił trener Kamil Lauryn. W sobotę suwalską drużynę poprowadzi Dariusz Koncewicz, dotychczasowy asystent. W starciu z sąsiadem w tabeli nie będzie on mógł skorzystać z pauzujących za kartki Radosława Gulbierza, który nie wykorzystał rzutu karnego w Michałowie  i Wojciecha Milewskiego, ukaranego zawieszeniem na trzy mecze za czerwony kartonik w zremisowanym spotkaniu w Krypnie. Wigry nie tracą nadziei na włączenie się do walki o awans, ale muszą wygrywać już mecz za meczem.

- W sobotę nie będzie łatwo, bo Wissa Szczuczyn prezentuje się ostatnio prawie najlepiej z całej stawki – mówi Łukasz Jutkiewicz, prezes Wigier. – Po spadku z III ligi, drużyna była w przebudowie i miała słabszy początek sezonu, ale potem nabrała rozpędu.

Od dna tabeli, po czterech porażkach z rzędu, Wissa zaczęła się odbijać właśnie od spotkania u siebie z Wigrami, ówczesnym liderem. Zespół ze Szczuczyna prowadził 2:0 po 10 minutach i 3:1 do przerwy, na szczęście do remisu dwoma golami po zmianie stron doprowadził Marcin Fiedorowicz (na zdjęciu). Najskuteczniejszy jesienią gracz Wigier po doznanej zimą kontuzji nie może odnaleźć formy. Jest nadzieja, że w sobotę znowu pokaże swoje strzeleckie umiejętności.

Wigry muszą gonić lidera, który w tym tygodniu zmienił się dwukrotnie. W środę Ruch Wysokie Mazowieckie wygrał zaległy mecz z Warmią Grajewo 5:1 i wysunął się o 2 punkty przed ŁKS 1926 Łomża. Tego samego dnia ten sam Ruch został ukarany walkowerem za to, że w wygranym 4:0 starciu z Turem Bielsk Podlaski przez kilka minut występował z tylko jednym młodzieżowcem w składzie i wrócił na 2. pozycję w tabeli. Do lidera Wigry tracą więc już nie 9, a 7 punktów.

O tym jak suwalska drużyna zareaguje po wstrząsie, jaką było zwolnienie trenera, przekonają się Państwo śledząc nasza relacje na żywo. Zapraszamy w sobotę, 15 kwietnia od godz. 17:00.