12.04.2016

Wigry Suwałki. Bartoszek w Chojnicach, Dymek w Kluczborku

Nowych szkoleniowców zatrudnili ostatni dwaj rywale suwalskich Wigier. Chojniczankę Chojnice, która biało-niebiescy pokonali w sobotę, objął Maciej Bartoszek, a trenerem MKS-u Kluczbork został Mirosław Dymek.

Maciej Bartoszek, który dał się szerzej poznać jako trener ekstraklasowego wówczas GKS Bełchatów, gościł w Suwałkach jesienią jak szkoleniowiec Zawiszy (na zdjęciu). Wigry niezasłużenie i pechowo, ale uległy wówczas bydgoszczanom 0:1. W przerwie zimowej właściciel Zawiszy  Radosław Osuch niespodziewanie zastąpił Bartoszka Zbigniewem Smółką, prowadzącym wcześniej Odrę Opole. Pracę w Chojnicach 39-letni Maciej Bartoszek rozpocznie od zwycięstwa walkowerem nad wycofanym z rozgrywek Dolcanem Ząbki. Ma prawie dwa tygodnie na przygotowanie nowych podopiecznych do starcia z Chrobrym Głogów.

Już w ten weekend w roli prowadzącego MKS Kluczbork przeciwko Miedzi Legnica  zadebiutuje natomiast doskonale znany w naszym regionie 46-letni Mirosław Dymek. Były bramkarz i asystent Jagiellonii Białystok trenował m.in. ŁKS Łomża, Warmię Grajewo, Sokoła Sokółka, a ostatnio trzecioligowy MKS Ełk.

Z drużyną z Kluczborka biało-niebiescy zremisowali 2:2 w ostatnim meczu przed własną publicznością. Potem wygrali w Chojnicach i mocno podbudowani tym zwycięstwem przygotowują się do sobotniego, być może kluczowego dla obu zespołów, meczu z Pogonią Siedlce. Trener Wigier Dominik Nowak będzie miał do dyspozycji wszystkich podopiecznych, bo karę za kartki odcierpieli Tomasz Jarzębowski i Maciej Wichtowski.

Bilety na sobotni, atrakcyjnie zapowiadający się mecz Wigier z Pogonią Siedlce (początek godz. 18.30) już można kupować w klubowym sklepiku-wyspie w centrum handlowo-rozrywkowym Suwałki Plaza. W dniu meczu wejściówki będą dostępne w kasach stadionu przy ul. Zarzecze od godz. 10 do zakończenia pierwszej połowy.