03.03.2023

Wigry Suwałki grają ostatni sparing, a ich rywale odrabiają jesienne zaległości

W piątek, 3 marca o godz. 19 na boisku Szkoły Podstawowej nr 10 szósty i ostatni już mecz kontrolny rozegrają suwalscy czwartoligowcy. Ich przeciwnikiem będzie Romintą Gołdap, drużyna także z IV ligi, ale warmińsko-mazurskiej.

W dotychczasowych pięciu sparingach podopieczni Kamila Lauryna wysoko pokonali zespoły z klasy okręgowej – Mazur Ełk 11:0, Pomorzankę Sejny 9:1 (na zdjęciu) i Spartę Augustów 5:0 oraz przegrali w piłkarskiej hali w Mariampolu z rezerwami Suduvy 0:1 i występującą w litewskiej A-Lydze DFK Dainavą Alytys 0:2.

Suwalski klub ogłasza nazwiska kolejnych nowych oficjalnie potwierdzanych zawodników, którzy w suwalskiej drużynie występują od początku lub niemal od początku przygotowań. Po Bartoszu Gużewskim i Jakubie Płoszkiewiczu, ostatnio grających w trzecioligowej Olimpii Zambrów oraz Pawle Fajkowskim z Verty Suwałki, przyszła pora na Ukraińca Eduarda Serbuła i Mariusza Bucio z Mamr Giżycko. Czekamy jeszcze na potwierdzenie Krzysztofa Cudowskiego, wychowanka Talentu Białystok, występującego ostatnio w trzecioligowej Unii Janikowo.

Siódmą nową twarzą jest 17-letni wychowanek Kacper Babkowski, który wrócił do zespołu po krótkim pobycie w Polonii Warszawa.

Zima drużynę opuścili natomiast Damian Wróblewski, Tomasz Rytelewski, Paweł Stasiński, Gabriel Romatowski, Wojciech Łada, Wojciech Mickiewicz i Sebastian Zackiewicz.    

Zanim Podlaska IV Liga za tydzień rozpocznie rundę wiosenną, w tę sobotę i niedzielę rozegrane zostaną zaległe mecze 17. kolejki rundy jesiennej.

W sobotę, 4 marca godz. 14:30 zmierzą się Cresovia Siemiatycze z KS Wasików i KS Michałowo z Turem Bielsk Podlaski, natomiast w niedzielę, 5 marca zagrają o godz. 14:00  Dąb Dąbrowa Białostocka z Orłem Kolno i Wissa Szczuczyn z KS Grabówka, a o 16:00 Krypnianka Krypno z Czarnymi Czarna Białostocka.

Nieznany jest termim zaległego meczu pomiędzy Warmią Grajewo i Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Bez względu na wyniki tych spotkań, Wigry  utrzymają 5. miejsce, bowiem grający w ten weekend rywale tracą do suwalczan 5 (Wissa) i więcej punktów.

WD, TM

Fot. Suwalki24.pl

 

Tabela:       

  1.

ŁKS 1926 Łomża 

17

40

57:16

  2.

Ruch Wysokie Maz.   

16

36

49:19

  3.

Tur Bielsk Podlaski

16

35

36:22

  4.

KS Wasilków

16

33

42:21

  5.

Wigry Suwałki

17

33

52:34

  6.

Sparta 1951 Szepietowo

17

31

30:25

  7.

Promień Mońki

17

29

34:26

  8.

Wissa Szczuczyn

16

28

38:26

  9.

Warmia Grajewo

16

27

34:25

10.

KS Michałowo             

16

21

35:34

11.

Krypnianka Krypno    

16

19

25:37

12.

MOSP Białystok

17

18

33:47

13.

KS Grabówka

16

15

19:38

14.

Dąb Dąbrowa B-cka  

16

13

23:40

15.

KS Śniadowo    

17

12

22:42

16.

Czarni Czarna B-cka

16

10

23:50

17.

Cresovia Siemiatycze

16

  9 

20:47

18.

Orzeł Kolno

16

  9

13:36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

W zaplanowanej na  11 i 12 marca inaugurujacej rundę wiosenną 18 kolejce zmierzą się: 

MOSP Białystok - Wigry Suwałki (jesieną 3:2 dla Wigier)

Sparta 1951 Szepietowo - ŁKS 1926 Łomża

KS Śniadowo - Ruch Wysokie Mazowieckie

Warmia Grajewo - KS Grabówka        

Wissa Szczuczyn - Tur Bielsk Podlaski

KS Michałowo -      Orzeł Kolno

Dąb Dąbrowa Białostocka - Czarni Czarna Białostocka   

Krypnianka Krypno - KS Wasilków     

Cresovia Siemiatycze - Promień Mońki         

Natomiast tydzień później podopieczni Kamila Lauryna podejmą Cresovię Siemiatycze którą na jej boisku pokonali 6:2.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
23.02.2024

Lakiernik

Dodaj nowe ogoszenie