28.08.2017

Wigry Suwałki. Horror w Chojnicach, siedem remisów [wyniki, tabela]

Po sześciu kolejkach I ligi przedostatnie w tabeli Wigry nadal mają 4 punkty przewagi na Ruchem Chorzów, spadkowiczem z ekstraklasy i tracą 3 oczka do Podbeskidzia, Łęcznej i Rakowa, który przyjedzie do Suwałk w czwartek.

Obijający słupki bramki gospodarzy Biało-Niebiescy na własne życzenie szybko stracili prowadzenie, a po kolejnym błędzie w obronie, nie wywieźli z Niepołomic nawet remisu. Przegrali 1:2.

Tak o suwalskim zespole na pomeczowej konferencji mówił Tomasz Tułacz, trener Puszczy:

- Są takie mecze, w których nie wszystko się układa, nie wszystko wychodzi tak, jak chcemy i ten mecz był bardzo trudny. Drużyna przeciwna walczyła, przeciwstawiła się, w wielu elementach wysoko powiesiła poprzeczkę. Jeżeli ktoś myśli, że Wigry Suwałki to jest słaby zespól, to naprawdę się myli. Po analizie, przygotowując zespół do tego meczu wiem, że jest to mocny i dobrze grający zespół. Czasami tak jest, ze cos się zacina i kwestia jednego zwycięstwa powoduje, że zespół się otwiera. A o tym, że Wigry to dobry zespół, mieliśmy tego przykład dzisiaj na naszym stadionie.

Biało-Niebiescy w Niepołomicach stracili trzy punkty, ale na szczęście dla nich, na siedmiu stadionach padły remisy i aż 14 zespołów zdobyło tylko po jednym oczku. Dzięki temu w najbliższej kolejce Wigry, jeżeli odniosą pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonają Raków, to zrównają się punktami z beniaminkiem z Częstochowy.

Z dwoma minusowymi punktami pozostał Ruch Chorzów, który po najbardziej emocjonującym spotkaniu kolejki, na wyjeździe przegrał 3:4 z Chojniczanką. Wszystkie bramki zostały strzelone w drugiej połowie  Gospodarze nie wykorzystali dwóch rzutów karnych, aż trzy gole padły w doliczonym czasie. Podopieczni Krzysztofa Warzychy wyszli na prowadzenie, a na 1:1 wyrównał Adam Ryczkowski, który wiosna był wypożyczony z Legii Warszawa do Suwałk (na zdjęciu przy piłce w majpwym meczu Wigier właśnie z Chojniczanką). Gracze z Chojnic szybko wyszli na 3:1, ale chorzowianie wyrównali po strzałach w 91 i 92 minucie. Zwycięskiego gola Chojniczanka zdobyła w 93 minucie i dołączyła do ścisłej czołówki.

Miedź Legnica, środowy pogromca Wigier, w niedzielny wieczór na własnym stadionie nie wykorzystała szansy na objęcie przodownictwa i bezbramkowo zremisowała ze Stalą Mielec. Szóstą kolejkę zakończyło poniedziałkowe spotkanie Pogoni Siedlce z Chrobrym Głogów, nadspodziewanie dobrze spisującym się pod okiem nowego trenera Grzegorza Nicińskiego.

Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki  2 : 1 (0:0)

Gole: Dawid Ryndak 63. , Maciej Domański 79. – Mateusz Radecki 60

Puszcza: Marcin Staniszewski - Łukasz Furtak, Michał Czarny, Piotr Stawarczyk, Michał Mikołajczyk, Dawid Ryndak, Marcel Kotwica, Marcin Stefanik (75. Mateusz Bartków), Bartosz Żurek (69. Robert Ziętarski), Maciej Domański, Marcin Orłowski (57. Dawid Nowak)

Wigry: Przemysław Wróbel - Rafał Remisz, Adrian Jurkowski, Luka Asatiani, Artur Bogusz, Kamil Kościelny, Mateusz Radecki, Mariusz Rybicki (67. Robert Dadok), Damian Gąska, Karol Mackiewicz, Patryk Klimala (67. Radosław Bukacki),

Źółte kartki: Łukasz Furtak, Michał Mikołajczyk - Mariusz Rybicki, Krzysztof Wołkowicz

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)

Pozostałe wynik i pary 6. kolejki:

Piątek, 25.08.

GKS Tychy - Podbeskidzie Bielsko-Biała  3 : 3 (1:1)

Gole: Michał Fidziukiewicz 4., Łukasz Bogusławski 84., Piotr Ćwieląg 90+1 – Dimitar Iliev 45., Paweł Tomczyk 63., Adrian Łuszkiewicz (samobójczy) 70.

Żółte kartki: Kamil Zapolnik, Łukasz Matusiak  – Kamil Wiktorowski

Sobota, 26.08.

Raków Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec  2 : 2 (0:2)

Gole: Petrasek 57. , Wróbel 61. - Szymon Lewicki 28. i 36.

Żółte kartki: Lukas Duriska, Przemysław Oziębała, Jakub Łabojko - Wojciech Łuczak, Tomasz Nawotka, Szymon Lewicki

Niedziela, 27.08.

GKS Katowice - Odra Opole  1 : 1  (0:0)

Gole: Tomasz Midzierski 90 - Marcin Wodecki 81

Żółte kartki: Jakub Habusta, Tobiasz Weinzettel

Chojniczanka Chojnice - Ruch Chorzów  4 : 3 (0:0)

Gole: Adam Ryczkowski 67, Rafał Grzelak 76, Jakub Bąk 83, 90 - Kacper Czajkowski 53, Artur Balicki 90, Mateusz Zawal 90

W 3. minucie Paweł Zawistowski i  w 81. minucie Rafał Grzelak (obaj Chojniczanka) nie wykorzystali rzutów karnych

Żółte kartki: Oskar Paprzycki – Kacper Czajkowski, Michał Walski, Kamil Słoma, Miłosz Przybecki

Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn  1 : 1 (1:1)

Gole: Wołodymyr Kowal 13 - Grzegorz Lech 20 (k)

W 62. minucie Marcin Kaczmarek (Olimpia) nie wykorzystał rzutu karnego

Żółte kartki: Mateusz Klichowicz, Matic Žitko – Marcel Ziemann, Daniel Mikołajewski, Ernest Dzięcioł.
Czerwona kartka (za 2. żółte): Daniel Mikołajewski (Stomil, 59. minuta)

Górnik Łęczna - Bytovia Bytów   1 : 1 (0:1)

Gole: Łukasz Wiech 90 - Janusz Surdykowski 15

W 77. minucie Janusz Surdykowski (Bytovia) nie wykorzystał rzutu karnego

Żółte kartki: Filip Szewczyk – Sławomir Duda, Janusz Surdykowski.
Czerwona kartka: Wojciech Wilczyński (Bytovia, 77. minuta, za faul)

Miedź Legnica - Stal Mielec  0 : 0

Żółte kartki: Frank Adu Kwame, Paweł Kapsa – Rafał Grodzicki, Arkadiusz Górka, Krzysztof Kiercz

Poniedziałek, 28.08.

Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów  1 : 1 (1:1)

Gole: Mateusz Żytko 45 - Mateusz Machaj 5 (k)

Żółte kartki: Daniel Chyła, Dariusz Zjawiński – Michał Pawlik, Michał Ilków-Gołąb

Czołówka snajperów:

4 gole - Maciej Domański (Puszcza Niepołomice), Marcin Wodecki (Odra Opole), Jakub Vojtuš (Miedź Legnica),

3 gole - Jakub Bąk (Chojniczanka Chojnice), Emil Drozdowicz (Chojniczanka Chojnice), Szymon Lewicki (Zagłębie Sosnowiec), Dawid Ryndak (Puszcza Niepołomice), Janusz Surdykowski (Bytovia Bytów), Patryk Szysz (Górnik Łęczna),

Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna  19:00

Mecze przełożone na 13.09. z powodu powołań zawodników obydwu zespołów do reprezentacji narodowych