13.06.2023

Wigry Suwałki. Juniorzy młodsi zdobyli mistrzostwo województwa i zagrają o Centralną Ligę Juniorów

W niedzielnym meczu o I miejsce w I Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych suwalskie Wigry pokonały MOSP Białystok 3:1 i w tabeli wyprzedziły go o 2 punkty.

Biało-Niebiescy objęli prowadzenie w 32 minucie po strzale Jacoba Supruna, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Kamil Boroda. Remis utrzymywał się przez niemal całą drugą połowę. W 88 minucie na 2:1 trafił Michał Barszczewski, a w doliczonym już czasie zwycięstwo drużynie trenerów Tomasza Chmielewskiego i Dariusza Szmajdy przypieczętował Kacper Rejterada.

- Sukces cieszy tym bardziej, że osiągnęli go piłkarze z rocznika 2006 – pierwsi, którzy po powstaniu Akademii Wigry Suwałki przeszli cały proces szkolenia – mówi Łukasz Jutkiewicz, prezes suwalskiego klubu.

Teraz Biało-Niebieskich czeka baraż z Igloopolem Dębica, reprezentantem woj. podkarpackiego o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Mecze zaplanowano na 21 i 25 czerwca.

Ostatni raz na wyższym niż wojewódzki szczeblu juniorzy Wigier występowali przed trzema laty. Drużyna prowadzona przez Mariusza Cieślukowskiego zdobyła prymat w województwie i weszła do Ligi Makroregionalnej U19. Zdążyła zagrać jeden czy dwa mecze, po czym rozgrywki zastopowała pandemia.

Wigry Suwalki – MOSP Białystok 3 : 1 (1:1)

Bramki: 1:0 - Jacob Suprun 32, 1:1 – Kamil Boroda 42, 2:1 - Michał Barszczewski 88, 3:1 - Kacper Rejterada 90+4

Wgry: Michał Dębski - Kacper Babkowski, Michał Barszczewski, Krystian Bobrowski (75. Jakub Gibas), Krzysztof Gajewski (65. Karol Kamiński) Gabriel Gdak (80. Bruno Sowulewski), Marcel Jaworowski (55. Adam Minkiewicz), Jakub Konopko, Michał Makowski, Kacper Rejterada, Jacob Suprun (90. Krzysztof Łada).