29.04.2014

Wigry Suwałki. Mają dwóch kapitanów Legii

W środę o godz. 17 pierwsze zajęcia poprowadzi nowy-stary trener Wigier Zbigniew Kaczmarek. W Suwałkach spotka innego byłego kapitana warszawskiej Legii Jacka Zielińskiego, który od kwietnia jest dyrektorem sportowym biało-niebieskich.

Obaj dawni reprezentanci Polski w stołecznym klubie się nie zetknęli. Pochodzący z Gdańska Kaczmarek grał w nim przez 9 sezonów, do lata 1990 roku. Potem występował we francuskich Auxerre, Guingamp i Ajaccio, a po powrocie skończył karierę w Lechii-Polonii Gdańsk. Szkoleniową karierę zaczynał na Wybrzeżu, krótko prowadził Arkę Gdynia.

Do Suwałk trafił w 2007 roku. Awansował z Wigrami do nowo tworzonej II ligi, w następnych sezonach zajmował w niej 9. i 8. miejsce. Potem na ponad trzy lata trafił do Olsztyna. W drugim sezonie pracy awansował ze Stomilem na zaplecze ekstraklasy, w trzecim go utrzymał. Został zwolniony  październiku ubiegłego roku.

- Przez siedem miesięcy byłem bezrobotny. Solidnie wypocząłem  i jestem pełen energii, żeby cos fajnego w Wigrach zrobić – opowiada 52-letni Kaczmarek. – W środę o 5-6 rano wyjeżdżam spod Gdańska i koło południa powinienem już być w Suwałkach.

Trener będzie miał tylko dwa dni, by przyjrzeć się drużynie. Już w piątek biało-niebiescy pojadą na mecz ze „Stalówką”, która także nie wygrała od sześciu kolejek.  Wśród suwalczan zabraknie kontuzjowanych Davida Makaradze i Karola Dragowskiego oraz pauzującego za kartki Piotra Karłowicza.
- Piotrka i Daniela Michałowskiego znam z Olsztyna, w Pucharze Polski Stomil grał przeciwko Widzewowi z Jakubem Bartkowskim w składzie, a z poprzedniej ekipy Wigier zostali Karol Salik, Kamil Lauryn, Adam Pomian i Karol Drągowski – mówi szkoleniowiec.   – Wiem, że były ambicje walki o awans do I ligi, ale teraz  trzeba bić się o utrzymanie. Przewaga nad strefą spadkową jest niewielka i trzeba jeszcze trochę punktów zdobyć. Jestem jednak dobrej myśli.

Zbigniew Kaczmarek związał się z Wigrami do końca następnego sezonu, ale skupia się na razie na najbliższych zadaniach. Chwali pomysł połączenia dwóch grup w jedną, profesjonalną II ligę. Zostaną w niej kluby dobrze zorganizowane, zarządzane i silne finansowo. Taką opinię już zyskały sobie Wigry.
- Wiem, że i drużyna ma potencjał – mówi Kaczmarek. – Trzeba go wykorzystać, poukładać i nadać zespołowi rytm, sprawić, by grał bardziej „do przodu”. Myślę, że moje i  Jacka Zielińskiego doświadczenie pozwoli tchnąć w biało-niebieskich nowego ducha – kończy szkoleniowiec.

Także w środę rozegrane zostaną dwa zaległe mecze 26. kolejki. O godz. 17.00 Olimpia Elbląg podejmie Pogoń Siedlce, a o 19.00 Stal Mielec zmierzy się z Concordią Elbląg.
                                                                                                      
 Wojciech Drażba             
        

udostępnij na fabebook
30.04.2014, 10:24:43

heh

trzeba trzymać kciuki za Pogoń i Concordię!

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.28.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
27.02.2024

mieszkanie

27.02.2024

SZUKAM PRACY

Dodaj nowe ogoszenie