07.05.2016

Wigry Suwałki, po porażce z Chrobrym, są 13. [wyniki, tabela]

Piątkowa, wysoka porażka w Głogowie zabolała, na szczęście swoje mecze przegrali też sąsiedzi suwalczan w tabeli. Wigry nadal wyprzedzają GKS Bełchatów, z którym zagrają już w środę.

Bełchatowianie ulegli u siebie 0:1 Miedzi Legnica. Sensacyjnej porażki 1:2 z MKS Kluczbork przed własną publicznością doznała rewelacyjna wiosną Olimpia Grudziądz, a Rozwój Katowice na własnym boisku przegrał 1:4 z Arką Gdynia. Tyle samo punktów, co Wigry, ma Pogoń Siedlce, która na wyjeździe nie dała rady Sandecji Nowy Sącz.

Suwalczan wyprzedziła tylko Chojniczanka, która w niedzielę pokonała 2:1 wiceliderującą Wisłę Płock. Piątkowa porażka biało-niebieskich była pierwszą pod wodzą trenera Dominika Nowaka. Niestety, przerwała piękną, trwającą od 31 października serię bez porażki na wyjeździe.

Wigry po raz drugi w tym sezonie okazały sie gorsze od Chrobrego. W październiku w Suwałkach uległy 1:2 (na zdjęciu), w Głogowie było 0:3. Oto jak spotkanie relacjonuje wysłannik wigrysuwalki.eu:

Piłkarze suwalskich Wigier niestety ulegli w Głogowie tamtejszemu Chrobremu 0:3 (0:1). Wynik jednak nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku.Początek spotkania nie wskazywał na to, by którakolwiek z drużyn osiągnęła wyraźną przewagę. Akcje obu ekip kończyły się najczęściej przed polem karnym przeciwnika. Ważnym momentem okazała się być 29. minuta. Maciej Górski wbiegł na prawej stronie w pole karne między dwóch suwalskich obrońców. Sędzia Wojciech Krztoń uznał, że napastnik gospodarzy był faulowany a sam poszkodowany wykorzystał "jedenastkę". Powtórki video pokazują, że Marko Brtan na pewno trącił piłkę, ale nie jest jasne czy napastnik nie zahaczył Artura Bogusza. Suwalczanie zdołali w pierwszej połowie odpowiedzieć strzałem Bartłomieja Kalinkowskiego z dystansu, ale piłka przeszła obok słupka.

Druga odsłonę Wigry zaczęły od zdecydowanych ataków. Już na początku pojawiła sie kolejna kontrowersja jeśli chodzi o decyzję sędziego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońca Chrobrego wybił piłkę i prawdopodobnie pomógł sobie ręką, co sygnalizowali zdecydowanie piłkarze Wigier i... sędzia liniowy, który miał dobre pole widzenia tej sytuacji. Wojciech Krztoń nie zdecydował się na podyktowanie karnego, choć powtórki pokazują, że nie miał szans zauważyć dokładnie tego zagrania i powinien zasugerować się decyzją asystenta.
Niestety za kilka minut suwalczanie musieli po raz kolejny wyciągać piłkę z siatki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Karol Salik wypiąstkował piłkę, która trafiła w plecy obrońcy, odbiła się jeszcze od kolejnego, a Kevin Lafrance z najbliższej odległości podwyższył na 2:0.

Wigry nie załamały sie takim obrotem sprawy i dominowały przez około kwadransa. Najlepszą okazję na kontaktowego gola miał Marko Brtan, który po dośrodkowaniu z kilku metrów strzelił nad bramką. Niestety kolejne akcje i serie rzutów rożnych nie przyniosły efektu, a w 69. minucie było już "po meczu". Niepilnowany Mateusz Machaj oddał strzał życia z ponad 30 metrów - piłka wylądowała w okienku bramki i zrobiło się 3:0.

- Staraliśmy się prowadzić grę i być przy piłce, ale dziś Chrobry był wytrawnym bokserem - powiedział na pomeczowej konferencji trener Dominik Nowak. - Musimy spokojnie przeanalizować sobie ten mecz, lecz najważniejsze, by skupić się na regeneracji, bo za pięć dni arcyważny mecz z GKS-em Bełchatów - dodał.

Przypomnijmy że mecz z GKS-em Bełchatów już w najbliższą środę o godzienie 19:00. Zapraszamy serdecznie na Zarzecze.

Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 3:0 (1:0)

Bramki: Górski 29' (k), Lafrance 50', M.Machaj 69'.

Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Lafrance, Michalec, Hodowany, Sędziak (58' Gąsior), M. Machaj (76' P. Wojciechowski), Drewniak, Szczepaniak, Kościelniak (84' B. Machaj), Górski.
Wigry: Salik - Bartkowski, Baran, Karankiewicz, Bogusz, Kądzior, Kalinkowski, Brtan, Adamek, Gąska (81' Kozak), Zapolnik (74' Biel).
Żółte kartki: Hodowany, Gąsior - Baran, Kalinkowski.
Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Pozostałe wyniki 29. kolejki

Rozwój Katowice - Arka Gdynia   1:4

Przemysław Gałecki 90 - Dariusz Formella 31, Yannick Kakoko 45, Tadeusz Socha 56, Miroslav Božok 76

żółte kartki: Filip Kozłowski, Przemysław Gałecki – Michał Marcjanik, Antoni Łukasiewicz

Dolcan Ząbki -  Zawisza Bydgoszcz 0:3 vo

Sobota, 7.05.

Stomil Olsztyn - GKS Katowice  0:0

żółte kartki: Piotr Klepczarek II – Marcin Flis

GKS Bełchatów - Miedź Legnica  0:1 (0:0)

Tomasz Midzierski 71

żółte kartki: Michał Stasiak, Igor Subbotin (obaj Miedź)

Olimpia Grudziądz - MKS Kluczbork  1:2 (1:2)

Nildo 39 - Maciej Kowalczyk 34, 45

żółte kartki: Adam Banasiak – Michał Szewczyk, Michał Kojder

Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Siedlce  3:0 (2:0)

Przemysław Szarek 29, Filip Piszczek 40, 83

żółte kartki: Kamil Słaby, Matej Nather, Sebastian Szczepański – Bartosz Osoliński, Daniel Gołębiewski

Bytovia Bytów  - Zagłębie Sosnowiec  3:0 (2:0)

Janusz Surdykowski 5, 37, Adrian Chomiuk 30

żółta kartka: Łukasz Sołowiej (Zagłębie)

Niedziela, 8.05.

Chojniczanka Chojnice - Wisła Płock  2:1 (1:1)

Wojciech Lisowski 11, Tomasz Mikołajczak 68 (k) - Arkadiusz Reca 31

żółte kartki: Bartłomiej Niedziela, Jakub Mrozik, Tomasz Mikołajczak, Patryk Mikita – Cezary Stefańczyk, Damian Piotrowski, Wojciech Łuczak, Maksymilian Rogalski

14 goli - Maciej Górski (Chrobry Głogów), Szymon Lewicki (Zawisza Bydgoszcz),
13 goli - Arkadiusz Aleksander (Sandecja Nowy Sącz), Janusz Surdykowski (Bytovia Bytów),