13.06.2022

Wigry Suwałki poznały nowego rywala, do Warty Poznań przeniósł się asystent Arkadiusz Szczerbowski

Suwalczanin, 26-letni Arkadiusz Szczerbowski, asystent I trenera Wigier a zarazem szkoleniowiec zespołu rezerw, został dzisiaj oficjalnie asystentem Dawida Szulczka w ekstraklasowej Warcie Poznań.

W poprzednich dwóch sezonach obaj współpracowali w Suwałkach, z których jesienią ub.r. 32-letni Dawid Szulczek przeniósł się do Poznania i w ładnym stylu wypełnił role strażaka, pewnie utrzymał Wartę w ekstraklasie. Już wtedy proponował asystenturę Arkadiuszowi Szczerbowskiemu, ale ten pozostał na Zarzeczu, pracował w sztabie Grzegorza Mokrego, nowego trenera Biało-Niebieskich do zakończenia minionych rozgrywek.

-– Z trenerem Szulczkiem mieliśmy okazję pracować w Wigrach Suwałki przez 10 miesięcy, łączyły nas dobre relacje. Teraz dołączam do sztabu Warty Poznań, gdzie będę pełnił rolę jego asystenta. Jest we mnie dużo pozytywnej energii i już nie mogę się doczekać pierwszych zajęć i pierwszych meczów. Przez całą swoją pracę trenerską wspinałem się na szczeble w każdej kategorii wiekowej. Miałem możliwość pracy w akademii Wigier, później był pierwszy zespół, a teraz wykonuję bardzo duży krok w moim rozwoju zawodowym. Cieszę się, że trafiłem do klubu z Ekstraklasy i ze swojej strony chcę dołożyć jak najwięcej i starać się być wartościową postacią w drużynie – opowiada Arkadiusz Szczerbowski na stronie internetowej poznańskiego klubu. – Śledziłem mecze Warty Poznań w poprzednim sezonie, widziałem, jaki postęp zrobiła i chciałbym dołożyć coś od siebie, żeby podobnie było także w nowym sezonie. Żeby zespół nadal się rozwijał, bo za tym pójdą wyniki i będziemy punktowali co najmniej na takim poziomie, jak wiosną.

 

Przykład Arkadiusza Szczerbowskiego, który mimo młodego wieku już zdobył licencje UEFA A,  jest kolejnym potwierdzającym opinie, ze Wigry są doskonałą trampoliną do rozwoju karier nie tylko dla zawodników, ale i szkoleniowców.  I w Suwałkach, i w ekstraklasowych Pogoni Szczecin, Widzewie łódź, Miedzi Legnica i Wiśle Kraków asystentem Artura Skowronka i Dominika Nowaka był Grzegorz Mokry, od listopada I trener Biało-Niebieskich, który  przedłużył umowę z suwalskim klubem na kolejny sezon.

- Trochę szkoda, że Arek Szczerbowski już nie będzie z nami pracował, bo bardzo dobrze rozpracowywał grę rywali, wyspecjalizował się jako analityk – mówi Grzegorz Mokry. – Analizę przeciwników, jak to już wcześniej bywało,  będziemy teraz zlecać na zewnątrz. W sztabie szkoleniowym pozostają Donatas Vencevicius, Karol Salik i Adam Pomian.

Z III ligi awansowały już Zagłębie II Lubin i Siarka Tarnobrzeg

Przygotowania do sezonu suwalski zespół rozpocznie 20 czerwca, a dopiero w najbliższy weekend będzie znana pełna stawka II-ligowców. Przed nami ostatnia kolejka rozgrywek czterech grup III ligi. Przed tygodniem awans ze swojej grupy zapewniło Zagłębie II Lubin, a teraz, kolejkę przed końcem, uczyniła to Siarka Tarnobrzeg.  

Rzutem na taśmę, po wygranej 3:2 z liderującą dotąd Legionovią Legionowo, na czoło tabeli gr. I wyszła Polonia Warszawa i powinna obronić prowadzenie, bo czeka ją mecz z ostatnią w tabeli Wissą Szczuczyn.

W grupie IV o awans rywalizują Olimpia Grudziądz, z Adrianem Karankiewiczem w składzie i mająca 2 punkty  mniej Kotwica Kołobrzeg.

Ruszyła selekcja

Jak wielokrotnie pisaliśmy, Wigry poszukują dobrych piłkarzy, głównie młodzieżowców, ale ze swoją pozycją sportowo-finansową lokują się na trzecim miejscu w kolejce, po klubach ekstraklasy, 1. Ligi i bogatszych drugoligowcach. Najpierw utalentowanych zawodników wyławia ekstraklasa,  która właśnie wznawia treningi. Trener Wisły Płock Pavol Stano zaprosił na zajęcia Mateusza Lewandowskiego i Dawida Krzyżańskiego, którzy wiosną byli wypożyczeni do Suwałk.  Na dalsze wypożyczenie Mikołaja Łabojki nie zgadza się Arka Gdynia, do Korony Kielce wrócił Bartosz Prętnik. Wigry będą musiały cierpliwie budować zespół jeszcze długo po rozpoczęciu przygotowań.

Wojciech Drażba

Fot. Miłosz Kozakiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.25.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie