30.01.2019

Wigry Suwałki pozyskały drugiego w tym okienku gracza z Hiszpanii. Ivan Tormos na półtora roku

Po dwutygodniowych testach, suwalski pierwszoligowiec podpisał półtoraroczna umowę z Ivanem Albertem Tormosem, 22-letnim napastnikiem ostatnio występującym w czwartoligowym klubie hiszpańskim Olimpic de Xativa.

Ivan Tormos zaczynał karierę w juniorskich zespołach Valencia CF i Getafe CF. W czwartoligowym CD Olimpic de Xativa wiosna ubiegłego roku rozegrał 12 spotkań i zdobył dwa gole. Minionej jesieni zaliczył tyle samo występów oraz jedno trafienie.   

W ubiegłym tygodniu również na półtora roku z Wigrami związał się 23-letnui wychowanek FC Barcelona Joel Huertas, piłkarz III-ligowego CD Quintanar del Rey.

Obaj Hiszpanie razem trafili na sprawdziany do Suwałk i trzeba przyznać, że na obserwatorach lepsze wrażenie wywarł bardziej dynamiczny i waleczny, grający równie dobrze lewą, jak i prawą noga Ivan Albert Tormos. Dobrze spisał się w pierszej grze wewnętrznej oraz w sparingu z FK Poniewież. Pod koniec ubiegłego tygodnia Ivan pojechał na kilka dni do Hiszpanii załatwić formalności i po powrocie do Suwałk zawarł umowę z Wigrami. Opiewa ona na półtora roku z opcją przedłużenia o 3,5 roku. 

Transfer Ivana Tormosa jest piątym dokonanym tej zimy do suwalskiego klubu. Wcześniej, procz wspomnianego Joela Huertasa, Biało-Niebiescy pozyskali Sebastina Bergiera (Śląsk Wroclaw), Adama Chrzanowskiego (Lechia Gdańsk) i Łukasza Sosnowskiego (Górnik Łęczna).

Suwałki opuścili zaś Martin Adamec (wcześniejszy o pół roku niż zakładono powrót do Jagiellonii Białystok) oraz zawodnicy, którzy jesienią sporadycznie pojawiali się na boiskach I ligi: Aron Stasiak i Bartosz Mroczek (obaj trafili do Górnika Łęczna), Hieronim Zoch, Paweł Kaczmarczyk i Bartosz Gużewski (trenuje z Olimpią Zambrów).   

Dzisiaj wieczorem, o 19.00 naszego czasu w piłkarskiej hali w Mariampolu drużyna Ariela Jakubowskeigo rozegra swój trzeci w tym roku sparing. Rywalem będzie występujący na drugim poziomie rozgrywek na Litwie zespól Vitis Wilno.

 

WD

Fot. Wigry Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.23.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.18% 4.4413 4.5311
USD 0.00% 3.7867 3.8631
GBP 0.45% 4.8331 4.9307
CHF 0.11% 4.1298 4.2132
23.09.2020

Magazynier

Dodaj nowe ogoszenie